PPNT | 20.4.2017

Robot TMA AUTOMATION na targach Hannover Messe 2017

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej – Hannover Messe, 24-28.04.2017.

Wśród kilku tysięcy wystawców z całego świata, swoje najnowsze produkty zaprezentuje tam ok. 200 firm z naszego kraju. Na oficjalnym polskim stoisku narodowym, pod auspicjami Ministerstwa Gospodarki, eksponowanych będzie jedenaście z nich, m.in. Solaris, Ursus, Saule Technologies, Zortrax, H. Cegielski, a wśród nich także robot kartezjański z serii midiLine z firmy TMA Automation, jako jedyny przedstawiciel Pomorza.

Hasłem przewodnim tegorocznych targów Hannover Messe jest „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne aktualne trendy w przemyśle związane np. z efektywnością energetyczną i materiałową, cyfryzacją produkcji, potocznie znaną jako Industry 4.0. Na tegorocznej wystawie zaprezentuje się 6.500 wystawców z 70 krajów z całego Świata.

- Rozwój robotyki stwarza niemal nieograniczone możliwości tworzenia nowoczesnego przemysłu, a przede wszystkim wzrostu efektywności pracy niemal każdej jego dziedziny - mówi Marek Łangowski, Prezes Zarządu TMA AUTOMATION - Na targach Hannover Messe pokażemy, że polska myśl technologiczna może w tym zakresie skutecznie konkurować na światowych rynkach. Pokażemy robota, który już dziś spełnia wszelkie standardy pracy w fabrykach działających w myśl idei Przemysłu 4.0.

Robot kartezjański TMA to pierwszy, seryjnie produkowany robot kartezjański w Polsce, przeznaczony dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, spożywczej, farmaceutyczno-medycznej oraz automotive. Znajduje szerokie zastosowanie w aplikacjach do odbioru detali z wtryskarek, podawania detali do obtrysku, odkładania detali na transporterze taśmowym oraz do wszelkiego rodzaju paletyzacji. Dodatkowo, dzięki specjalnej konstrukcji, idealnie nadaje się do zdobienia detali w formie, w technologii IML (In Mould Labeling), która wymaga wysokiej precyzji, niezawodności i powtarzalności działania, a w praktyce niemożliwa do wykonania przez człowieka. Robot kartezjański TMA to niezbędne uniwersalne ogniwo w wielu automatycznych procesach produkcyjnych, jako urządzenie współpracujące z maszynami typu wtryskarki oraz systemami decyzyjnymi np. systemy wizyjne, systemy wagowe.

TMA AUTOMATION specjalizuje się w projektowaniu i konstruowaniu kartezjańskich robotów, stanowisk montażowych, paletyzatorów oraz automatyki dedykowanej. Wśród partnerów technologicznych firmy są OMRON oraz KUKA . Wśród wielu stałych klientów są m.in. JOKEY Plastics, WADER-WOŹNIAK, RPC SUPERFOS, SHARP, GREINER, DOVISTA, Federal Mogul, ROBINSON Packaging. Firma działa od roku 2010 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni oraz Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Jest także laureatem prestiżowej nagrody Pomorski Gryf Gospodarczy.

 

Przeczytaj więcej:

• Nasi Parkowicze z nagrodą Gryfa Gospodarczego

TMA tworzy nowe centrum robotyki