PPNT | 25.10.2016

Spółka z o.o. bez tajemnic – seminarium dla przedsiębiorców i nie tylko

Kiedy i dlaczego warto zakładać spółki z o.o.? Czy to zawsze najlepsza opcja prowadzenia biznesu? Jakie niebezpieczeństwa wiążą się z prowadzeniem spółki?

Kiedy: 8 listopada (czwartek) godz. 9:45
Gdzie: AIP Business Link Trójmiasto, OBC – Olivia Gate A, p. I
Rejestracja: www.bit.ly/Spolki_EEN_SWP

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza startupowców, mikro-, małych i średnich przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych tematem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jako formą prawnej przedsiębiorstwa do udziału w praktycznym seminarium „Spółka z o.o. bez tajemnic”. 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prawna przedsiębiorstwa i obecnie najpopularniejsza spółka Polsce i w Europie. Według danych z ostatniego „Małego Rocznika Statystycznego” publikowanego przez Główny Urząd Statystyczny, w 2015 roku w Polsce zarejestrowanych było już 382 394 spółek z o.o. Obniżenie wymaganego kapitału zakładowego oraz uregulowania w zakresie odpowiedzialności wspólników wpłynęły na wzrost popularności spółki z o.o. Jest to forma najczęściej wybierana przez przedsiębiorców planujących realizację dużych przedsięwzięć biznesowych. Jak każda struktura ma zarówno wiele zalet, jak i wad.

Zatem kiedy i dlaczego warto zakładać spółki z o.o.? Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to rzeczywiście same korzyści? Jakie niebezpieczeństwa i trudności wiążą się z prowadzeniem spółki z o.o.? Na co powinien uważać każdy wspólnik i członek zarządu? Jaki ciężar finansowy wiąże się z prowadzeniem działalności gospodarczej w formie takiej spółki?

Przedmiotem praktycznego seminarium „Spółka z o.o. bez tajemnic” są wybrane zagadnienia i „prawnicze nowinki” dotyczące tej formy prawnej przedsiębiorstwa. Przybliżone zostaną zmiany w prawie podatkowym, przełomowe orzeczenia sądów związane z zakładaniem i prowadzeniem spółki. Prowadzący powiedzą również o zmianach w prawie mających znaczenie dla spółek, które pracują nad pozyskaniem inwestorów. Zagadnienia nie są dobrane przypadkowo. Poruszają kwestie, z którymi przedsiębiorcy borykają się na etapie zakładania i prowadzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Seminarium „Spółka z o.o. bez tajemnic” organizowane jest w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny. 

Program: 

09:45 – 10:00 - Rejestracja
10:00 – 11:45 - Z życia spółki wzięte:
·  Czy spółka z o.o. jest zawsze najlepszym rozwiązaniem?
·  Równe udziały – nierówne prawo głosu – czy to możliwe? Na co warto uważać?
·  Czy spółkę z o.o. można zarejestrować w wirtualnym biurze?
·  O reprezentacji w spółce słów kilka.
·  Prawdy i mity o odpowiedzialności wspólników i członków zarządu.
·  Gdy pojawi się inwestor... o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez zwiększenie wartości nominalnej lub utworzenie nowych udziałów – jak przebiega ten proces w spółce z o.o.?

Anna Kujaszewska

11:45 – 12:00 - Przerwa kawowa

12:00 – 13:45
·  Podatki przy zakładaniu i prowadzeniu spółki z o.o.
·  Obejmowanie udziałów a podatki.
·  Czym jest podwójne opodatkowanie w spółce z o.o. i jak się z nim zmierzyć?
·  Kto i na jakich zasadach odpowiada za prawidłowe rozliczenie podatkowe w spółce?
·  Obniżony podatek dochodowy dla spółek z o.o. – kto i kiedy może z niego skorzystać?
·  Nieodpłatna praca na rzecz spółki a podatki.
·  Spółka z o.o. jako płatnik podatku u źródła – przykłady, w których spółka płaci podatek za inny podmiot.

Joanna Kleina-Galińska

13:45 – 14:00 - Pytania do ekspertek

Prowadzące:
Anna Kujaszewska – adwokat, absolwentka Prawa, Ekonomii oraz Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. reprezentowanie klientów w sprawach cywilnych, gospodarczych, ubezpieczeniowych, karnych, karnoskarbowych, administracyjnych, medycznych oraz rodzinnych. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, cywilnym, handlowym oraz karny i jest autorką wielu publikacji. Prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, podmiotów leczniczych. Jest ekspertem merytorycznym Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”.

Joanna Kleina-Galińska – radca prawny, od 8 lat zajmuje się problematyką podatkową, doradzając zarówno przedsiębiorcom jak i osobom prywatnym. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie problemów podatkowych typowych dla podmiotów działających m.in. w branży produkcyjnej, dystrybucyjnej, deweloperskiej i transportowej. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku VAT oraz opodatkowania transakcji związanych z obrotem nieruchomościami. Prowadzi bieżącą obsługę prawną podmiotów gospodarczych.

Kontakt:
Więcej informacji o szkoleniu: tel. (58) 342 79 46 lub 796 704 730, e-mail pawel.gruszkowski@swp.gda.pl
Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.