Strefa Startup | 26.9.2016

Ruby on Rails w Trójmieście

Bezpłatne warsztaty Ruby on Rails w PPNT Gdynia

Kiedy: 22-23.10.2016 (sobota-niedziela), godz. 9:00-18:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H i G
Wstęp: wymagana rejestracja: www.railsgirlstricity.pl

Aplikacje przyjmowane są do 30.09.2016.

Już po raz drugi Rails Girls Tricity zaprasza dziewczyny do Gdyni na bezpłatne dwudniowe warsztaty programowania, które odbędą się 22 i 23 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Uczestniczki będą miały szansę poznać tajniki Ruby on Rails i to nie tylko od strony teoretycznej. Dziewczyny pracując w 3-osobowych grupach, zostaną przeprowadzone krok po kroku przez proces projektowania i tworzenia własnej aplikacji.

Wsparcia w tym procesie udzielą im doświadczeni mentorzy, którzy na co dzień pracują w branży IT. Wśród firm wspierających II edycję warsztatów znalazły się m.in. GetResponse, IRonin i HAYS. Patronatów honorowych udzielili jednomyślnie Prezydenci miast Gdyni, Gdańska i Sopotu.

Rails Girls to społeczność non-profit, która organizuje bezpłatne weekendowe warsztaty programowania w Ruby on Rails. Celem wydarzenia jest nie tylko przyswojenie przez uczestniczki dawki merytorycznej wiedzy, ale przede wszystkim pokazanie, że programowanie to umiejętność, której może nauczyć się każdy!

Kto może wziąć udział?
Wszystkie dziewczyny i kobiety z podstawową znajomością obsługi komputera i Internetu. Jedyne czego potrzebują to sprawne laptopy, chęć do nauki i dużo pozytywnej energii.