W kosmos bez paszportu | Strefa Nauki

Jeśli wydaje Ci się, że wizja skolonizowania innych planet Układu Słonecznego jest mało realna, wpadnij na spotkanie z Agnieszką Elwertowską, która opowie, jak wyjechała na wakacje z misją na Marsa.

Myśląc o misjach kosmicznych oraz centrach treningowych dla kosmonautów, od razu przychodzą na myśl ośrodki badawcze NASA lub ekspedycje wyruszające na Międzynarodową Stację Kosmiczną z terenów Rosji. Mało kto wie, że w Polsce również można wziąć udział w projektach badań kosmicznych – między innymi w misji symulującej kolonizację Marsa.

Agnieszka Elwertowska, studentka Politechniki Gdańskiej, miała okazję niedawno wziąć udział w takiej misji w bazie marsjańsko-księżycowej LUNARES w Pile. Na spotkaniu w Strefie Nauki opowie, jak do tego doszło, jak wyglądał proces rekrutacji do udziału w projekcie oraz co robiła podczas dwóch tygodni symulacji.
Jeśli i Tobie marzy się praca kosmonauty, pasjonujesz się badaniem gwiazd i nurtują Cię pytania: „jak się żyje na innej planecie?” – koniecznie wpadnij na najbliższe spotkanie w Strefie Nauki.

Czego się dowiesz?
- czy da się polecieć na Marsa, nie opuszczając Polski?
- jak zacząć działać w przemyśle kosmicznym?
- jakie możliwości dają polskie projekty badawcze?

Dla kogo?
Na spotkanie zapraszamy każdego, kto interesuje się badaniami kosmicznymi, polskimi projektami naukowymi.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Elwertowska jest studentką Automatyki i Robotyki Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej. W ramach stażu w firmie Blue Dot Solutions projektuje misję balonową. Poza tym jest członkiem projektu HEDGEHOG - eksperyment mierzący drgania oraz przepływ ciepła wewnątrz rakiety w marcu 2019 roku poleci w kosmos. W dodatku w sierpniu 2018 roku jako analogowy astronauta brała udział w misji ARES III w bazie marsjańsko-księżycowej LUNARES w Pile.


kiedy: 12.12.2018 (środa), 16.30-18.30
gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III, sala G
wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://wkosmosbezpaszportu3.evenea.pl/

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/256516608374934/

12.XII
16:30-18:30
Strefa Startup