PPNT | 6.12.2016

Coffitivity #18

Jak stworzyć wyjątkowy produkt, który podbije serca dorosłych i dzieci? Jak wygląda przedsiębiorczość i kreatywność 24/7 – od pomysłu po dystrybucję? Dowiesz się podczas Coffitivity #18 organizowanego przez Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość".

Kiedy: 14.12.2016 (środa), godz. 18:00
Gdzie: Sopocki Młyn, ul. Zamkowa Góra 25
Wstęp: wolny, po rejestracji na http://coffitivity18.evenea.pl/

Coffitivity to cykl dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych, gotowych na networking i inspirację przy dobrej kawie. Październikowe Coffitivity #18 odbędzie się pod hasłem: Zabawki nie tylko dla dzieci, czyli o podboju niejednej branży. 

Dlaczego warto?
Każdy sposób na prowadzenie firmy jest dobry, o ile jest skuteczny. Są przedsiębiorcy, którzy decydują się na rozwój biznesu wbrew trendom branżowym, bezkompromisowo stawiając na własny pomysł. Zgodnie z priorytetem jakości nad ilością, sami projektują, dobierają materiały, unikają produkcji fabrycznej, współpracując z rzemieślnikami oferującymi solidny fach niejednokrotnie w odległych zakątkach. Do każdego swojego produktu podchodzą indywidualnie, dbając o szczegóły – niezwykłą historię, ekologiczne opakowanie i odręczną dedykację. A wtedy powstaje nie tylko oryginalna zabawka, lecz produkt nieoczywisty, który podbija serca kilku różnych grup wymagających odbiorców, bo „każdy z nas ma w sobie coś z dziecka".

Jednak nie każdy zdeterminowany i przedsiębiorczy twórca zdobywa międzynarodowy zasięg i uznanie ważnych branżowych i medialnych graczy. Czy konsekwencja i ciężka praca wystarczają, by znaleźć właściwą niszę? Jak rozwija się firma, w której obowiązuje zasada „mniej znaczy więcej” i powolny, zrównoważony model biznesowy?

Podczas grudniowego Coffitivity dwójka gości specjalnych – Patrycja Brodziak i Karol Kutnik, twórcy Mana’o Nani – opowie o drodze od pierwszego kreatywnego pomysłu do biznesowej realizacji. Powiedzą, jakie ryzykowne decyzje trzeba podjąć, by w 3 miesiące zacząć sprzedawać produkty handmade na 5 kontynentach. Zdradzą, co kryje się za wyjątkową nazwą, w jaki sposób w Królewskiej Fabryce Karabinów powstają zabawki i dlaczego zagraniczny rynek dziecięcy jest coraz bardziej dorosły.

Program spotkania:
18:00 - Coffitivity #18 intro
18:15 - Patrycja Brodziak i Karol Kutnik o zabawkach nie tylko dla dzieci i podboju nie jednej branży od 19:00               Networking

Gość specjalny:
Patrycja Brodziak – z upodobaniem dla wszystkich rzeczy pięknych, jest kreatywnym mózgiem Mana'o Nani. Do przesady dba o szczegóły i gorączkowo przerysowuje swoje projekty aż uzna, że są doskonałe. A nigdy nie są. Z wykształcenia architekt, absolwentka Politechniki Gdańskiej.
Karol Kutnik – jest w Mana'o Nani siłą "może zrobić wszystko, 24/7". Jeśli akurat nie wisi na telefonie, coś jest nie tak, wezwijcie karetkę. Sporo czasu spędza dziejąc materiał na 30-letniej maszynie dziewiarskiej, a ostatnio zawiązał kilka przyjaźni na forum dziewiarskim dla emerytowanych pań. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego.

Organizatorzy zapewniają inspirację i networkingową atmosferę przy kawie i słodkim „co nieco”. Tym razem spotkanie w przedświątecznej oprawie odbędzie się w przytulnych wnętrzach Sopockiego Młyna. Warto pamiętać o wizytówkach – przydadzą się podczas losowania niespodzianki.

Do wydarzenia można również dołączyć na Facebooku

O Coffitivity:
Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania nowych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity, to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie.