PPNT | 20.4.2015

Podejmij wyzwanie! Dołącz do Gdyńskiej drużyny European Cycling Challenge.

Trwają zapisy do European Cycling Challenge 2015 - rowerowej rywalizacji miast. Zapraszamy wszystkich Parkowiczów, którzy w codziennych podróżach korzystają z jednośladów, do włączenia się do konkursu pod egidą Gdyni i PPNT.

Przyłącz się do gdyńskiej drużyny i rywalizuj z innymi europejskimi miastami! Przed nami nie lada wyzwanie – pobicie zeszłorocznego rezultatu (5. miejsce w Europie) i przejechanie w maju rowerami więcej niż 80000 km!

European Cycling Challenge 2015 jest wyzwaniem rzuconym mieszkańcom europejskich miast przez włoską Bolonię. W tym trwającym przez cały maj wydarzeniu, miasta uczestniczące w konkursie ścigają się ze sobą na liczbę przejechanych na rowerze kilometrów. Celem udziału w ECC 2015 jest promocja roweru jako ekologicznego i wygodnego środka transportu miejskiego wśród osób przemieszczających się po Gdyni. Udział w rywalizacji mogą wziąć wszyscy, których podróże na rowerze odbywają się choćby na najkrótszym odcinku na terenie naszego miasta.

W tegorocznej edycji udział weźmie 37 miast z całej Europy, m.in. Szwecji, Włoch, Danii. Jeśli chciałbyś wspomóc gdyńską drużynę:

  • wejdź na stronę www.cyclingchallenge.eu/pl i zarejestruj się,
  • pobierz na swojego smartfona aplikację "Cycling365" (darmowa, dostępna na iOS, Android, wkrótce Windows Phone),
  • z poziomu aplikacji wybierz drużynę "Gdynia" a następnie dołącz do podgrupy „PPNT Gdynia Aktywnie”,
  • jedź w maju z Gdynią i rejestruj swoje przejazdy rowerowe poprzez aplikację!

Zapraszamy do udziału w tej zabawie wszystkich, którzy poruszają się rowerem po Gdyni, bez względu na miejsce zamieszkania. Jeśli nie macie smartfonów, istnieje możliwość manualnego dodawania kilometrów na stronie internetowej po zalogowaniu się.

Dnia 31 maja, podobnie jak w zeszłym roku, zapraszamy wszystkich na wielki finał konkursu - przejazd ulicami Gdyni zakończony rodzinnym piknikiem z nagrodami i atrakcjami pod Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia! Szczegóły wkrótce.

Udział w European Cycling Challenge 2015 to część realizacji projektu CIVITAS DYN@MO.

Strona konkursu: www.cyclingchallenge.eu/pl
Strona wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/832651956783150