95 urodziny miasta z morza i marzeń!

95 urodziny miasta z morza i marzeń!

10 lutego mija 95 lat od kiedy Gdynia otrzymała prawa miejskie. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia (PPNT Gdynia) dołącza się do świętowania i z tej okazji przygotował specjalne, urodzinowe hasło, które zagości w oknach na piątym piętrze jednego z jego budynków.

WHIZTALK, bo tak nazywa się 17 -literowe hasło, które każdego dnia porusza gdynian poprzez nawiązywanie do ważnych dla miasta wydarzeń, ale także czasem rozwesela, inspiruje lub skłania do refleksji. Urodzinowe hasło będzie widoczne w oknach PPNT przez cały dzień 10 lutego oraz na Facebookowym profilu Whiztalk.

– Nie możemy zapomnieć, że rozwój Gdyni i postęp technologiczny, jaki dokonał się na przestrzeni tych niemal stu lat, jest ogromny. Dziś jednym z symboli tego rozwoju jest także Park. Z tym większą przyjemnością dołączamy się do świętowania i za pośrednictwem Whiztalka przypominamy mieszkańcom o urodzinach naszego miasta  – mówi Anna Borkowska – dyrektor PPNT Gdynia.

95 lat temu Gdynia liczyła zaledwie 12 tys. mieszkańców, a jej powierzchnia wynosiła 14 km kw. Dziś to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Europie. Gdynia, jak pokazują statystyki, to także jedno z najchętniej wybieranych w Polsce miast na miejsce do życia. Coraz częściej potencjał rozwojowy Gdyni doceniają także innowacyjne firmy, które właśnie tutaj rozwijają swoje skrzydła, by wkraczać na międzynarodowe rynki.  W samym Parku Technologicznym swoje innowacyjne pomysły biznesowe rozwija  ponad dwieście startupów, zatrudniając przeszło dwa tysiące pracowników.

Czego pozostaje zatem życzyć Gdyni? Chyba tylko tego, by nie zwalniała tempa i do setki tak umiejętnie jak do tej pory łączyła innowacyjność i nowoczesność oraz dynamiczny rozwój z przyjemnością życia tutaj.

powrót