I spotkanie z naukowcami w ramach V edycji projektu InnovaBio Pomorze

W ramach tegorocznej edycji InnovaBio Pomorze, Laboratorium PPNT Gdynia zaprasza na spotkanie przybliżające świat nauki.

Kiedy: 14.09.2018 (piątek), godz. 12:30-14:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek II, sala Morska
Wstęp: bezpłatny
Grupy powyżej 10 osób prosimy o zgłaszanie udziału w wydarzeniu na adres: j.glowacka@ppnt.gdynia.pl 

Interesujesz się zdrowym odżywianiem i chcesz się dowiedzieć, co to jest żywność funkcjonalna? Dlaczego warto jeść warzywa i owoce? Które z nich są szczególnie cenne dla naszego organizmu i co czyni je tak wyjątkowymi? Przyjdź na spotkanie!

Będziemy gościć panią dr Barbarę Kusznierewicz z katedry Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności, Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Pani Doktor swoje pasje zawodowe skupia na opracowywaniu metod oznaczania substancji bioaktywnych w żywności za pomocą technik chromatograficznych i spektroskopowych. W swojej pracy badawczej monitoruje prozdrowotne fitozwiązki, zarówno podczas optymalizacji warunków uprawy roślin, jak i w trakcie ich obróbki procesowej, przechowywania i transportu. Poprzez udział w programach badawczych wynajduje nowe rozwiązania technologiczne umożliwiające zrównoważoną produkcję żywności funkcjonalnej.

W czasie spotkania ze studentami i uczniami opowie o polifenolach - naturalnych substancjach bioaktywnych znajdujących się w żywności. Wyjaśni dlaczego polifenole są tak ważne dla naszego zdrowia, gdzie ich szukać oraz jakie są metody ich oznaczania.

14.IX
12:30-14:00
Laboratorium