Strefa Startup | 4.10.2016

Miejski Service Design (MSD)

Miejski Service Design to cykl warsztatów, w trakcie których uczestnicy poznają czym jest design thinking i service design oraz jak z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi tworzyć produkty i usługi odpowiadające na potrzeby użytkownika/odbiorcy.

Kiedy: 

- 24.10.2016, godz. 17:00-20:00
- 09.11.2016, godz. 17:00-20:00
- 05-06.11.2016, godz. 9:00-15:00

Gdzie: PPNT Gdynia
Wstęp: bezpłatny, wymagane zapisy: www.msd4.evenea.pl
Na zgłoszenia czekamy do dnia 16.10.2016. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach poinformujemy do dnia 18.10.2016.
* zastrzegamy możliwość zmiany terminów warsztatów

Dla kogo?
Dla wszystkich zainteresowanych tematem użyteczności, projektowaniem usług – service design i design thinking, multimediami, programowaniem, grafiką, architekturą informacji, jak również kwestiami społecznymi.

Do udziału w warsztatach i pracy w interdyscyplinarnych zespołach zapraszamy przede wszystkim osoby, które po raz pierwszy chcą zmierzyć się w praktyce z projektowaniem usług, ale także wszystkich tych, którzy zdobyli już doświadczenie w pracy projektowej z service design i design thinking.

Temat 4 edycji MSD
Podczas warsztatów będziemy pracować nad rozwiązaniami dla Biblioteki Publicznej w Gdyni w odpowiedzi na zgłoszoną potrzebę jaką jest “przyciągnięcie młodzieży do bibliotek”. Najciekawsze rozwiązania będą miały szanse zostać wdrożone przez Bibliotekę. Wypracowane pomysły zostaną również przedstawione podczas II edycji ogólnopolskiej (nie)konferencji Kierunek-Wizerunek dla bibliotekarzy

Dlaczego warto?
W trakcie warsztatów, prowadzonych przez osoby, które na co dzień zajmują się użytecznością i projektowaniem, przejdziemy przez cały proces - zaczynając od zgłębienia obszarów problemowych poprzez badania użytkowników, tworzenie person, prototypowanie rozwiązań, ich testowanie i modyfikację, kończąc na prezentacji pomysłów przed Biblioteką i młodzieżą.