20 lat PPNT Gdynia

20 lat PPNT Gdynia

Syntezator mowy, kultowe lampy sceniczne, ściany informacyjne z papieru elektronicznego, drony ratujące ludzkie życie czy płetwy, z których korzystają jednostki specjalne na całym świecie! To tylko niektóre z wynalazków, jakie powstały w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia na przestrzeni ostatnich 20 lat i podbiły globalne rynki. Okrągły, dwudziesty jubileusz tego największego w Polsce parku technologicznego stanie się przyczynkiem do rozmów o przyszłości technologii, która coraz wyraźniej zmienia nasze życie.  O technologicznych trendach i przyszłości innowacji dyskutować będą zaproszeni eksperci. m.in.  Natalia Hatalska – badaczka trendów uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce oraz jeden z największych autorytetów polskiego biznesu. Czego jeszcze możemy spodziewać się po jubileuszowym panelu?

Czy już wkrótce wkroczymy w nową erę, w której Internet i wirtualna rzeczywistość połączy się w jedno Metawersum, jak głosi Mark Zuckerberg? Jak wpłynie to na naszą codzienność? Czy powstające aktualnie nowe technologie staną się naszymi sprzymierzeńcami czy wymuszą poszukiwanie innych rozwiązań? Na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy panelu „MIND the TECH. Rozmowa o przyszłości” zaplanowanego na 23 listopada br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Tematyka powinna więc zainteresować wszystkich tych, których interesują trendy w obszarze rozwoju biznesu, a w szczególności wpływ, jaki mają na ten proces zmiany technologiczne.

Wśród zaproszonych gości, których rozmowę będzie można śledzić na kanale YouTube PPNT Gdynia, pojawią się m.in. Parkowicze: Łukasz Osowski – twórca słynnego syntezatora mowy IVONA, dziś pracujący nad aplikacją funkcjonującą w oparciu o sztuczną inteligencję, której zadaniem ma być wspomaganie zdrowego trybu życia; Michał Wroczyński – rozwijający w parkowych murach aplikację do walki z hejtem w sieci oraz Piotr Kalwasiński – coworker i ekspert fin-tech oraz branży finansowej, współtwórca polskiej bankowości internetowej. O zarządzaniu innowacjami z punktu widzenia nowoczesnego miasta przyszłości będzie mówić wiceprezydent Gdyni – Katarzyna Gruszecka-Spychała. Z kolei Natalia Hatalska – analityczka trendów, autorka bloga hatalska.com i nowej książki „Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?” oraz twórczyni instytut badań nad przyszłością – infuture. institute, pomoże zdefiniować najważniejsze trendy i wskaże konsekwencje, jakie mogą nas czekać w związku z rozwojem innowacyjnych technologii w kontekście gospodarki i życia społecznego. Spotkanie poprowadzi Sebastian Deditius – absolwent kanadyjskiego programu Executive MBA i mówca konferencji IdeaXchange.

– Będziemy rozmawiać o zagrożeniach, jakie niesie technologia, ale też o szansach i o tym, jak te szanse przekuć na rzecz biznesu, społeczeństwa i gospodarki – tłumaczy Katarzyna Czapiewska – kierownik Działu Rozwoju i Komunikacji PPNT Gdynia.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją pandemiczną rozmowę będzie można śledzić na żywo w Internecie na parkowym kanale YouTube. – LINK DO TRANSMISJI.

kiedy: wtorek, 23.11.2021, godz. 11:00-12:30
gdzie: transmisja online na YouTube PPNT Gdynia
wstęp: wolny, LINK DO TRANSMISJ

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

___________
Panel jest częścią obchodów jubileuszu gdyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Zainteresowani jego historią mogą prześledzić najważniejsze etapy jego powstawania oraz film poświęcony jego działalności na stronie przygotowanej specjalnie na tę okazję.

powrót
Skip to content