PPNT | 21.12.2016

Android z Gdyni obroni Ziemię przed inwazją obcych

Tajne zdjęcia NASA, Roswell i inwazja obcej cywilizacji w 2017 roku. To kanwa nowej gry dla wielbicieli wirtualnej rzeczywistości, jaką stworzyła firma VR Visio z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Od dziś gra jest dostępna na rynku

„Drone Hunter VR” to jeden z pierwszych polskich tytułów opracowanych na platformy wirtualnej rzeczywistości. Jak przyznają twórcy, inspiracją do jej stworzenia były autentyczne historie i dokumenty, jak choćby zdjęcia nieznanych formacji na powierzchni Marsa udostępnione przez NASA czy owiane tajemnicą katastrofy UFO w amerykańskim Roswell.

W grze wcielamy się w tytułowego Drone Huntera, robota zbudowanego z części pozyskanych z katastrofy statku UFO w Roswell, jeszcze z czasów Zimnej Wojny. Jego zadaniem jest odparcie ataku dronów na stację kosmiczną, będącą pod ciągłym oblężeniem obcych. Tylko najlepszy gracz na Świecie ma wystarczający refleks i precyzję by poprowadzić nas do zwycięstwa.

To pierwsza gra VR stworzona w PPNT Gdynia, mimo, że jej autorzy moją już na swoim koncie zagraniczne sukcesy. Na zlecenie Cadillaca, VR Visio zaprojektowało wirtualną przejażdżkę ulicami Barcelony, a w chińskiej wersji program Idol, mogliśmy oglądać stworzony przez nich, spektakularny face mapping. VR Visio kolejny raz atakuje rynek międzynarodowy. Gra ukaże się na całym świecie już dzisiaj. Czas pokaże czy najnowsza gdyńska produkcja podbije serca graczy.

Trailer:
Zdjęcia:

https://www.dropbox.com/sh/jyvpq0m6y6l5rcd/AACYOERa5z2hbbHH7HKKlLG8a?dl=0