PPNT | 2.9.2016

O akceleracji pomysłów biznesowych, czyli wrześniowy powrót Coffitivity

Aż cztery piąte startupów upada. Jak zatem złapać przedsiębiorczy wiatr w żagle swojego pomysłu i nie utknąć na biznesowej mieliźnie? Dowiesz się na Coffitivity #15 organizowanym przez Parkowiczów ze Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”.

Kiedy: 14.09.2016 (środa), godz. 18:00
Gdzie: Skansen Grodzisko, ul. Haffnera 63, Sopot
Wstęp: wolny, po rejestracji na www.coffitivity15.evenea.pl

Coffitivity to cykl dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych, gotowych na networking i inspirację przy dobrej kawie. Tematem wrześniowego Coffitivity #15 będzie: Dni Twojego projektu są policzone, czyli przepis na sukces startupu.

Dlaczego warto?
Dobry pomysł i wiara, że po prostu chwyci są oczywiście niezbędne w rozwoju każdego biznesu. Tymczasem według bezwzględnych statystyk aż cztery piąte startupów upada. I choć dane te są powszechnie znane, większość osób zaczynających przygodę z biznesem jest przekonana, że to właśnie ich pomysł jest tym piątym i niepowodzenie projektu na pewno nie będzie ich przypadkiem. O czym zatem powinien pamiętać każdy startupowiec, by bezpiecznie ominąć ryzykowne rafy i nie utknąć ze swoim przedsięwzięciem na biznesowej mieliźnie?

Na wrześniowym Coffitivity poznacie doświadczonego business developera, który z pierwszego startupu zbudował skalowalny biznes, a następnie opuścił go, by wrócić do startupowania. Gość specjalny spotkania – Jan Wyrwiński współtwórca m.in. trójmiejskiego colivingu Clipster – podzieli się swoim przepisem na startupowy sukces. Opowie także o najczęstszych błędach i dobrych praktykach, z którymi spotyka się na co dzień w swoim akceleratorze Alfabeat.

Program spotkania:
18:00 - Coffitivity #15 intro
18:15 - Jan Wyrwiński o akceleracji pomysłów biznesowych i ich twórców
od 19:00  - Networking

Gość specjalny:
Jan Wyrwiński – absolwent Politechniki Gdańskiej, Wydziału Zarządzania i Ekonomii oraz Fachhochschule Stralsund w Niemczech. Do dziś związany z PG, jest członkiem Rady Konsultacyjnej Wydziału Zarządzania i Ekonomii, gościnnie prowadzi zajęcia ze studentami. Od 2005 roku w branży telekomunikacyjnej. Współtwórca koncepcji platformy FreecoNet w ramach Datera SA, FreecoNet SA, a następnie Aiton Caldwell SA, gdzie od 2009 jako prezes zarządu odpowiadał za debiut na giełdowy na rynku NewConnect, rozwój organizacji, a także nowe technologie i produkty. Obecnie zaangażowany w kilka trójmiejskich startupów pracuje nad projektem całościowego wsparcia młodych przedsiębiorców w rozwoju ich pomysłów biznesowych i ich samych – Alfabeat, gdzie współtworzy pierwszy w Polsce coliving dla startupowców Clipster.

Organizatorzy gwarantują duży zastrzyk inspiracji oraz networking przy kawie i słodkim „co nieco”. Po ubiegłorocznym sukcesie spotkanie ponownie odbędzie się w wyjątkowej scenerii sopockiego Skansenu Grodzisko. Warto pamiętać o wizytówkach – przydadzą się podczas losowania niespodzianki.

Do wydarzenia można również dołączyć na Facebooku

O Coffitivity:
Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania nowych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity, to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie. Więcej na Facebooku.