Strefa Startup | 10.10.2017

Miejski Service Design (MSD) vol. 6. Kultura

Miejski Service Design to cykl warsztatów, podczas których uczestnicy przechodzą przez proces projektowania usług, tworząc rozwiązania na potrzeby miasta i jego mieszkańców.

Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, coworking
Rejestracja: https://msdkultura.evenea.pl/

Temat 6 edycji
Podczas 6 edycji MSD współpracujemy z Centrum Kultury w Gdyni. Będziemy pracować nad uzupełnieniem oferty kulturalnej w Gdyni. Porozmawiamy z mieszkańcami i spróbujemy określić ich oczekiwania odnośnie potrzeb kulturalnych. Przyjrzymy się ofercie i sposobom aktywizacji młodzieży oraz osób dorosłych. 

Dla kogo?
Tworzymy zespoły interdyscyplinarne. Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane metodologią human-centered design. Zapraszamy zarówno osoby początkujące, które chcą zmierzyć się w praktyce z projektowaniem usług, jak i tych, którzy zdobyli już doświadczenie w takiej pracy 

Dlaczego warto?
W trakcie warsztatów przejdziemy przez proces projektowania. Zaczniemy od definicji problemu, poprzez badania użytkowników, tworzenie person, prototypowanie rozwiązań, testowanie i modyfikację, kończąc na prezentacji pomysłów przed użytkownikami i interesariuszami. Stanowi to doskonałą okazję, aby poznać narzędzia stosowane w metodologii human-centered design.

Warsztaty prowadzą osoby, które na co dzień zajmują się projektowaniem usług i user experience. Znajdźcie czas na rejestrację swojego udziału w wydarzeniu i rozważne wypełnienie formularza. Nie liczy się kolejność zgłoszeń. Uczestników wybieramy na podstawie udzielonych odpowiedzi. 
Osoby, które się zakwalifikowały, poinformujemy o udziale w warsztatach najpóźniej do 6 listopada do 14:00.

Kiedy?
Planowane terminy warsztatów: 
·  warsztat #1*: 8 listopada, środa, godz. 17:00 – 20:00     
·  warsztat #2*: 15 listopada, środa, godz. 17:00 – 20:00  
·  konsultacje zespołowe 22 listopada, środa, godz. 17:00 – 20:00            
·  maraton projektowy* 25-26 listopada, sobota – niedziela, godz. 09:00 – 16:00
·  finał* MSD vol. 6: 28 listopada, wtorek, godz. 17:00 – 20:00

* UWAGA! Zanim się zapiszesz
Zwróć uwagę na to, że Miejski Service Design jest cyklem powiązanych spotkań. Zgłaszając swój udział sprawdź kalendarz. Miej na względzie wszystkie terminy spotkań. Uczestnictwo w wybranym przez siebie jednym terminie nie jest możliwe.