PPNT | 26.10.2016

Trójmiejska firma laureatem w prestiżowym konkursie dla najlepszych polskich projektów!

Dobry Wzór to konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który wyłania najlepsze produkty i usługi na polskim rynku. Parkowa firma BRANDSPOT otrzymała nagrodę w kategorii „PRACA” za urządzenie do sterylizacji mikrofalowej Microjet.

To najszybsze na świecie urządzenie w swojej klasie, produkowane przez polską firmę Enbio Technology. Jury nagrodziło projekt za wniesienie nowej jakości do techniki laboratoryjnej. W autoklawie, bo tak brzmi fachowa nazwa urządzenia, energia cieplna niezbędna do sterylizacji jest dostarczana bezpośrednio do medium. Źródłem energii są mikrofale, co sprawia, że nagrzewanie następuje natychmiastowo i równomiernie.

„Nagroda Instytutu Wzornictwa Przemysłowego to dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszy też dlatego, że do tegorocznej edycji zgłoszono rekordową ilość 222 projektów. Opracowany przez nas Microjet to dziś jeden z 28 najlepszych projektów w Polsce.” – mówi Paweł Borsuk, dyrektor kreatywny  w firmie BRANDSPOT.

Nagrodzone prace można oglądać w ramach wystawy designu Dobry Wzór, w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do pierwszego grudnia br.

BRANDSPOT odpowiada za wzornictwo i ergonomię obudowy urządzenia oraz graficzny interfejs użytkownika. Agencja powstała 10 lat temu, specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym, wizualizacjach oraz animacjach 3d. Od 1 czerwca tego roku siedziba firmy znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.