PPNT | 18.1.2018

Parkowicze z Andervision w finale prestiżowego konkursu Chivas the Venture!

Chivas the Venture to III polska edycja globalnego konkursu, poszukującego przedsiębiorców odpowiedzialnych społecznie z całego świata.

Uczestnicy walczą o pulę 1 miliona dolarów. W czwartek, 18 stycznia, podczas polskiego finału, który odbędzie się w Teatrze Narodowym w Warszawie, jury ogłosi kto pojedzie na Globalny Finał i zawalczy o główną nagrodę. Gościem i ambasadorem finałowej imprezy będzie aktor Javier Bardem.

Druga faza konkursu Chivas the Venture, to także okazja do tego, by reprezentujące państwa-zwycięzców przedsiębiorcy wzięli udział w programie mentorskim oraz otrzymali szansę na uzyskanie dodatkowych funduszy w wysokości USD 200.000 na realizowane projekty. 
Do krajowego etapu zgłoszonych zostało sto projektów, z których do do półfinału przeszło 14 zespołów. Po dwudniowych warsztatach jury wyłoniło finałową piątkę: Andervision, Biolumo, AppiCare, Neuro Device i Outlet Spożywczy.

DROGA DO FINAŁU
Miejsce w finałowej piątce zapewnił Parkowiczom z Andervision projekt aparatu nosowego, chroniącego drogi oddechowe przed smogiem. Aparat może również służyć jako urządzenie IOT do przekazywania informacji a także kreowania zapachów np. podczas seansów filmowych.

Andervision sp. z o.o. to startup technologiczny, który od wielu lat zajmuje się tworzeniem nowych technologii proekologicznych, ułatwiających wznoszenie domów pasywnych, poprawiających stan środowiska poprzez zastosowanie innowacyjnych betonów a także systemami ochrony przed wdychaniem zanieczyszczonego powietrza.
Więcej o Andervision: http://ppnt.pl/pl/lista-firm/19/447

CHIVAS THE VENTURE
Jak mówią twórcy konkursu: „-Wierzymy, że sukces i hojność mogą iść ze sobą w parze. Dlatego stworzyliśmy program Chivas The Venture, by razem osiągać coraz więcej na całym świecie. Dlatego co roku inwestujemy 1mln dolarów w środowiska start-upowe które chcą zmieniać świat na lepszy i tworzyć nową biznesową rzeczywistość”.  "-Co jest ciekawego w Chivas Venture to fakt, że nie jest to tylko konkurs w którym organizator inwestuje pieniądze, ale kluczowe jest to, że rozwijane są talenty." - dodaje Daniel Papi-Thornton, były zastępca dyrektora w Skoll Center for Social Enterpreneurship w Oxfordzie.
Więcej o konkursie: https://www.chivas.com/pl-pl/the-venture/about