PPNT | 22.3.2018

Nominacje do konkursu Propeller Prize

Jeżeli masz młodą firmę, zlokalizwaną w regionie Morza Bałtyckiego i ambicje, żeby rozwijać swoją działalności w obszarze innowacji, to nie czekaj i zgłoś się do prestiżowego konkursu Stena Line Propeller Prize.

Nagroda
Propeller Prize, to coroczny konkurs ogłaszany przez Blue Science Park w szwedzkiej Karlskronie. Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: ICT i Technologie Morskie. W każdej z nich, do wygrania jest 100 000 koron szwedzkich. Finalistom Stena Line funduje także transport oraz pobyt w hotelu w Karlskronie. Ceremonia wręczenia nagród będzie miała miejsce podczas Innovation Day 3 maja w Blekinge Institute of Technology. Finał to także okazja do spotkania się przedstawicieli biznesu oraz mediów. Termin składania aplikacji konkursowych upływa o północy 3 kwietnia 2018 roku.

Kto może się zgłosić?
Aby wziąć udział w konkursie firma powinna:

- być aktywna
- posiadać dobrze opracowany model biznesowy oraz chęć rozwoju
- prowadzić działalność w obszarze innowacji
- znajdować się w regionie Morza Bałtyckiego
- skupiać się na zrównoważonym rozwoju
- prowadzić działalność nie dłużej, niż 5 lat
- móc pochwalić się mierzalnymi wynikami swojej działalności

Siła napędowa
Stena Line od ponad dwudziestu lat obsługuje linię promową między Karlskroną-Gdynią. Filozofią firmy jest wspieranie nowych firm i partnerstwa, które nieustannie wzbogacają i rozwijają klimat biznesowy w naszym regionie. Nagroda Propeller Prize nawiązuje swoją nazwą do łacińskiego określenia ’propellare’, oznaczającego ”siłę napędową”.

Celem konkursu jest wmocnienie potencjału region Morza Bałtyckiego poprzez wspieranie innowacyjnych firm. Jego organizatorzy pragną, by by równieżsię platformą wymiany pomysłów I myśli służących wzbogacaniu, rozwojowi i budowie partnerstwa ponad granicami.

Zgłoszenia oraz więcej o nagrodzie Propeller Prize: https://www.bluesciencepark.se/mer/stena-line-propeller-prize/