Widzimy się podczas Infoshare 2023!

Widzimy się podczas Infoshare 2023!

Zbliża się jedna z najbardziej oczekiwanych konferencji technologicznych tego roku – Infoshare 2023. Prezentacja nowych, proinnowacyjnych usług dla biznesu, motywacyjne rozmowy przy kawie z uznanym polarnikiem Markiem Kamińskim, możliwość zapoznania się ze szczegółami parkowej oferty skierowanej do innowacyjnych branż oraz dawka merytorycznej wiedzy na temat wsparcia dla przedsiębiorców działających w oparciu technologie cyfrowe to tylko część tego, co będzie czekać na uczestników tegorocznej konferencji Infoshare, odwiedzających wspólne stoisko Gdyni i Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia w dniach: 24-25 maja br.

O wsparciu dla innowacji w pigułce
Odwiedzając gdyńskie stoisko, będzie można zasięgnąć informacji o wsparciu innowacyjnych przedsięwzięć, jakie można uzyskać dołączając do grona firm Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. Zadbają o to obecni na stoisku eksperci PPNT Gdynia Strefy Startup oraz Pracowni Druku 3D. Zainteresowani będą mogli zapoznać się ze szczegółami procesu aplikacyjnego do parku technologicznego czy też otrzymać informacje na temat dostępnych w nim usług doradczych.

Nowe usługi proinnowacyjne dla biznesu
W ramach stoiska premierowo zostanie zaprezentowana skierowana do przedsiębiorców oferta nowych, proinnowacyjnych usług dla biznesu udostępnionych w ramach projektu Tripolis. Podczas Infoshare będzie można zapoznać się m.in. z usługami, tj.: Design Management, ofertą PPNT Gdynia  | Bio Laboratorium oraz PPNT Gdynia | Informacja Patentowa. Partnerami i jednocześnie współtwórcami projektu są: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Fundacja Gospodarcza z Gdyni.

Rozwój technologii cyfrowych
Galopujący w ostatnim czasie rozwój technologiczny sprawia, że są firmy i  organizacje, które potrzebują wparcia w usprawnianiu procesów biznesowych, produktów lub usług wykorzystujących technologie cyfrowe. Z myślą o nich powstały Europejskie Centra Innowacji Cyfrowych (EDIH), których działania nakierowane są na zwiększenie ich konkurencyjności. EDIH łączą korzyści płynące z obecności regionalnej z możliwościami dostępnymi dla ogólnoeuropejskiej sieci. O szczegółach projektu opowiedzą 24 maja o godzinie 13:20 na Arena Stage  eksperci Polskiego Klastra Internetu rzeczy i sztucznej inteligencji: Agnieszka Łasut i Marek Ostafil.  Podczas 20-minutowej prezentacji odpowiedzą m.in. na pytania: czym w praktyce jest EDIH i jakie korzyści niesie przedsiębiorcom i startupom. Poruszą również kwestię dostępnych form finansowania skierowanych do dostawców technologii w obszarze Smart City i Przemysłu 4.0.

Sukces w biznesie jak wyprawa na biegun
Droga wiodąca od pomysłu do wypracowania innowacyjnego produktu lub usługi, które podbije światowe rynki jest zazwyczaj usiana przeciwnościami i momentami zwątpienia. Do upragnionego celu docierają najwytrwalsi. Jak zatem ją przetrwać i pozostać zmotywowanym? Odpowiedzi na to pytanie udzieli Marek Kamiński, doświadczony polarnik i twórca autorskiej metody BIEGUN. Z odwiedzającymi wspólne stoisko Gdyni i Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia pierwszego dnia konferencji Infoshare (24.05.) podzieli się swoim doświadczeniem zdobytym m.in. podczas słynnej wyprawy z Jankiem Melą, zorganizowanej w kwietniu 2004 roku „Razem na biegun”. 15-letni wówczas Jasiek Mela został najmłodszym zdobywcą Bieguna Północnego i pierwszym w historii niepełnosprawnym, który, pokonując wszelkie trudności, po wyczerpującej wędrówce dotarł do celu wyprawy i wbił polską flagę na biegunie. Okazuje się bowiem, że takie cechy, jak: determinacja w dążeniu do celu, odporność psychiczna, odpowiednie nawyki myślenia i działania przekładają się wprost na osiąganie biznesowych celów.

Tradycyjnie, odwiedzający będą mogli liczyć na cieszącą się wyjątkową popularnością podczas Infoshare aromatyczną kawę, pyszny popcorn i przyjazną, typową dla tej konferencji networkingową atmosferę.

Do zobaczenia na Infoshare 2023!

powrót
Skip to content