PPNT | 7.9.2017

Autobus sam Ci powie, kiedy odjeżdża

Nasi Parkowicze z Yoberi sp. z o. o. stworzyli i udostępnili urządzenie, dzięki któremu otrzymacie automatycznie informację o środku komunikacji miejskiej, który nadjedzie, gdy tylko znajdziecie się w pobliżu przystanku.

System działa już w odległości kilkudziesięciu metrów od przystanku. Co ważne, dane aktualizowane są na bieżąco i uwzględniają wszelkie opóźnienia.

Do pobierania informacji nie jest potrzebna aplikacja, wystarczy telefon z Androidem lub IOS z zainstalowaną przeglądarką Chrome. Powiadominie pojawi się na ekranie Waszego smartfona. Aby skorzystać z rozkładu, wystarczy uruchomić w urządzeniach z systemem Android: bluetooth, lokalizację oraz transmisję danych. Użytkownicy systememu IOS muszą dodać widget przeglądarki Chrome na ekran “today”, oraz uruchomić bluetooth.

Dla tych, którzy, mimo wszystko wolą pobrać aplikację, mogą ją znaleźć pod nazwą: INF.PL w sklepie Play/App Store. Po jej zainstalowaniu, wystarczy polubić wybrany przystanek i sprawdzić odjazdy, obojętnie w jakim miejscu aktualnie przebywacie; np. w biurze, w domu, w parku. 
Obecnie, możecie sprawdzić informację o środku komunikacji miejskiej nadjeżdżającym na przystanki:

  • Urząd Miasta Świętojańska
  • Świętojańska- InfoBox
  • Centrum Nauki Experyment- kierunek Gdynia
  • Centrum Nauki Experyment- kierunek Gdańsk
  • Redłowo SKM-Park Technologiczny- kierunek Gdynia
  • Redłowo SKM-Park Technologiczny- kierunek Gdańsk

Yoberi powstało w Gdyni,  w 2011 roku. Czteroosobowy zespół inżynierów stworzył swój pierwszy zaawansowany technologicznie projekt. Jego celem było zbudowanie kolejowego routera Wi-Fi dostarczającego pasażerom internet w każdych warunkach. Jako pierwsza firma na świecie Yoberi stworzylła urządzenie pracujące jednocześnie w ośmiu zakresach fal łączności GSM.
Dzisiaj Yoberi to firma generująca przychody liczone w milionach dolarów, współpracująca na stałe z ok. osiemdziesięcioma specjalistami różnych branż. Główny kierunek rozwoju firmy, to internet rzeczy. Yoberi posiada własne R&D i samodzielnie wytwarza oprogramowanie i urządzenia IoT.