Strefa Startup | 10.1.2017

Prawne granice działań w mediach społecznościowych

Jesteś obecny w mediach społecznościowych, ale nie wiesz na jakich podstawach prawnych? Prowadzisz fanpage i nie wiesz, na co możesz sobie pozwolić? Chcesz zorganizować legalny konkurs na Facebooku? Jeśli tak - zapraszamy na spotkanie.

Kiedy: 16.01.2017 (poniedziałek), godz. 17:00-19:00.
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H.
Wstęp: wolny, obowiązuje rejestracja: https://prawoisocialmedia.evenea.pl/

Podczas wykładu omówimy relację mediów społecznościowych z prawem autorskim i prawem reklamy. Omawiając konkretne przypadki oraz rozstrzygnięcia wyznaczymy "granicę legalności" wszelkiego rodzaju działań w mediach społecznościowych. Poruszone zostaną również kwestie ochrony danych osobowych czy prawidłowości organizacji konkursów.

Dlaczego warto?
Podczas spotkania oswoimy zawiłe z pozoru problemy prawne - zostaną one wyjaśnione językiem przystępnym dla osób nieposiadających wiedzy prawniczej.

Zapraszamy wszystkie osoby publikujące mediach społecznościowych - zarówno w ramach firmowych fanpage'y jak i prywatnie. Spotkanie poprowadzi Tomasz Palak - Radca prawny, obecnie Wspólnik w "Profit Plus Szarmach i Wspólnicy" sp. k.. Współpracuje również z podmiotami NGO - Fundacja Pro Bono jako prawnik oraz Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Poland i Studenckim Forum Business Center Club jako szkoleniowiec. Głównym obszarem jego prawnych zainteresowań jest prawo własności intelektualnej, prawo ochrony konkurencji i konsumentów oraz prawo ubezpieczeń. Ze wskazanego zakresu publikuje artykuły oraz prowadzi szkolenia. W zakresie nowych technologii operuje na styku prawa i internetu, zwłaszcza social mediów. W wolnym czasie gitarzysta, prowadzi również bloga.