PPNT | 28.8.2018

PPNT Gdynia planem filmu z plejadą gwiazd

Gdynia na najbliższe tygodnie stanie się „drugim domem” dla ekipy Akson Studio, która realizuje tu zdjęcia do filmu fabularnego „Solid Gold” w reżyserii Jacka Bromskiego.

Planem zdjęciowym stał się również Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, który stanowił scenerię dla jednej z kluczowych scen filmu. PPNT Gdynia pojawi się w filmie, jako budynek banku. Fabuła sensacyjno-kryminalnej produkcji w reżyserii Jacka Bromskiego to opowieść o skorumpowanym agencie CBŚ. Za kamerą stanie Michał Englert. W rolach głównych wystąpią znani polscy aktorzy m.in.: Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Danuta Stenka i Mateusz Kościukiewicz.

Jacek Bromski zdobył uznanie publiczności i krytyki za wyreżyserowanie m.in. takich tytułów, jak: Kuchnia Polska, To ja, złodziej, Zabij mnie glino, U Pana Boga za piecem, U Pana Boga w ogródku oraz  Anatomia zła, nagradzanych na festiwalach krajowych i zagranicznych.

Pozostała część zdjęć, które potrwają aż do 08 września będzie realizowana w charakterystycznych punktach Gdyni i jej okolic, tj. plaża w Orłowie, Bulwar Nadmorski czy Skwer Kościuszki.