Strefa Startup | 28.8.2017

Klient w centrum? Warsztaty z Iwoną Gasińską-Mulczyńską

Dużo mówi się ostatnio o „customer centered design”. Czy to to samo co stare „Klient ma zawsze rację”? Czy to znaczy, że trzeba prowadzić szczegółowe badania klienta?

Kiedy: 07.09.2017, godz. 17:00-18:30
Gdzie: PPNT Gdynia, Budynek III, Sala F/H
Wstęp: wolny, obowiązują zapisy: https://klientwcentrum.evenea.pl/

A co z tym Henrym Fordem, który powiedział, że gdyby pytał klientów czego potrzebują, to usłyszałby, że szybszych koni?

Czego się dowiesz?
Projektowanie drogi czy ścieżki klienta to inny sposób na myślenie o własnym produkcie czy usłudze. Wiąże się z przestawieniem myślenia firmy na inne tory. Jak w każdym procesie, ludzie są najważniejsi. Łatwiej zmienić technologię, trudniej nawyki i przyzwyczajenia. Porozmawiamy o tym dlaczego panu Andrzejowi, właścicielowi firmy zajmującej się zaawansowaną obróbką szkła, tak trudno zaakceptować, że "wracamy do pisma obrazkowego". Czyli będzie o różnicach w języku komunikacji i oczywiście, o potrzebach klientów.

Na bazie przykładów z życia dotkniemy tematów z następujących obszarów:

  • specjalizacja usług dla konkretnego klienta, czy warto?
  • ścieżka klienta, doświadczenie klienta
  • komunikacja z klientami

Z czym wyjdziesz?
Podczas części warsztatowej popracujemy nad "Ścieżką Klienta". Na konkretnych przykładach, może na Waszych firmach, popracujemy w grupach nad tym jak ulepszać tę "ścieżkę". Jak przejść od pracy nad produktem do pracy nad doświadczeniem klienta.

Spotkanie poprowadzi Iwona Gasińska-Mulczyńska.
Twórca i właścicielka firmy Design Thinking Poznań, projektantka, specjalistka budowania wizerunku firm. Buduje strategie komunikacji i designu. Posiada 20-letnie doświadczenie w biznesie oraz w pracy w międzynarodowym środowisku. Ukończyła studia na kierunku graphic design na Academy of Art University w San Francisco, ze specjalizacją corporate identity. Wiedzę o biznesie pogłębiała na studiach Executive MBA na Aalto University w Helsinkach. Od 1994 zaangażowana w tworzenie skutecznych wizerunków firm w pracowniach designu w USA i Polsce. 


Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1933454710265051