PPNT | 17.7.2017

BRANDSPOT z nagrodami Red Dot Design Awards!

Parkowa firma BRANDSPOT po raz kolejny zdobyła jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu.Tym razem zostali wyróżnieni aż dwoma Red Dotami: za projekt wzorniczy autoklawu mikrofalowego Microjet oraz kompaktowego sterylizatora Steamjet.
Red Dot Design Awards

przyznawane są od ponad 60 lat w kilku kategoriach: Design Concept, Communication Design, Product Design oraz Best of the Best. To jedne z najważniejszych nagród dla branży projektowej. W tym roku aż 5500 projektów z całego świata było ocenianych przez 39-osobowe jury pod względem jakości, estetyki, funkcjonalności oraz innowacyjności.

Wśród jury znaleźli się uznani projektanci, wykładowcy, dziennikarze specjalizujący się we wzornictwie. To wielki zaszczyt, że eksperci z całego świata wybrali właśnie nasze produkty – mówi Paweł Borsuk, dyrektor kreatywny BRANDSPOT. Projekty z Gdyni zostały docenione za swoją ergonomię oraz formę: nowoczesny wygląd, który nie zaburza harmonii współczesnej estetyki. Zarówno Microjet oraz Steamjet to urządzenia kompaktowe, o ascetycznym i prostym kształcie oraz dopracowanych detalach.

Z Essen do Polski trafiło w tym roku w sumie 13 nagród, w tym najważniejsza - Best of the Best - dla zespołu Mikomax za projekt biurka StandUp. Wszystkie nagrodzone produkty można zobaczyć podczas trwającej do 6 sierpnia wystawy "Design on Stage – Winners Red Dot Award: Product Design 2017" w Red Dot Design Museum w Essen. Wyróżnione projekty, również te autorstwa BRANDSPOT, można obejrzeć również online

BRANDSPOT zajmuje się projektowaniem, animacją 3D oraz wzornictwem przemysłowym. Na swoim koncie, oprócz Red Dot Awards, mają również IF Design w kategorii „technologie dla budynków” za projekt nagrzewnicy VOLCANO. Studio projektowe agencji znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.