PPNT | 25.10.2018

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

PPNT Gdynia po raz kolejny włącza się w ogólnoświatową akcję na rzecz wspierania i promowania przedsiębiorczości – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Od 13 do 16 listopada odbędzie się z tej okazji szereg praktycznych wydarzeń. Zapraszamy!

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych. Więcej informacji: https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/ .

Oto lista wydarzeń, w jakich będzie można bezpłatnie uczestniczyć w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

PPNT Gdynia | Strefa Startup:

Zaprojektuj swój biznes | BusinessLab <26

Kiedy: 13.11.2018r. (wtorek), godz. 17:00 – 19:00
Gdzie: PPNT Gdynia | Strefa Startup, budynek III, Coworking 
Wstęp: wolny, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc mailowo na adres: startup@ppnt.gdynia.pl lub telefonicznie: +48 58 880 81 72.

Spotkanie z praktykiem biznesu, poruszającym tematy, które z jego perspektywy są istotne dla osób stawiających pierwsze biznesowe i zawodowe kroki.  W tym miesiącu skupimy się na sposobie oceny pomysłów biznesowych. Spotkanie skierowanie jest do licealistów, uczniów techników, szkół zawodowych oraz studentów I i II stopnia. Do każdego poniżej 26 roku życia, kto jest zainteresowany zdobyciem wiedzy biznesowej.


Strefa Contentu | Zbuduj samodzielnie stronę na Wordpressie

Kiedy:
13.11.2018r. (wtorek), godz. 17:00 – 19:00
Gdzie: 
PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
W
stęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://strefa-contentu3.evenea.pl/

Stronę internetową możesz zamówić w firmie, która zajmuje się tym profesjonalnie lub poświęcić trochę czasu i spróbować zrobić to samodzielnie. WordPress daje mnóstwo możliwości do samodzielnego dopasowania strony do swoich potrzeb, z których warto skorzystać. Jak to zrobić? Dowiesz się tego na warsztatach z Katarzyną Gajewską, autorką bloga gajapisze.pl, która  prowadzi trójmiejski oddział Coders Lab - Szkoła Programowania i koordynuje spotkania WordCamp Gdynia oraz WordUp Trójmiasto.

 

Konsultacje indywidualne | Rzecznik patentowy

Kiedy: 14.11 (środa), godz. 08:00 – 14:00
Gdzie: 
PPNT Gdynia, budynek III, pok. H1.31
Wstęp:
bezpłatny, wymagana rejestracja - ze względu na charakter konsultacji, prosimy o przesyłanie zgłoszeń wraz z proponowaną godziną na nasz adres e-mail: patent@ppnt.gdynia.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem 58 880 81 98.

Zapraszamy na konsultacje z Anną Kwapich, specjalistką w dziedzinie ochrony wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych. Rzeczniczka patentowa w przystępny sposób przekaże informacje związane z uzyskaniem praw wyłącznych, kosztami, z jakimi należy się liczyć oraz znaczeniem własności intelektualnej w działalności przedsiębiorstw.


Kariera Developera

Kiedy: 14.11 (środa), godz. 17:00 – 19:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
Wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://kariera-developera5.evenea.pl/?

Kariera Developera to inicjatywa integrująca branżę IT oraz HR. Jej celem jest umożliwienie rozwoju osobom na początkowym etapie kariery (studenci ostatnich lat studiów, absolwenci), które stawiają swoje pierwsze kroki w IT. Podczas każdego spotkania mają odbyć się dwie prelekcje - jedna dotycząca poruszania się pracowników IT po rynku pracy, druga na temat pracy developera, pracy w zespole, najlepszych praktyk tworzenia dobrego kodu itp. Spotkania dedykowane są osobom, które dopiero planują wkroczyć na ścieżkę IT i planują karierę jako programiści, project managerowie, specjaliści UX i inni.


Konsultacje indywidualne | Poznaj swoich klientów

Kiedy: 13.11.2018r. (środa), godz. 14:00 – 19:00
Gdzie: 
PPNT Gdynia | Strefa Startup, budynek III, Coworking 
wstęp:
bezpłatny, wymagana rejestracja: https://konsultacje-1.evenea.pl/

Poznanie potrzeb swoich klientów, ich zachowań, preferencji i zwyczajów, pozwoli Ci zaprojektować rozwiązanie szyte na ich miarę. A to z kolei przekłada się na biznesowe powodzenie pomysłu. W trakcie indywidualnych konsultacji przeanalizujesz dotychczasową wiedzę o swoich klientach, określisz te elementy, które jeszcze musisz poznać, a do tego dowiesz się jak najskuteczniej pozyskać informacje o Twoich klientach.


Własność intelektualna Twojej firmy. Chroń już dziś!

Kiedy: 15.11 (czwartek), godz. 14:00 – 16:00
Gdzie: 
PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
Wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: http://ip-ppnt-przedsiebiorcy.evenea.pl

Prowadzisz lub chcesz prowadzić firmę? Wiesz, że można chronić logo, nazwę czy wynalazek, ale nie do końca wiesz jak? Podpisujesz umowy i tam coś jest napisane o prawie autorskim, ale nie do końca rozumiesz, co? Podczas warsztatów Informacji Patentowej PPNT Gdynia wyjaśnimy te i inne kwestie związane z prawem własności intelektualnej.

Nie daj się hejterom! Spotkanie dla młodzieży
Kiedy: 15.11 (czwartek), godz. 17:00 – 19:00 
Gdzie: PPNT Gdynia | Strefa Startup, budynek III, Coworking
Wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://niedajsiehejterom.evenea.pl/

Obraźliwe i wulgarne komentarze to codzienność dla internautów. Jesteśmy przyzwyczajeni do anonimowych trolli, którzy uchodzą za bezkarnych. Ale czy musimy się tylko temu bezradnie przypatrywać? Na spotkanie zapraszamy młodzież, która chce dowiedzieć się jak reagować na negatywne komentarze, kiedy krytyk staje się hejterem oraz jak zagłodzić trolla.


Konsultacje indywidualne | Zbuduj swoją markę
Kiedy:
15.11 (czwartek), godz.14:00 – 19:00
Gdzie: PPNT Gdynia | Strefa Startup, budynek III, Coworking
Wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://konsultacje-2.evenea.pl/  

Zastanawiasz się, czy Twoja marka komunikuje to, czym według Ciebie jest? Masz problemy z dotarciem do właściwych klientów i zastanawiasz się dlaczego? A może dopiero myślisz o rozpoczęciu swojego biznesu i o tworzeniu marki?

Masz szansę przedyskutować swoją wizję na indywidualnych, prywatnych konsultacjach. Sprawdzimy wspólnie Twoje media społecznościowe, stronę internetową, ofertę. Porozmawiamy o identyfikacji wizualnej, o tym czy potrzebujesz wizytówek oraz o marketingu tradycyjnym. A na koniec wyjdziesz z pomysłem na strategię lub przynajmniej kilka działań, które możesz podjąć, by zacząć lepiej zarabiać na swoim produkcie lub usłudze.


Konsultacje indywidualne | Zweryfikuj swój pomysł na biznes
Kiedy: 
16.11 (piątek), godz. 14:00 – 19:00
Gdzie: 
PPNT Gdynia | Strefa Startup, budynek III, Coworking
Wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://konsultacje-3.evenea.pl/

Na indywidualne konsultacje zapraszamy wszystkie osoby, które mają pomysł na biznes. W trakcie krótkiej rozmowy przeanalizujesz potencjał biznesowy swojego projektu, określisz jego kluczowe elementy i zdefiniujesz działania, które musisz podjąć. PPNT Gdynia | Bio Laboratorium

Warsztaty w pracowni in vitro
Kiedy: 15.11.2018r. (czwartek), godz. 09:00-11:00
Gdzie: PPNT Gdynia | Bio Laboratorium, budynek I, wejście D
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://warszatyinvitro.evenea.pl/

Warsztaty z hodowli in vitro, przeznaczone są dla osób zainteresowanych wykorzystaniem biotechnologii w ochronie środowiska. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć hodowle in vitro oraz dowiedzieć się jak i w jakim celu prowadzi się kulturę. Podczas warsztatów kursanci wykonają własną hodowle, którą zabiorą do domu. Uczestnicy będą mogli wykonać sztuczne nasiona, czyli części roślin zdolne do regeneracji umieszczone w osłonce ochronnej, przygotowane do długoterminowego przechowywania. Celem wytwarzania sztucznych nasion jest przechowywanie i masowe namnażanie identycznych roślin. Liczebność grupy 8 osób.

Izolacja barwników z roślin. Warsztaty.
Kiedy:
15.11.2018r. (czwartek), godz. 09:00-11:00, godz. 13:00-15:00
Gdzie:
PPNT Gdynia | Bio Laboratorium, budynek I, wejście D
Wstęp:
wolny, wymagana rejestracja:

09:00-11:00: https://barwniki.evenea.pl/
13:00-15:00: https://barwnikivol2.evenea.pl/

Warsztaty z chemii, na których uczestnicy zapoznają się z technika rozdzielania substancji aktywnych, barwnych w produktach spożywczych z wykorzystaniem chromatografii cienkowarstwowej.

Chromatografia cienkowarstwowa (TLC – thin layer chromatography) jest techniką tzw. chromatografii adsorpcyjnej. Służy do rozdzielania substancji w różnego rodzaju mieszaninach. To najpopularniejsza metoda szybkiego sprawdzania postępu reakcji chemicznej i czystości produktu. Może być także wykorzystywana do identyfikacji związków zarówno organicznych jak i nieorganicznych, szeroko stosowana w przemyśle.
Warsztaty adresowane są do osób zainteresowanych chemią, zdrowym stylem życia oraz pracą w laboratorium biotechnologicznym.
Liczebność grupy 8 osób.

Bakterie wokół nas - Warsztaty z mikrobiologii
Kiedy: 15.11.2018r.,(czwartek), godz. 13:00-15:00
Gdzie: PPNT Gdynia | Bio Laboratorium, budynek I, wejście D
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://warsztatymikrobio.evenea.pl/

Plan warsztatów:
1. Substancje o działaniu antybiotycznym: fitoncydy, olejki eteryczne roślin wyższych.
 - Demonstracja płytek z posiewami, pokazujących działanie bójcze wymienionych substancji.
 - Demonstracja płytek z posiewami z przedmiotów codziennego użytku.

2. Zjawisko antybiotykoodporności.
- Demonstracja płytek z posiewami bakteryjnymi i grzybowymi pokazująca działanie antybiotyków – antybiogramy.

3. Wykonanie preparatów mikroskopowych z kefiru, probiotyku, bakterii z płytek środowiskowych – barwienie mikroorganizmów metodą Grama.