Targi i Konferecje | 25.7.2016

XII międzynarodowe sympozjum pt.: „Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. Startupy w świecie innowacji”

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza na XII międzynarodowe sympozjum pt.: „Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. Startupy w świecie innowacji ", które odbędzie się w dniach 1-2 września 2016 r. w Krakowie.

Kiedy: 1-2.09.2016 (czwartek-piątek)
Gdzie: Kraków, Międzynarodowe Centrum Kultury, ul. Rynek Główny 25
Wstęp: bezpłatny, obowiązkowa rejestracja pod adresem: uprp.pl/rejestracja/Menu45,767,29,index,pl 

XII międzynarodowe sympozjum pt.: „Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. Startupy w świecie innowacji ", odbędzie się w dniach 1-2 września 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury przy ul. Rynek Główny 25 w Krakowie. Przedsięwzięcie jest organizowane we współpracy ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej, Ambasadą Izraela w Polsce, Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Krakowską, Politechniką Świętokrzyską, Politechniką Wrocławską, jak również Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli Minister Rozwoju oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Sympozjum będzie poświęcone zarządzaniu innowacjami, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania startupów. Liczne statystyki wskazują, że jest to coraz popularniejsza w Polsce forma prowadzenia działalności gospodarczej, zwłaszcza wśród młodych przedsiębiorców. Wiele z tych firm opiera swoją przewagę konkurencyjną na kapitale intelektualnym i innowacjach. Niezwykle ważna w tym kontekście jest świadomość konieczności prawnego zabezpieczenia innowacji należących do danej organizacji, jak również stałe podnoszenie wiedzy na temat zarządzania i możliwości ochrony własności intelektualnej.

Podczas obrad zostaną poruszone między innymi następujące tematy:  

• Startup od zera – jak rozpoznać rynek, chronić swoją własność i osiągnąć sukces 
• Jak stać się drugą doliną krzemową – funkcjonowanie startupów w Izraelu   
• Polska dla Izraela – Izrael dla Polski. Czego możemy nauczyć się od siebie
• Startup i venture capital
• Startup i prawa autorskie           
• Startup i jego know how                     
• Chroń rozwiązanie techniczne - startup i wynalazek
• Zbuduj własną markę – startup i znak towarowy
• Zaprojektuj sukces – startup i design 
• Po pierwsze nie szkodzić – jak pomagać startupom?

Sympozjum adresowane jest do przedsiębiorców, w szczególności przedstawicieli startupów, rektorów oraz pracowników naukowych polskich i zagranicznych uczelni, przedstawicieli urzędów patentowych państw członkowskich Europejskiej Organizacji Patentowej, reprezentantów administracji centralnej i regionalnej, a także instytucji zajmujących się problematyką transferu technologii i zarządzania innowacjami.

Prezentacjom i dyskusjom znakomitych panelistów towarzyszyć będą sesje równoległe poświęcone między innymi pozyskiwaniu wsparcia finansowego na założenie innowacyjnej działalności oraz spotkania networkingowe.

Udział w sympozjum jest bezpłatny. Przebieg obrad będzie tłumaczony symultanicznie i transmitowany on-line poprzez stronę: www.uprp.pl. Rejestracja odbywa się wyłącznie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod poniższym linkiem: uprp.pl/rejestracja/Menu45,767,29,index,pl