PPNT | 15.5.2017

Nowy robot z serii palletLine na targach Plastpol 2017

Firma TMA AUTOMATION, zaprezentuje pierwszy serynie produkowany w Polsce robot kartezjański przeznaczony do paletyzowania. Premiera nowego urządzenia nastąpi na Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol w Kielcach.

- Rozwój robotyki stwarza niemal nieograniczone możliwości tworzenia nowoczesnego przemysłu, a przede wszystkim wzrostu efektywności pracy niemal każdej jego dziedziny - Mówi Marek Łangowski, Prezes Zarządu TMA AUTOMATION - Na targach Plastpol w Kielcach pokażemy, że polska myśl technologiczna może w tym zakresie skutecznie konkurować z rozwiązaniami zagranicznymi. Pokażemy robota do paletyzacji, który już dziś spełnia wszelkie standardy pracy w fabrykach działających w myśl idei Przemysłu 4.0 oraz Smart Factory.

Robot paletyzujący TMA serii palletLine, zbudowany na podzespołach automatyki japońskiej firmy OMRON, to pierwszy, seryjnie produkowany paletyzer w Polsce, przeznaczony dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, spożywczej, farmaceutyczno-medycznej oraz automotive. Jest niezbędnym elementem zakończenia niemal każdej profesjonalnej linii produkcyjnej. To ważny łącznik pomiędzy procesami produkcji, a logistyką i dystrybucją.

Dodatkowo na stoisku będzie można zobaczyć również główny produkt TMA - robot serii midiLine, który znajduje szerokie zastosowanie w aplikacjach do odbioru detali, podawania etykiet IML, podawania detali do obtrysku, a także z systemami wizyjnymi i wagowymi.

To co wyróżnia polskie rozwiązanie na światowym rynku, to między innymi oprogramowanie umożliwiające sterowanie robotem poprzez centralny system, w myśl założeń idei Industry 4.0, samooptymalizujący się algorytm, czy zwiększone możliwości kontroli działania, dzięki zdalnemu dostępowi do parametrów robota przez Internet. Każdy klient może zamówić urządzenie szyte na miarę, odpowiednie do swoich potrzeb.

Cechy, które wyróżniają robota TMA:

  • Sztywna konstrukcja, zapewniająca wysoką precyzję działania
  • Wysoka dynamika pracy
  • Precyzyjne wykonanie,
  • Efektywne oprogramowanie,
  • Intuicyjny panel operatorski,
  • Możliwość zamówienia robota o specjalnym wykonaniu, według wytycznych klienta
  • Zdalny dostęp (monitorowanie, serwis, diagnostyka usterek robota przez połączenie internetowe)

Premiera nowego urządzenia nastąpi na Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol w Kielcach, 23-26 maja 2017, w hali F, na stoisku F22.

TMA AUTOMATION specjalizuje się w projektowaniu i konstruowaniu kartezjańskich robotów i  paletyzerów, stanowisk montażowych oraz automatyki dedykowanej. Jest partnerem technologicznym japońskiej firmy OMRON. Wśród wielu stałych klientów są m.in. JOKEY Plastics, WADER-WOŹNIAK, RPC SUPERFOS, SHARP, GREINER, DOVISTA, Federal Mogul, ROBINSON Packaging. Firma działa od roku 2010 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni oraz Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Jest także laureatem prestiżowej nagrody Pomorski Gryf Gospodarczy.

Więcej informacji:

www.tma-automation.com

Przeczytaj także:

• Robot TMA AUTOMATION na targach Hannover Messe 2017 (http://ppnt.pl/pl/aktualnosci/ppnt/robot-tma-automation-na-targach-hannover-messe-2017)
• Nasi Parkowicze z nagrodą Gryfa Gospodarczego (http://ppnt.pl/pl/aktualnosci/ppnt/laureaci-gryfa-gosp
• Skanowanie 3D w katalogu usług parkowej firmy TMA (http://ppnt.pl/pl/aktualnosci/ppnt/skanowanie-3d)  
• TMA tworzy nowe centrum robotyki (http://ppnt.pl/pl/aktualnosci/ppnt/tma-tworzy-nowe-centrum-robotyki
• Konferencja „Od Matematyki do Automatyki” (http://ppnt.pl/pl/aktualnosci/ppnt/od-matematyki-do-automatyki
• TMA AUTOMATION zaprasza na szkolenia specjalistyczne (http://ppnt.pl/pl/aktualnosci/ppnt/tma-automation)