Budynek
Pokój
II
D14
Ochrona Środowiska i Energetyka

ENVIA Sp. z o.o.

Specjalizujemy się w badaniach akwenów morskich i śródlądowych. Prowadzimy sprzedaż i serwis sprzętu pomiarowego, jak również obsługę logistyczną projektów badawczych.
ENVIA Sp. z o.o.
Al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
+48 58 698 21 51

envia@envia.com.pl
www.envia.com.pl

Wszystko co robimy, robimy z myślą o środowisku.

Envia jest obecna na rynku badań akwenów morskich i śródlądowych od roku 1998. Misją firmy jest dostarczanie naszym Partnerom rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, które pozwalają na szybsze, bardziej dokładne i tańsze niż dotychczas prowadzenie badań. Zapewniane przez nas rozwiązania pomagają poznać środowisko morskie w celu jego lepszej ochrony, a także w celu wykorzystania jego cennych zasobów w sposób zrównoważony.

Atutem firmy jest współpraca z zagranicznymi dostawcami specjalistycznych urządzeń pomiarowo-badawczych w zakresie wdrażania nowych technologii na polskim rynku. Dokonaliśmy między innymi wdrożeń systemów nawigacji podwodnej, systemów sonarowych i sond wielowiązkowych, profilerów osadów, pojazdów podwodnych typu ROV, systemów nawigacyjnych i inercyjnych, oprogramowania hydrograficznego i geofizycznego.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na profesjonalne świadczenie usług pomiarowo-badawczych środowiska wodnego. Prowadzimy między innymi projekty badawcze w zakresie pomiarów geofizycznych i batymetrycznych dna morskiego, pomiarów przekrojów poprzecznych akwenów śródlądowych, poboru i analizy prób gruntu oraz wody.

Wdrażamy także innowacyjne rozwiązania w zakresie kompleksowego zarządzania projektami badawczymi, w celu zapewnienia wysokiej jakości badań. Wspieramy również naszych Partnerów w zakresie zapewnienie zasobów sprzętowych i intelektualnych do realizacji wielkoskalowych projektów badawczych.

Nasza siedziba zlokalizowana jest w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym Gdynia, skupiającym innowacyjne firmy, mające znaczenie dla rozwoju nowoczesnych technologii w naszym regionie. Wysoką jakość dostarczanych przez nas rozwiązań potwierdza zadowolenie naszych Partnerów oraz certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie dostaw urządzeń pomiarowo-badawczych oraz realizacji badań batymetrycznych i geofizycznych dna morskiego.