PPNT | 19.9.2016

Startup Your Weekend czyli startupy od kuchni

Jak z tworzeniem startupów radzą sobie inni? Gdzie szukają inspiracji? Jak to właściwie wygląda od kuchni? Wraca Startup Your Weekend czyli nasz cykl, podczas którego ponownie zaserwujemy Wam pyszne startupowe smaczki.

Kiedy: 23.09.2016, godz. 17:30 – 19:30
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking Strefy Startup Gdynia
Wstęp: bezpłatny, obowiązkowa rejestracja na: www.startupy-od-kuchni.evenea.pl

Kogo poznasz?
Na przystawkę Piotr Nowosielski. Pasjonat startupów piszący o nich na blogu startupcribs.pl. Podzieli się z nami m.in. sposobami na poszukiwanie newsów, do których docierają tylko wytrwali poszukiwacze.

Następnie Photler. Poznański startup chce ułatwić życie fotografom i proponuje im tworzenie profesjonalnych stron internetowych bez konieczności kodowania. Podzielą się wiedzą o ich początkach, wzlotach, wpadkach i upadkach, oraz o tym, jak obracali je na swoją korzyść. 

A ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, na deser MINDS – startup założony przez finalistki naszego programu akceleracji Startups Wanted. Łącząc niepełnosprawnych, studentów, naukowców oraz biznes, dziewczyny rozpoczęły przygodę w obszarze wytwarzania urządzeń medycznych.

Dlaczego warto?
Oprócz dawki inspiracji, kontaktów i spotkania ciekawych ludzi z pomysłem na siebie, otrzymacie też porcję wartościowej wiedzy. Dowiecie się m.in.:
· gdzie sprawdzić informację o tym, czy rozwiązanie, które chcesz wprowadzić, jest rzeczywiście unikalne?
· jak dobrze i sprawnie wykonać research, by otworzyć się na przykłady rozwiązań z całego świata?
· jakie działania promocyjne sprawdzają się w środowisku startupowym?
· w jaki sposób badania naukowe ubrać w biznesowe ramy, by były zrozumiałe nie tylko dla naukowców?

Dla kogo?
Zapraszamy na spotkanie osoby posiadające pomysł na biznes, jak i już rozwijających swoje startupy. Z przyjemnością zobaczymy w naszym gronie również naukowców i studentów, którzy chcieliby podejrzeć, jak rozpocząć swoją biznesową przygodę.