PPNT | 3.11.2017

Biblioteka z pasją już otwarta!

Wyobraźcie sobie bibliotekę, w której można mówić głośno. Mało tego, można robić hałas. Twórczy. Bo do dyspozycji czytelników oprócz książek są instrumenty.

Wyobraźcie sobie bibliotekę, w której będą odbywały się sesje RPG, koncerty na żywo czy warsztaty ilustratorskie. Miejsce, do którego będzie można zwyczajnie przyjść na pogaduchy.

Nowocześnie i nietuzinkowo

Właśnie taka jest Biblioteka z Pasją, zlokalizowane w nowoeczesnych i przestronnych wnętrzach Pomorskiego Parku naukowo-Technologicznego Gdynia. Nowoczesna, skierowana do młodych i łamiąca stereotypy placówka Biblioteki Gdynia. Jej oficjalne otwarcie już za nami.
Biblioteka z Pasją to coś więcej niż wypożyczalnia książek. To przestrzeń do twórczego spędzania czasu, miejsce spotkań, które połączy edukację z hobby. Prowadzona przez bibliotekarki, które wiedzą, co to znaczy mieć pasję i doskonalone rozumieją młodych ludzi, bo głownie do nich kierowana jest oferta biblioteki.

Zespół placówki tworzą: skrzypaczka, ilustratorka i fanka rowerowych wycieczek i ekspertka w dziedzinie popkultury. Bibliotekarki z pasją doradzą, poprowadzą warsztaty, zarażą miłością do książek.

Księgozbiór budowany jest w oparciu o sugestie młodych czytelników. Ci, na półkach znajdą się bestsellery, nowości wydawnicze i szeroki wybór komiksów. Swoje miejsce mają także książki w językach obcych: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim i hiszpańskim oraz japońsko – angielskie mangi.

W zbiorach znajdują się też publikacje poświęcone tematyce nowych mediów i sztuki, a miłośnicy  innych form czytania mogą skorzystać z e-booków i audiobooków.

Dzieje się w Bibliotece z Pasją

Koncerty live oraz jam sessions będą częstą atrakcją Biblioteki z Pasją.  Ponadto,  w pierwszym tygodniu funkcjonowania placówki na czytelników czekają:

  • warsztaty śpiewu tradycyjnego z Joanną Chęcińską (7.11.),
  • spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem (9.11.)
  • warsztaty pisarskie oraz spotkanie autorskie z Krzysztofem Piskorskim (10.11) oraz koncert zespołu The Ride Back.

Szczegóły dotyczące poszczególnych propozycji znajdziecie na stronie: www.bibliotekagdynia.pl