WordUp Trójmiasto #10

Zapraszamy na jubileuszowe, dziesiąte spotkanie twórców i pasjonatów WordPressa w Gdyni.

Kiedy: 02.12.2017 (sobota), godz. 14:00-19:00
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III, sala A (kinowa).
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://worduptricity10.evenea.pl/
Zajrzyj też na stronę: https://www.wptrojmiasto.pl/ 

WordUp to spotkania społeczności WordPressa, które odbywają się na całym świecie. Spotkania dedykowane są zarówno twórcom (developerom) jak i osobom korzystającym z WordPressa na co dzień jako administratorzy, blogerzy, SEO-wcy czy marketingowcy.

PROGRAM:
14:00-15:00 Rejestracja, networking, rozpoczęcie spotkania
15:00-15:30 Krzysztof Grabania, Podstawy internacjonalizacji wtyczek i motywów
15:30-16:00 TBA
16:00-16:30 PRZERWA
16:30-17:00 Filip Nowacki, Jak szybko to szybko? O wydajności WordPressa
17:00-17:30 Krzysztof Dróżdż,
17:30-18:00 PRZERWA
18:00-18:30 Gienia Malenia, Trendy w WordPressie 2017/2018
18:30-19:00 TBA
20:00-??:?? JESZCZE WIĘCEJ NETWORKINGU TAM GDZIE ZAWSZE

O PRELEGENTACH:

KRZYSZTOF GRABANIA Programista PHP pracujący w jednej z Gdańskich przychodni. Z zamiłowaniem tworzy strony z użyciem WordPressa, WooCommerce'a i Laravela. Zajmuje się pisaniem back-endu oraz wtyczek od 2013 roku. Po godzinach freelancer, w wolnych chwilach lubi czytać Wikipedię i analizować kod.

W prelekcji Krzysztof opowie o tym, jak od strony praktycznej przygotować swoją wtyczkę i motyw do internacjonalizacji. Omówi podstawowe funkcje do lokalizacji, niezbędne nagłówki oraz generowane przez tłumaczenia pliki. Przedstawi także dobre praktyki i zwróci uwagę na najczęściej popełniane błędy.

FILIP NOWACKI Legendy donoszą, że zanim nauczył się mówić, umiał już programować. Twarde dowody wskazują, że pierwszą stronę stworzył w szkole podstawowej. Pasjonat, który kawę zamienia w kod. Optymalizuje co się da, pół życia spędza leżąc pod samochodem. Zawodowo PHP developer, po godzinach maniak optymalizacji, automatyzacji, dockeryzacji i testów AB. Obecnie pracuje dla największego banku w Polsce.

Podczas prezentacji Filip pokaże kilka case studies oraz dużo konkretnego mięsa i liczb. Dowiesz się czym mierzyć i jak mierzyć wydajność strony, a także jak skutecznie poprawić czas ładowania strony nawet o 200%!

GIENIA MALENIA Projektantka stron internetowych, ewangelistka WordPressa. Pasjonatka social media, z zacięciem instafotograficznym. Próbuje zrozumieć viral. Przekłada swoją wiedzę i znajomość technik sprzedaży na budowanie wizerunku, kreacji i relacji, firm i marek w e-marketingu. Specjalizuje się w personal brandingu i obsłudze twórców internetowych. Założycielka Gienia Creative, z wielkimi wizjami networkingowymi.

14 lat po pierwszym wydaniu WordPressa, staje się on coraz bardziej dopracowany i daje pomysły na coraz to nowsze możliwości, potwierdzając jednocześnie jego nieskończoność zastosowań. Internet zarówno pod względem merytorycznym, wizualnym i funkcjonalnym to niezwykle szybko rozwijająca się przestrzeń. Ciągłe doskonalenie narzędzi pozwala na większą swobodę przy projektowaniu interfejsów i interakcji. Z tego powodu wzorce i techniki projektowania stron WWW zmieniają się niezwykle dynamiczne. O tym wszystkim podczas WordUpa opowie Gienia.
 

02.XII
14:00-19:00
Strefa Startup