Strefa Startup | 31.3.2017

Design Thinking Week Trójmiasto

Design Thinking Week to przepełniony inspirującymi spotkaniami i warsztatami tydzień, w trakcie którego pokazujemy, jak myślenie projektowe może przyczynić się do znalezienia innowacyjnych rozwiązań.

W tym roku Gdańsk oraz Gdynia połączyły siły i ze zdwojoną siłą organizują Design Thinking Week Trójmiasto, festiwal odbędzie się w dniach 8-14.05. 

Design thinking (myślenie projektowe) to metoda, której celem jest wprowadzanie innowacji do produktów, usług, struktury.  Stosować można ją zarówno w odniesieniu do produktów, usług, jak i samej struktury organizacji czy też firmy. Jej kluczowym założeniem jest skoncentrowanie na użytkowniku, interdyscyplinarność i otwartość na eksperymentowanie.  Celem Design Thinking Week jest propagowanie tej metody i pokazanie, jak wiele może mieć zastosowań.

W ramach trzeciej edycji DT Week Polska, Pomorski Park Naukowo – Technologiczny Gdynia – Strefa Startup Gdynia przygotował inspirujący do działania program wprowadzający w tajniki Design Thinking. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby szukające inspiracji i chcące dopiero zapoznać się teoretycznie z tematem, jak i Ci, którzy chcą sprawdzić w praktyce jakie efekty przynosi jego zastosowanie. Zainteresowani będą mieli okazję zapoznać się z wykorzystaniem myślenia projektowego w projektach biznesowych, jak i działaniach społecznych.

Design Thinking Week w PPNT Gdynia – myślenie projektowe w praktyce na przykładzie Miejskiego Service Design i Biblioteki Miejskiej w Gdyni, wykład inspirujący
Kiedy: 08.05.2017, godz. 17:00 – 18:30
Gdzie: Sala Kinowa, budynek III
Rejestracja: https://dtweekgdynia-wyklad.evenea.pl/

Wykład inspirujący wprowadzi Was w tajniki metodologii Design Thinking. Przekonacie się dlaczego empatyzacja to jeden z najważniejszych czynników w tworzeniu unikatowych rozwiązań, a także poznacie proces projektowy w 5 krokach. Podczas wykładu dowiecie się także czym jest Miejski Service Design, który cyklicznie realizuje Strefa Startup Gdynia. Zdradzimy wam sekret powodzenia tego cyklu, a także zaprezentujemy dotychczas zaimplementowane efekty działań w bibliotece, wypracowane właśnie w ramach MSD.

Design Thinking Week w PPNT Gdynia - projekcja filmu Design&Thinking (w j. ang)
Kiedy: 08.05.2017, godz. 18:30-20:00
Gdzie: Sala Kinowa, budynek III
Rejestracja: https://dtweekgdynia-film.evenea.pl/

W jaki sposób możemy zaangażować organizacje do myślenia o zmieniającym się krajobrazie biznesu, kultury i społeczeństwa? Dokument inspirowany metodologią Design Thinking uświadamia liderom biznesu, projektantom, a także twórcom potrzebę podjęcia działań wobec zmian społecznych XXI wieku. Czym jest myślenie projektowe? W jaki sposób jest implementowane w biznesie? Jak ludzie zmieniają świat własnych twórczych umysłów? Tego właśnie przekonacie się podczas pokazu filmu Design&Thinking.

Design Thinking Week w PPNT Gdynia – warsztat dla studentów/freelancerów „Budowanie przedsiębiorstwa społecznego”
Kiedy: 09.05.2017, godz. 16:00 – 20:00
Gdzie: Sala G, budynek III
Rejestracja: https://dtweekgdynia-warsztat.evenea.pl/

Jeśli teoria to dla Ciebie za mało, zapraszamy na praktyczny 4-godzinny warsztat, podczas którego z wykorzystaniem design thinking pracować będziemy nad stworzeniem przedsiębiorstwa społecznego. Przekonajcie się, że w zespołach otwartych i wyrozumiałych łatwiej tworzy się innowacje, a także o tym, że budowanie zaufania jest elementem biznesu. Warsztat poprowadzą przedstawicielki Fundacji MINDS – inkubatora wynalazków medycznych. 

Zapisy na wydarzenia organizowane przez Strefę Startup Gdynia dostępne od 13.04!