PPNT | 5.1.2017

15.000 zł czeka. Rusza 15. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”

15 000 złotych na rozwój biznesu oraz liczne nagrody rzeczowe. 2 stycznia 2017 r. rusza 15. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”, skierowanego do osób chcących realizować swoje pomysły i rozwijać własną firmę w Gdyni.

Kreatywne osoby, planujące prowadzić własną działalność gospodarczą lub rozszerzyć istniejąca już firmę mogą zgłosić swoje pomysły w 3 kategoriach konkursowych:

  • Innowacyjne rozwiązania i technologie – kategoria dedykowana innowacyjnym projektom
  • Przedsiębiorczy student – kategoria dedykowana studentom, wspierająca ich rokujące projekty
  • Open - dedykowana pozostałym osobom zainteresowanym prowadzeniem własnego biznesu bądź rozszerzeniem działalności w ramach już istniejącej firmy w Gdyni.

Uczestnicy konkursu, przystępując do jego drugiego etapu, otrzymają od mentorów przede wszystkim profesjonalne wsparcie w postaci szkoleń i warsztatów. Podsumowaniem tego etapu będzie przygotowanie i złożenie biznesplanów opisujących własny projekt lub firmę. Spośród wszystkich prac, jury konkursowe wyłoni finalistów konkursu Gdyński Biznesplan 2017.

„Naszym celem jest zachęcenie pomysłowych i przedsiębiorczych osób do zrobienia pierwszego kroku na drodze ku realizacji swoich zawodowych celów. Spośród uczestników chcemy wyłowić prawdziwe talenty przedsiębiorczości, a do zgłoszenia w konkursie wystarczy tylko kreatywny i nietuzinkowy pomysł. Dobrze by był innowacyjny w swojej dziedzinie i zaskakiwał świeżością” – zachęca wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała.

W ramach ubiegłorocznej edycji nagrodzone zostały projekty: Scubaphone (urządzenie przeznaczone do komunikacji między nurkami), odbojnice elektromagnetyczne czy – projekt nagrodzony w ramach kategorii „Przedsiębiorczy student” – Firelligent.pl, system pirotechniczny projektujący pokazy sztucznych ogni zsynchronizowanych z muzyką.

Zgłoszenia do konkursu „Gdyński Biznesplan 2017” można składać  od 2 do 31 stycznia 2017 r., za pomocą elektronicznego formularza stronie internetowej: www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.