Strefa Startup | 3.1.2017

WordUp Trójmiasto #7

WordUp to spotkania społeczności WordPressa, które odbywają się na całym świecie. Zapraszamy na 7 spotkanie pasjonatów WordPressa w Gdyni.

Kiedy: 14.01.2017 (sobota), godz. 16:00-19.00
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III, sala A (kinowa).
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: http://worduptricity7.evenea.pl/

Spotkania z cyklu WordUp dedykowane są zarówno twórcom; developerom, jak i osobom korzystającym z platformy WordPress na co dzień jako blogerzy, marketingowcy.

PROGRAM:

1. Motywy WordPress z wykorzystaniem preprocesorów CSS: SAAS - Piotr Szarmach

W swojej prezentacji Piotr przedstawi czym są preprocesory CSS, jakie rozwiązania mamy dostępne "na rynku" i dlaczego warto ich używać w swoich WordPressowych (i nie tylko) projektach. Wszystko podane w łatwej formie od podstaw wraz z praktycznymi przykładami na żywo.

2. Przydatne .htaccess - Arkadiusz Stęplowski

Usłyszymy o tym, czym jest, za co odpowiada, poznamy podstawy składni. Arek zaprezentuje nam przykład wzbogacenia domyślnego pliku .htaccess o zabezpieczenia dedykowane WordPressowi oraz poprawiające szybkość ładowania strony.

3. WooCommerce - najczęściej zadawane pytania - Maciej Swoboda

Jeśli korzystasz z WooCommerce i są rzeczy, które są dla Ciebie czarną magią, po prostu Cię ciekawią lub nie pozwalają Ci zrobić modyfikacji, której bardzo potrzebujesz - prześlij swoje pytanie podczas rejestracji na wydarzenie. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy kilka, które zostaną szczegółowo omówione podczas prelekcji.

4. Jak przez 3 miesiące na #freelance, po pracy w korpo, zwiększyć zysk i pensję o 110%

Rafał opowie o tym, jak będąc nie tylko programistą można dobrze współpracować z klientami, dostawać od prawie każdego znakomite referencje oraz aby klienci wracali i opłacali faktury tego samego dnia, w którym zostały wystawione.

PRELEGENCI:

Piotr Szarmach

Webdeveloper, który od wielu lat zajmuje się technologiami webowymi z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi. Współorganizator spotkań WordUp Trójmiasto, a także pasjonat WordPressa.

Arkadiusz Stęlowski

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Zawodowo zarządza informacją, ostatnio wspiera bibliotekarki w wymianie tonerów. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu.

Maciej Swoboda

Zakochany w WordPressie od 2006 roku. Zwolennik prostych i użytecznych rozwiązań - odkąd pamięta. WordPress to dla niego przede wszystkim zaangażowana społeczność, którą wspiera organizując WordUpy i WooCommerce Meetupy w Warszawie. Współzałożyciel i CEO WP Desk, w którym rozwija rozwiązania dla sklepów opartych o WooCommerce.

Rafał Osiński

Po 1,5 roku pracy w dużej międzynarodowej firmie IT przekłada umiejętności zarówno programistyczne jak i zarządzania projektami na #Freelance i tworzenie własnych projektów. Tworzy rozwiązania dedykowane, motywy oraz wtyczki pod WordPressem.  Pracując po 10h dziennie rozwija umiejętności zarówno programistyczne jak i marketingowe, zarządzania czy social media. Po 3 miesiącach pracy jako wolny strzelec na freelance podniósł swoje zarobki o 110%, gdy jeszcze 3 lata temu, nie mógł jej zwiększyć nawet o 25% przez 2 lata.