WordUp Trójmiasto #14

Zapraszamy na czternaste spotkanie twórców i pasjonatów WordPressa w Gdyni.

kiedy: 01.12.2018 (sobota), godz. 16:00-20:00
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala D
wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://worduptricity14.evenea.pl/ 

WordUp to spotkania społeczności WordPressa, które odbywają się na całym świecie. Spotkania dedykowane są zarówno twórcom (developerom) jak i osobom korzystającym z WordPressa na co dzień jako administratorzy, blogerzy, SEO-wcy czy marketingowcy.

PROGRAM:

16:00-16:40 Hosting dla WordPressa - najczęściej zadawane pytania, Wojciech Babicz (Smarthost)

16:40-17:20 Case study wdrożenia płatności online na WordPressie, Marcin Szczur (Blue Media)

17:20-17:50 PRZERWA

17:50-18:30 Poznaj wp-config.php. "Ukryte" możliwości, Marcin Jóźwiak (Dream Focus)

18:30-19:10 Dobre praktyki przy tworzeniu stron na motywach z Themeforest, Magdalena Paciorek (Linuxpl.com)

Po spotkaniu zapraszamy na networking przy piwie do Tam Gdzie Zawsze (Zygmunta Augusta 3, Gdynia).

O PRELEGENTACH:

Wojciech Babicz wystąpi z prezentacją pt. "Hosting dla WordPressa - najczęściej zadawane pytania". Podczas prezentacji usłyszymy odpowiedzi na pytania: Czy armowe certyfikaty SSL są coś warte? Jak POPRAWNIE zrobić SSL dla WordPressa? Czemu nie mam zielonej kłódki, choć zainstalowałem certyfikat SSL? Co to jest http/2 i czy jest mi do czegoś potrzebne? Fakty i mity o dyskach SSD w serwerach. Co to jest TTFB i czy koniecznie trzeba mieć 100 punktów w Google Page Speed Insight. RODO, czyli co się wydarzyło po 25 maja. Kto musi informować kogo, przekazywanie danych do państw trzecich.

Marcin Jóźwiak - właściciel Dream Focus - od lat zajmuje się projektowaniem, kodowaniem i obsługą stron internetowych. Pracuje z klientami indywidualnymi i korporacyjnymi, prowadząc konsultacje, pomaga we wdrażaniu zmian. Wśród jego klientów są m. in.: Remondis Electrorecycling sp z o o., Elektro-System S.A., Centrum Zdrowia Dziecka, RTCK, Eko-Punkt S.A. Marcin opowie o pliku wp-config.php, który zawiera podstawowe dane konfiguracyjne oraz daje możliwość wykorzystania "ukrytych" opcji konfiguracji WordPressa.

Magdalena Paciorek - od 5 lat freelancerka WordPress. Od 2 lat mocno zaangażowana w społeczność WordPressa. Współorganizatorka WordUp Poznań - lokalnych spotkań miłośników WordPressa oraz koordynatorka konferencji WordCamp Poznań 2018. Magda opowie o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze i instalacji motywu z Themeforest. Kto powinien dokonać zakupu - twórca strony czy klient. Na jakie pułapki uważać.

 

 

01.XII
16:00-20:00
Strefa Startup