20 lat minęło!

20 lat minęło!

20 lat zobowiązuje. Dlatego 23 listopada PPNT Gdynia świętowało swój jubileusz z udziałem gości panelu „Mind the tech. Rozmowa o przyszłości”. Dyskusję można było śledzić na kanale YouTube Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

O przyszłości technologii podczas urodzinowego panelu rozmawiali zaproszeni eksperci: Natalia Hatalska – badaczka tendów i założycielka infuture.institute oraz autorka książki „Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?”, Katarzyna Gruszecka-Spychała – wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, oraz Parkowicze: Łukasz Osowski – współtwórca syntezatora mowy IVONA, Michał Wroczyński – rozwijający aplikację do walki z hejtem w sieci opartą na sztucznej inteligencji i Piotr Kalwasiński – współtwórca polskiej  bankowości internetowej. Spotkanie poprowadził Sebastian Deditius – absolwent kanadyjskiego programu Executive MBA i mówca konferencji IdeaXchange.

– Przez dwadzieścia minionych lat park stał się synonimem nowoczesnej Gdyni, stał się miejscem, w którym rozwijały się znakomite projekty, które odnosiły sukcesy w wymiarze światowym. Życzę, by Park przez kolejne lata zachwycał, inkubował nowe pomysły i tak wspaniale wpływał na rozwój naszego miasta, jak do tej pory. – mówił otwierając  jubileuszowe spotkanie prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Twórcy  panelu zadali sobie pytanie o znaczenie i rolę technologii w naszym życiu w perspektywie myślenia o przyszłości.  Konkluzję stanowiło życzenie, aby w centrum uwagi technologii znalazł się człowiek.

– Te 20 lat rozwoju parku, od zajezdni autobusowej w Redłowie po piękne szklane nowoczesne budynki o pięknej architekturze to jest kawał czasu. Myślę, że to jest ważny czas dla Parku, dla całego miasta, ale również dla mnie osobiście – to jest projekt mojego życia. Cieszę się, że jestem zaangażowana w rozwój PPNT. To jest od samego początku, zgodnie z naszą ideą, pewne centrum, które łączy biznes, naukę i technologię. Chcemy, żeby tutaj znajdowali swoje miejsce i optymalne warunki dla rozwoju przedsiębiorcy, którzy mają innowacyjne pomysły i chcą je rozwijać i wdrażać w życie. – podkreśliła dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Anna Borkowska.

– Dzisiaj budujemy tutaj rzeczy, które są absolutnie niezwykłe i doceniane na całym świecie. I myślę, że naprawdę mamy się czym chwalić, ale jednocześnie z pokorą pochylać głowę przed wyzwaniami przyszłości i po prostu bardzo ciężko pracować – podsumowała wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka – Spychała.

Ci, którym nie udało się dołączyć do spotkania w czasie rzeczywistym, mogą obejrzeć je na kanale YouTube PPNT Gdynia: https://youtu.be/rdRaZp2OPTQ

 

powrót
Skip to content