Strefa Naukowca

Ochrona know-how przy negocjacjach nauka-biznes.
Kiedy: 07.12.2017 (czwartek), godz. 10:00 - 14:15
Gdzie: PPNT Gdynia, Centrum Konferencyjne, budynek III, Sala F/H
Wstęp: wolny, obowiązuje rejestracja strefanaukowca10.evenea.pl

Program spotkania:
10:00 - 12:00 – Patenty, wzory przemysłowe, znaki towarowe, know-how, Katarzyna Szwed
Obecnie firmy coraz częściej zależą od posiadanej własności intelektualnej, zarówno świadomie wytwarzanej, jak i nabywanej w ramach prowadzonej działalności. W formie warsztatowej postaramy się przekazać, jak w ramach polskiego prawa dopilnować, by aktywa intelektualne twojej firmy pracowały na jej zyski, a nie pomagały konkurencji.

12:00 - 12:15 – Przerwa

12:15 - 14:15 – Ochrona know-how w negocjacjach, Tomasz Klecor
Omówione zostaną aspekty ochrony know-how przedsiębiorstwa w oparciu o przepisy oraz o umowę. Dowiemy się co zapewnia prawo, a co można ustalić dodatkowo w umowie o poufności (NDA).

Informacje o prelegentach:
Katarzyna Szwed, pracowniczka ROIP, prawniczka zajmująca się prawem cywilnym i gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa nowych technologii. Obecnie skupia się na prawie własności intelektualnej – wynalazkach, wzorach przemysłowych, know-how i tajemnicach przedsiębiorstw, pomagając firmom w ochronie ich kapitału intelektualnego.

Tomasz Klecor, partner w firmie Legal Geek, prawnik. Ekspert z zakresu regulacji usług płatniczych. Obsługą prawną podmiotów gospodarczych zajmuje się od dekady. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw instytucji finansowych przed Komisją Nadzoru Finansowego oraz NBP, a także brytyjskim FCA i niemieckim BaFin, w tym w zakończonych sukcesem postępowaniach licencyjnych.
07.XII
10:00-14:15
I Piętro III
Strefa Startup