PPNT | 15.1.2018

Ruszają zapisy na TEDxGdynia

Szósta edycja konferencji TEDxGdynia odbywać się będzie pod hasłem "Włącz się!". Inspirujące historie usłyszymy już 15 lutego 2018 w PPNT Gdynia.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale zgodnie z warunkami licencji TED, liczba miejsc na widowni jest ograniczona. Zapisy dla publiczności rozpoczynają się 15 stycznia o godz. 12.00, a zakończą 22 stycznia - także w południe. Rejestracja zgłoszeń osób zainteresowanych udziałem prowadzona jest online. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: tedxgdynia.pl

Na scenie TEDxGdynia staną pasjonaci różnych dziedzin wiedzy, którzy porywają innych do działania. Konferencja ta jest więc okazją, by przekonać się między innymi, że edukacja może być magiczna, nauka może stać się grą, a także o tym, że cel może być ważniejszy niż zyski. Nie zabraknie również historii o bolesnych porażkach i o tym, jak wiele można się z nich nauczyć. Publiczność wybierze się w podróż do polskiej szkoły, do Kairu, a nawet… na Proxima Centauri.

- Na scenie TEDxGdynia wystąpi łącznie dziewięcioro prelegentów i prelegentek. Wśród nich są m.in. wykładowcy, przedstawiciele biznesu, wolontariuszka, a także uczeń i zapalony startupowiec w jednym. Każda z tych osób ujęła nas swoją ideą. Wierzymy, że podczas tegorocznej edycji TEDxGdynia każdy gość na widowni znajdzie coś dla siebie. Także odkryje coś nowego, z czym będzie mógł wrócić do własnej codzienność i będzie się tym dzielić z innymi – mówi Katarzyna Ziemann, wicedyrektor Laboratorium Innowacji Społecznych, współorganizującego wydarzenie. - Nagrania wszystkich gdyńskich prelekcji będą dostępne w serwisie YouTube, na oficjalnym kanale TEDxTalks.

Konferencja TEDxGdynia to nie tylko prelekcje. To także okazja, by wziąć udział w atrakcjach towarzyszących oraz w wizualno-muzycznym spektaklu Miraże.

Jak dotąd odbyło się pięć edycji TEDxGdynia, tegoroczna będzie szóstą. Udział wzięło około pół tysiąca osób, a na scenie wystąpiło ok. 40 prelegentów. Natomiast prelekcje opublikowane na YT obejrzało ponad 93 000 widzów.

Idee warte rozprzestrzeniania

TEDx to lokalne konferencje na licencji TED. Organizowane są na całym świecie, a składają się z kilku do kilkunastu prelekcji trwających maksymalnie 18 minut, podczas których mówcy inspirują, przekonują, porywają do dyskusji na najróżniejsze tematy – w duchu przewodniego hasła „idee warte rozprzestrzeniania”. Gdyńska edycja wydarzenia jest organizowana we współpracy Laboratorium Innowacji Społecznych oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.