PPNT | 13.12.2017

Kolejny projekt dotyczący elektromobilności zaczyna się w PPNT Gdynia

Greenway Infrastructure Poland wraz z Miastem Gdynia otworzy w piątek, 15 grudnia 2017 r., nowy rozdział rozwoju elektromobilności w Polsce.
Kiedy:

15.12.2017 (piątek), godz. 11:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
Wstęp: wolny

Inauguracja nowego projektu o nazwie NCE-AdvancedEvNet, współfinansowanego ze środków unijnych, ma na celu rozbudowę sieci ładowania aut elektrycznych w miastach i na głównych trasach krajowych. W ramach tego projektu Greenway Infrastructure Poland będzie współpracować z Miastem Gdynia, a w PPNT pojawi się ładowarka.

Chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w inauguracji. Odbędzie się ona w najbliższy piątek, 15 grudnia 2017 roku o godzinie 11:00 na I piętrze bud. III, Pomorskiego Parku Naukowo–Technologicznego Gdynia, w sali F/H.

Greenway Infrastructure Poland od września 2017 r. prowadzi budowę ogólnopolskiej sieci stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Projekt także realizowany jest ze środków unijnych, w ramach instrumentu „Łącząc Europę”. W chwili obecnej działa 21 stacji sieci, do końca 2018 r. ma ich powstać łącznie 75. Rozpoczęcie kolejnego etapu oznacza uruchomienie nowego projektu, w ramach którego powstaną stacje nie tylko szybkie, ale też ultraszybkie i półszybkie.

Nowy projekt ma objąć główne korytarze transportowe kraju, a równocześnie wzmocnić sieć w dużych ośrodkach miejskich. W jego ramach zagęszczona zostanie sieć w tej chwili budowana przez Greenway – spółka zainstaluje 60 dodatkowych stacji szybkiego ładowania o mocy 50 kW, powstaną też pierwsze w Polsce ultraszybkie stacje ładowania (o mocy do 350 kW) i 50 ładowarek półszybkich (do mocy 22 kW), które zainstalowane zostaną w węzłach przesiadkowych wybranych polskich miast.

Miasto Gdynia i Greenway będą współpracować ze sobą w obszarze elektromobilności, co pociągnie za sobą konkretne działania. Miasto zapewni miejsca do instalacji ładowarek na parkingach przy punktach przesiadkowych. Pozwolą one na naładowanie auta zaparkowanego przy węźle przesiadkowym, gdy jego właściciel przesiada się do komunikacji miejskiej. Greenway Infrastructure Poland zbuduje także z własnych środków ogólnodostępną ładowarkę, która stanie na terenie PPNT.