Trójmiejskie Mistrzostwa Szkół w Esporcie

Trójmiejskie Mistrzostwa Szkół w Esporcie powered by TEB Edukacja to profesjonalnie zrealizowany turniej esportowy zorganizowany przez 3league.gg, w którym o mistrzostwo powalczą drużyny złożone z uczniów trójmiejskich szkół!

kiedy: 1-2.12.2018 (sobota-niedziela)
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala C
wstęp: wolny

W dniach 1-2 grudnia na terenie Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego zmierzy się osiem najlepszych drużyn esportowych z trójmiejskich szkół. O tytuł pierwszego w historii mistrza Trójmiasta w esporcie uczniowie powalczą w dwóch konkurencjach - Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Ich zmagania będzie można śledzić z widowni, bądź poprzez platformę twitch.tv, gdzie transmitowane będzie całe wydarzenie.

Projekt Trójmiejskich Mistrzostw Szkół w Esporcie powered by TEB Edukacja to inicjatywa trzech gdynian, uczniów szkół średnich - Michała Gibadło, Tymoteusza Cierzana oraz Kacpra Hardziej, którzy wspólnie założyli Stowarzyszenie “Inagers”. W czerwcu tego roku ekipa wymienionych entuzjastów rozpoczęła prace koncepcyjne, które w pierwotnym założeniu miały na celu organizację  niedużego wydarzenia dla grupy znajomych. Wraz z biegiem czasu chłopaki samodzielnie pozyskali sponsorów, środki na realizację turnieju i małe szkolne wydarzenie zamieniło się w prawdziwe mistrzostwa. W otwartych kwalifikacjach online udział wzięło ponad 600 uczniów i studentów.

Taki sukces zawdzięczają profesjonalnemu podejściu do tematu. Rozgrywki odbywają się poprzez platformę szwedzkiej spółki Challengermode, dzięki czemu możliwe jest sprawne zarządzanie setkami zgłoszonych graczy. Kwalifikacje jak i finały transmitowane są na platformie twitch.tv, a każdemu meczowi towarzyszy analiza techniczna oraz komentarz na żywo realizowany przez założony w tym celu zespół  3league.gg.

Podczas fazy online spośród wszystkich drużyn wyłoniono 8 zwycięskich zespołów, które będą miały okazję zaprezentować się na dużej scenie przed widownią mieszczącą 300 osób. Dla większości ekip jest to niepowtarzalna okazja do postawienia pierwszych kroków na arenie esportowej, która obecnie jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się branży na świecie. Właśnie możliwość pokazania swoich umiejętności szerokiej widowni, nie tylko dla graczy, ale również dla młodych komentatorów, analityków technicznych, to jeden z kilku głównych celów jakie można osiągnąć.

Dodatkowo w trakcie rozgrywek finałowych Trójmiejskich Mistrzostw Szkół w Esporcie powered by TEB Edukacja zaplanowane są ciekawe atrakcje ogólnodostępne dla widzów. Strefa gier retro od Cybermachiny, strefa Vr czy druku 3d to obowiązkowe pozycje na liście każdego pasjonata gier wideo!

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia (https://tmswe.pl/) oraz na Facebookowym profilu organizatorów.

01.XII
08:00-18:00
PPNT