Strefa Startup | 1.9.2017

Podejmij wyzwanie z Hack Tour Europe!

Przedstawiciele jednego z najlepszych na świecie ekosystemów startupowych z Finlandii wspólnie z: O4, Black Pearls VC, Strefa Startup Gdynia, Project Startup, 3camp, Olcamp, Netcamp, Interizon i Exea SmartSpace inicjują trzecią edycję Hack Tour.

Kiedy: 13 września 2017r., (środa), godz. 16:00.
Gdzie: Olivia Business Centre, coworking O4.
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja do 6 września: https://slush.typeform.com/to/zO6zDk

To doskonała okazja dla startupów, by rozwinąć swój projekt oraz programistów, którzy chcą podjąć kolejne programistyczne wyzwanie.
-Hack Tour jest jak igrzyska, w których wygraną jest już sam w nich udział. Między innymi dzięki możliwości bezpośredniej, szczerej rozmowy z ludźmi, którzy mają praktycznie nieograniczone możliwości wsparcia pomysłu, a przy tym pomocy w podbiciu globalnego rynku – podkreśla Marta Moksa, Managing Director O4, współorganizatorka Hack Tour 2017.

Startupy: międzynarodowi inwestorzy na wyciągnięcie ręki

Startupy biorące udział w Hack Tour zyskają niepowtarzalną szansę zaprezentowania się przed zagranicznymi i polskimi inwestorami. Wśród tegorocznych mentorów znaleźli się: Pontus Stråhlman członek zarządu FiBAN, prężnej organizacji zrzeszającej nordyckich inwestorów, Peter Horsten założyciel i prezes Goyello, Izabela Disterheft – prezes zarządu INTERIZON, Józef Balicki – menedżer, ekspert w zakresie inwestycji kapitałowych, Matti Kari oraz Jarmo Kuusivuori – doświadczeni przedsiębiorcy i inwestorzy.

Najlepsza piętnastka startupów przedstawi mentorom swoje pomysły i otrzyma na ich temat rzetelną informację zwrotną. Topowa piątka odbędzie z każdym z mentorów indywidualną rozmowę. Do wygrania będą ponadto bilety na konferencję SLUSH 2017. Autor najlepszej prezentacji zyska zaś możliwość wyjazdu, na 7 tygodni, do Startup Sauna w Helsinkach. Ten wiodący akcelerator Europy Północnej stworzony został m.in. po to, by aktywnie wspierać obiecujące startupy w wypracowaniu ich optymalnych modeli biznesowych.

Junction dla programistów

Podczas Hack Tour programiści będą mogli wziąć udział w warsztacie prowadzonym przez Junction – organizatora jednego z największych hackathonów na świecie. Staną przed wyzwaniem postawionym im przez jedną lokalnych firm ICT. - Trójmiejskie środowisko programistów ma kolejną szansę udowodnienia, że naprawdę jest w światowej czołówce. Nasi inżynierowie i informatycy to zgrane, aktywne środowisko, a Junction może być dla nich ciekawą lekcją i kolejnym doświadczeniem. Wierzę, że im więcej okazji do uczenia się i kreatywnego podejmowania wyzwań, tym lepiej dla samych uczestników i firm, w których pracują – dodaje Krzysztof Moszyk z 3camp.

Harmonogram wydarzenia: http://startupsauna.com/local-event/gdansk-poland