PPNT | 5.11.2018

Bezpłatne seminarium pt. Od analizy do technologii - jakość ma znaczenie

Zapraszamy serdecznie na wykład poświęcony praktycznemu zastosowaniu nowoczesnych instrumentalnych technik analitycznych w rozwiązywaniu problemów technologicznych.

Kiedy: 14.11.2018 (wtorek), godz. 9:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek II, sala Koralowa 
Wstęp: bezpłatny, obowiązkowa rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy (w załączniku) 

Prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej e-mailem do dnia 13 listopada 2018 r. na adres: magdalena.narloch@merckgroup.com
(telefon kontaktowy:+48 692 958 591)

Szczegółowa agenda seminarium w załączniku 

O tym, jak ważny jest rzetelny wynik analizy chemicznej wiedzą nasi zaproszeni prelegenci z LABORATORIUM SPARK-LAB w Gdyni, którzy na co dzień współpracują z naukowcami, pracownikami firm farmaceutycznych i chemicznych i na przykładach przedstawią jak zastosowanie odpowiednich technik instrumentalnych może przyczynić się do osiągnięcia celów naukowych bądź do rozwoju przedsiębiorstwa. 

Jednym z podstawowych odczynników w analizie chemicznej jest woda. Zastosowanie wody nieodpowiedniej jakości może stać się źródłem pochodzenia substancji interferujących, co z kolei może przyczynić się do zwiększenia błędów analitycznych. Stąd konieczność stosowania najwyższej jakości systemów do demineralizacji wody często dostosowywanych do indywidualnych potrzeb Klientów. Chcielibyśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie zapraszając na wystąpienie naszą koleżankę z firmy MERCK Panią Katarzynę Mgłosiek.

Pomimo dominacji technik chromatograficznych kolumnowych w analizie chemicznej swój renesans przeżywają techniki chromatografii planarnej TLC. Dzięki urządzeniom automatyzującym proces przygotowania płytek oraz przeprowadzenia detekcji, techniki te zyskują ponownie na znaczeniu w analizie chemicznej. Pani Małgorzata Zych z firmy LPP Equipment sp. z o.o. wprowadzi Państwa w szczegóły technologicznych rozwiązań producenta urządzeń CAMAG.

Firma Merck od wielu już lat dostarcza wysokiej jakości szkło miarowe, pipety, dozowniki renomowanych producentów takich marek jak BRAND, DURAN. W trakcie seminarium Pani Agnieszka Sołtan z firmy MERCK poprowadzi dla  Państwa prezentację o wymaganiach dotyczących zapewniania jakości i potwierdzenia metrologicznego wyposażenia pomiarowego. Pan Janusz Polkowski, poruszy natomiast temat przygotowania próbek do analizy, a w szczególności skoncentruje się na zagadnieniach związanych z oczyszczaniem próbek do analiz w oparciu o techniki filtracyjne oraz opowie o tym jak dobierać rozpuszczalniki w zależności od aplikacji. Dodatkowo wprowadzi w temat sposobów  rozwiązywania problemów w trakcie analiz chromatograficznych. Nie zabraknie również prezentacji Pani Aleksandry Grzywaczewskiej o certyfikowanych wzorcach znajdujących się w naszej ofercie.     

Zapraszamy serdecznie na wykład poświęcony praktycznemu zastosowaniu nowoczesnych instrumentalnych technik analitycznych w rozwiązywaniu problemów technologicznych. Goście z LABORATORIUM SPARK-LAB przedstawią możliwości analityczne, które mogą stać się wsparciem zarówno dla naukowców realizujących swoje projekty badawcze, ale również pracowników działów R&D zakładów produkcyjnych prowadzących prace wdrożeniowe dla swoich wyrobów.