PPNT | 11.5.2017

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PPNT Gdynia

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty europejskie w Polsce. Jak co roku, w ramach akcji, Pomorski Park Naukowo Technologiczny Gdynia, przygotował szereg bezpłatnych warsztatów i wydarzeń edukacyjnych.

W ramach DOFE, w dniach 18-19 maja br., na odwiedzjących PPNT Gdynia czekać będą min. bezpłatne konsultacje dla blogerów i młodych przedsiębiorców w Sterfie Startup. Ponadto, przez dwa dni każdy kto chciałby popracować nad swoim pomysłem biznesowym, a nie dojrzał jeszcze do założenia firmy, może sprawdzić, jak pracuje się w coworkingu strefy Startup.

Również Laboratorium PPNT Gdynia, przygotowało ciekawe propozycje dla wielbicieli kosmetyków DIY oraz wszystkich, którzy interesują się pracą mikrobiologów. Uczestnicy warsztatów „Przygotuj własny krem”, stworzą kremy pielęgnacyjne na bazie surowców naturalnych oraz poznają zasady przygotowania i odpowiedniego przygotowania kosmetyków ekologicznych. Natomiast podczas warsztatów „Poznaj pracę mikrobiologów” będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób obserwować różne typy bakterii oraz tego, jakie żywe kultury bakterii występują m.in. w jogurtach.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznej edycji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich” w PPNT Gdynia, będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem wystawy gdyńskiej NIEMAPY w Galerii Centrum Designu PPNT Gdynia. NIEMAPA Gdynia to ilustrowany przewodnik po mieście, przeniesiony w trójwymiarowy świat wystawy dla rodzin i dzieci. Wystawa jest interaktywna, ale w pełni analogowa - pozwala bowiem, odkrywać zakamarki i zakątki, słuchać dźwięków, dotykać, manipulować i sprawdzać swoją wiedzę o mieście. To wystawa, która będzie prowokowała do zabawy, rozmów, opowieści i wspólnych rodzinnych działań.

Pełen program Dni Otwartych Funduszy Europejskich w PPNT Gdynia: https://dniotwarte.eu/beneficjent/797/warsztaty-i-konsultacje-w-pomorskim-parku-naukowo-technologicznym-gdynia
 
Kiedy: 18-19.05.2017r., (czwartek, piątek)
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III Strefa Startup, budynek II Laboratorium PPNT Gdynia.
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja.

Dni Otwarte w Coworkingu Strefy Startup: https://coworkingdofe.evenea.pl/
Konsultacje: https://konsultacjedofe.evenea.pl/
Warsztaty mikrobiologiczne: https://warsztatymikrobiologia.evenea.pl/
Warsztaty kosmetyczne: https://przygotujkrem.evenea.pl/