PPNT | 4.5.2018

Konkurs o nagrodę Propeller rozstrzygnięty

Propeller Prize, to coroczny konkurs ogłaszany przez Blue Science Park w szwedzkiej Karlskronie. Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: ICT i Technologie Morskie. W każdej z nich, do wygrania jest 100 000 koron szwedzkich.

Finalistom Stena Line funduje także transport oraz pobyt w hotelu w Karlskronie. Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce podczas Innovation Day 3 maja w Blekinge Institute of Technology. 

Laureaci
W kategorii ICT nagrodzona została firma Yellowfish za przejrzysty model biznesowy oraz potencjał rozwojowy. Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa jest realizacja projektów ukierunkowanych na zwiększenie wydajności transportu. Z kolei w kategorii Technologie Morskie, nagroda trafiła do Green City Ferries za opracowanie i rozwój koncepcji bezemisyjnych rozwiązań dla ruchu wodnego, obejmujących niewielkie promy i stacje ładowania.

Jak co roku, zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Magnus Forsbrand – dyrektor Blue Science Park, Anna Borkowska – dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia oraz Monica Strandhag – manager ds. handlu Stena Line.

Siła napędowa
Stena Line od ponad dwudziestu lat obsługuje linię promową między Karlskroną-Gdynią. Filozofią firmy jest wspieranie nowych firm i partnerstwa, które nieustannie wzbogacają i rozwijają klimat biznesowy w naszym regionie. Nagroda Propeller Prize nawiązuje swoją nazwą do łacińskiego określenia ’propellare’, oznaczającego ”siłę napędową”.
Celem konkursu jest wzmocnienie potencjału region Morza Bałtyckiego poprzez wspieranie innowacyjnych firm. Jego organizatorzy pragną, by by równieżsię platformą wymiany pomysłów I myśli służących wzbogacaniu, rozwojowi i budowie partnerstwa ponad granicami.

Więcej o nagrodzie Propeller Prize: https://www.bluesciencepark.se/mer/stena-line-propeller-prize/

Fot. https://www.bluesciencepark.se/more/stena-line-propeller-prize/?lang=en