PPNT | 15.11.2018

Konkurs na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję Operatora Pracowni 3D

Pracownia 3D w budynku IV PPNT Gdynia

PPNT | 15.11.2018

Zgłoś się do konkursu GovTech Polska

Nie czekaj i dołącz do ogólnopolskiej technologicznej burzy mózgów! Pokaż swoje rozwiązanie na wyzwania rzucane przez ministerstwa i samorządy.

PPNT | 13.11.2018

Aronia – nowy, polski superfood?

Czy kieliszkiem soku z aronii zastąpimy lampkę wina? Na taką propozycję mogą się obruszyć amatorzy czerwonego trunków, jednak najnowsze wyniki badań wskazują, że sok ten może zawierać aż pięć razy więcej dobroczynnych polifenoli, niż czerwone wino.

PPNT | 5.11.2018

Bezpłatne seminarium pt. Od analizy do technologii - jakość ma znaczenie

Zapraszamy serdecznie na wykład poświęcony praktycznemu zastosowaniu nowoczesnych instrumentalnych technik analitycznych w rozwiązywaniu problemów technologicznych.

PPNT | 31.10.2018

Polsko-Bawarskie Spotkanie Świąteczne w Monachium

Zapraszamy na świąteczne spotkanie przedsiębiorców z Polski i Niemiec, które odbędzie się 4 grudnia br. w Monachium.

PPNT | 31.10.2018

Przełom technologiczny od Fibratech

Projekt Parkowiczów z Fibratech, rozwijających swój biznes w branży automotive, zwyciężył w prestiżowym konkursie „Rzeczpospolitej” - Orzeł Innowacji Startup, w kategorii Przełomowa technologia.

PPNT | 30.10.2018

Weź udział w targach CES 2019 w Las Vegas, USA

8 – 11 stycznia 2019 r.

PPNT | 25.10.2018

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

PPNT Gdynia po raz kolejny włącza się w ogólnoświatową akcję na rzecz wspierania i promowania przedsiębiorczości – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Od 13 do 16 listopada odbędzie się z tej okazji szereg praktycznych wydarzeń. Zapraszamy!

PPNT | 19.10.2018

Zbliża się Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory

Antybiotyki pod lupą, warsztaty konstruktorskie oraz dyskusja sportowo-naukowa z himalaistami - Arturem Małkiem i Maciejem Bedrejczukiem, to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory.

PPNT | 19.10.2018

Młodzi naukowcy szukają rozwiązań na problemy społeczeństwa

Czytnik skali szarości dla niewidomych, rowerowy skaner jakości powietrza czy system bezpiecznej kąpieli dla osób starszych – to wybrane projekty biorące udział w tegorocznym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory.

PPNT | 19.10.2018

Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza? VII Kongres E(x)plory już 24 października w Gdyni

W tym roku tematem przewodnim będzie mentoring, a tytuł wydarzenia to „Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?”. Wydarzenie łączy innowatorów, startupy, inwestorów i biznes.

PPNT | 8.10.2018

Kolejni innowatorzy nagrodzeni

Już po raz 16. poznaliśmy laureatów Nagrody im. prof. Romualda Szczęsnego, która wręczana jest absolwentom Politechniki Gdańskiej. Jury konkursowe nagradza prace odznaczające się wysokim poziomem innowacyjności.

PPNT | 1.10.2018

Konferencja o wsparciu unijnym na najbliższe lata

Myślisz o podbiciu międzynarodowych rynków? A może chcesz dowiedzieć się z jakich form unijnego wsparcia w najbliższych latach będzie mogła skorzystać Twoja firma? Zarejestruj się i weź udział w konferencji „Everywhere International SMEs”.

PPNT | 28.9.2018

Inżynierowie Space Forest coraz bliżej skonstruowania rakiety suborbitalnej

Inżynierowie ze spółki SpaceForest z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia zakończyli pierwszy etap prac nad nową rakietą suborbitalną PERUN.

PPNT | 25.9.2018

Największe święto pasjonatów nauki i innowacji po raz szósty w Gdyni!

W dniach 24-26 października w PPNT Gdynia odbędzie się kolejna edycja największego święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week.

PPNT | 20.9.2018

Deszcz nagród podczas gali Gryfa Gospodarczego

Uroczysta gala Pomorskiej Nagrody Gryfa Gospodarczego zorganizowana została po raz 19. Po raz kolejny wśród laureatów nie zabrakło naszych Parkowiczów.

PPNT | 7.9.2018

Nowy biznesowy projekt naszych Parkowiczów

PPNT Gdynia to doskonałe miejsce do rozwijania innowacyjnych pomysłów na biznes. Wiedzą o tym doskonale nasi Parkowicze, którzy skonsolidowali siły z ekspertami branży lotniczej i powołali do życia nową spółkę PELIXAR S.A.

PPNT | 6.9.2018

Saab i Ignibit podczas MSPO prezentują wirtualne bojowe centrum informacji

Podczas tegorocznych targów MSPO na swoim stoisku (F-33) Saab pokaże wirtualne okrętowe bojowe centrum informacji (Combat Information Center, CIC), zaprojektowane przez gdyński startup Ignibit.

PPNT | 31.8.2018

Nowoczesne technologie w przemyśle. Rusza trzecia odsłona Pomorskich Dni Druku 3D

O najnowszych osiągnięciach w dziedzinie nowoczesnego wytwarzania podzespołów dla przemysłu, będzie można posłuchać 25 i 26 września podczas Pomorskich Dni Druku 3D: Industry 4.0.

PPNT | 29.8.2018

Robert Lewandowski inwestuje w jedną z parkowych firm

Robert Lewandowski i Dawid Urban zainwestowali w Samurai Labs – firmę z Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, która ochroni dzieci przed cybernękaniem i przemocą w Internecie.

PPNT | 28.8.2018

PPNT Gdynia planem filmu z plejadą gwiazd

Gdynia na najbliższe tygodnie stanie się „drugim domem” dla ekipy Akson Studio, która realizuje tu zdjęcia do filmu fabularnego „Solid Gold” w reżyserii Jacka Bromskiego.

PPNT | 17.8.2018

Konkurs „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat” zbliża się do finału. Jury wyłoniło 3 najciekawsze projekty społeczne, w tym jeden z Gdyni.

Spośród 254 pomysłów zgłoszonych do konkursu „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat”, 100 spełniło wszystkie wymagania formalne. Spośród nich jury wyłoniono 3 finałowe projekty: z Gdyni, Białegostoku i Warszawy.

PPNT | 14.8.2018

Konkurs ofert na wybór operatora pracowni krawieckiej

Oferty przyjmowane są do 28.08.2018 r. (godz.11:00) w siedzibie PPNT Gdynia.

PPNT | 6.8.2018

Konkurs: Architekci Innowacji

Przed nami pierwsza edycja konkursu Architekci Innowacji mającego na celu wyróżnienie firm i instytucji, które na pierwszym miejscu stawiają na innowacyjne rozwiązania, wkraczają na nowe rynki, nie boją się być prekursorem i wyznaczać trendy.

PPNT | 3.8.2018

Dron z PPNT pomoże ratować ludzkie życie

Prototypowy dron, stworzony przez firmę z PPNT Gdynia, pomoże jednostce WOPR w Gniewinie w ratowaniu tonących. Sprzęt stacjonuje już na kąpielisku w Jastrzębiej Górze i docelowo jego kolejne egzemplarze mają trafić do Karwi i Ostrowia.

PPNT | 2.8.2018

Znani mentorzy udzielą wsparcia młodym firmom | Sieć Mentorów PFR

Masz start-up, pracujesz nad produktem lub usługą i często chciałbyś/chciałabyś poradzić się osób, które odniosły już sukces w Twojej branży? Nie wiesz, czy dobrze podchodzisz do budowania swojego zespołu albo opracowywania strategii marketingowej?

PPNT | 24.7.2018

Polish Tech Night Berlin #4

Wystartowały zgłoszenia do 4. edycji Polish Tech Night w Berlinie! 27 września 2018 w legendarnym kampusie Silicon Allee spotkają się polskie startupy i niemieccy inwestorzy.

PPNT | 20.7.2018

Ponad pół miliona na pomysł dobry dla świata

Aż 250 pomysłów na sprawienie, że świat stanie się choć trochę lepszy. Z takim wynikiem zamyka się pierwszy etap konkursu „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat”. Jesienią dowiemy się, który projekt otrzyma 500 000 złotych na realizację.

PPNT | 10.7.2018

Gdynia gospodarzem największych w Europie międzynarodowych targów dla młodych innowatorów

MILSET Expo Sciences Europe 2018 to targi dla młodzieży zainteresowanej nauką i technologią. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Polsce. Jego gospodarzem została Gdynia.

PPNT | 5.7.2018

Promuj swoją firmę podczas targów PAIH -Targi CIFE Szanghaj

Polska Agencja Handlu i Inwestycji, organizator stoiska informacyjno-promocyjnego na targach China International Furniture Expo w Szanghaju (11-14.09.2018), zaprasza wszystkie firmy z branży meblarskiej do skorzystania z różnych form promocji.

PPNT | 21.6.2018

Wizja Rozwoju. Możliwe utrudnienia dla Parkowiczów.

W dniach 25-26 czerwca na terenie całego PPNT Gdynia i Gdynia Arena odbywać się będzie duże wydarzenie gospodarcze – Forum Wizja Rozwoju. Ze względów bezpieczeństwa zostaną wprowadzone zmiany w organizacji PPNT Gdynia.

PPNT | 19.6.2018

Nabór abstraktów na konferencję "Bezpiecznie w Sieci"

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, poświęconą bezpiecznemu funkcjonowaniu w środowisku internetowym, która odbędzie się 4 października 2018 w Gdyni. Termin nadsyłania abstraktów mija 10 sierpnia.

PPNT | 14.6.2018

Pożyczka Rewitalizacyjna

Pozyskaj wsparcie finansowe w formie preferencyjnej pożyczki na realizację przedsięwzięć rewitalizacyjnych.

PPNT | 14.6.2018

PARKOWA HELLADA

Witamy lato w greckim stylu – impreza integracyjna dla firm parkowych.

PPNT | 12.6.2018

e-GIO – cała edukacja w jednym miejscu

Gdyński portal edukacyjny e-GIO przygotowany przez Parkowiczów z Master Telecom to innowacyjny system stworzony z myślą o potrzebach osób związanych z gdyńską oświatą, dyrektorach, nauczycielach, rodzicach i uczniach.

PPNT | 25.5.2018

Napisy na PPNT Gdynia zmienią opiekuna

Intrygują, motywują, wywołują uśmiech. Białe napisy, zainicjowane przez agencję marketingu strategicznego Whizbrand Group i pojawiające się w oknach biura agencji, z końcem maja br. przejdą pod opiekę Pomorskiego Parku Technologicznego Gdynia.

PPNT | 23.5.2018

Pół miliona złotych na realizację prospołecznych pomysłów

Zapraszamy do wzięcia udział w projekcie konkursowym „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat”, w którym nagrodą główną jest realizacja projektu o łącznej wartości do 500 tysięcy złotych.

PPNT | 14.5.2018

Gdyńska spółka będzie wspomagać rozbudowę lotniska w Abu Zabi

Sito Poland, specjalizująca się w Systemach Informacji Geograficznej (GIS) - czyli wysoce zaawansowanych mapach przestrzennych, będzie wspomagała rozbudowę jednego z największych na świecie portów lotniczych.

PPNT | 14.5.2018

Lampy z Gdyni oświetlają konkurs Eurowizji

Producenci lamp z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia nie obniżają poprzeczki. Do portfolio gwiazd, które urzekło ich retro oświetlenie dołączyli: Bon Jovi, Cher oraz producenci trwającego właśnie festiwalu Eurowizja 2018.

PPNT | 11.5.2018

Gdynia doliną elektromobilności

Czy jest możliwe uruchomienie produkcji samochodu elektrycznego w województwie pomorskim? To jedno z pytań, na które szukali odpowiedzi uczestnicy konferencji INNOeCAR. W PPNT rozmawiali o biznesowych aspektach realizacji programu elektromobilności.

PPNT | 11.5.2018

Ruszyła rekrutacja na Forum Przedsiębiorstw 2018

Wspólnie z Agencją Rozwoju Pomorza już po raz trzynasty zapraszamy na Forum Przedsiębiorstw organizowane 30 maja w PPNT Gdynia.

PPNT | 4.5.2018

Konkurs o nagrodę Propeller rozstrzygnięty

Propeller Prize, to coroczny konkurs ogłaszany przez Blue Science Park w szwedzkiej Karlskronie. Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: ICT i Technologie Morskie. W każdej z nich, do wygrania jest 100 000 koron szwedzkich.

PPNT | 26.4.2018

Znajdź idealnie dopasowanego inwestora lub partnera biznesowego BEZPŁATNIE z Wolves Matchmaking!

Poszukujesz rozwiązania, które wesprze rozwój Twojej sieci kontaktów wśród startupów, inwestorów, korporacji i akceleratorów?

PPNT | 24.4.2018

Poznaj PPNT Gdynia w ramach DOFE 2018

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące polskie projekty powstałe dzięki funduszom europejskim. Jak co roku, w ramach akcji, zapraszamy na szereg bezpłatnych wydarzeń edukacyjnych.

PPNT | 23.4.2018

Rusza II odsłona konferencji INNOeCAR

Już 10 maja Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia stanie się sercem najważniejszego wydarzenia, poświęconego elektromobilności w północnej Polsce: drugiej konferencji INNOeCAR 2018.

PPNT | 19.4.2018

Biegaj z głową - spotkanie z trenerem w ramach PPNT Aktywnie

Biegasz i chcesz poprawić swoje wyniki? A może Twoim celem jest zdobycie Grand Prix Gdyni? Jeżeli chcesz to robić wydajniej, szybciej i bezpieczniej, dowiedz się od najlepszych, jak to osiągnąć!

PPNT | 16.4.2018

PPNT Porządkuje vol.2

Parkowicze! Rozpoczynamy drugą edycją wiosennych porządków.

PPNT | 12.4.2018

Konkurs "Do pracy jadę rowerem"

Wiosna w pełni. Pełną parą ruszył już także miejski konkurs „Do pracy jadę rowerem”. Jeśli chcesz wziąć udział w rowerowej rywalizacji, wciąż możesz dołączyć. Tym bardziej, że na najbardziej aktywnych czekają nagrody!

PPNT | 11.4.2018

Weź udział w ABSL Start-Up Challenge. Trwa rejestracja.

Szukasz partnerów biznesowych i inwestorów, który wesprą Twój innowacyjny pomysł? Podczas ABSL Start-Up Challenge będziesz miał możliwość zaprezentować swoje rozwiązania prezesom i managerom największych firm z sektora nowoczesnych usług i IT.

PPNT | 3.4.2018

19. edycja Konkursu o Nagrodę Pomorską "Gryf Gospodarczy"

Ruszyła tegoroczna, 19. edycja Nagrody Pomorskiej „Gryf Gospodarczy”.

PPNT | 27.3.2018

Rozwiązania Smart Cities od Master Telecom

Parkowa firma Master Telecom – dostawca platformy Contact Center z chmury – została ujęta w raporcie „Internet of Things (IoT) i Artificial Intelligence (AI) w Polsce”, jako firma wdrażająca rozwiązania technologiczne napędzające lokalną gospodarkę.

PPNT | 22.3.2018

Nominacje do konkursu Propeller Prize

Jeżeli masz młodą firmę, zlokalizwaną w regionie Morza Bałtyckiego i ambicje, żeby rozwijać swoją działalności w obszarze innowacji, to nie czekaj i zgłoś się do prestiżowego konkursu Stena Line Propeller Prize.

PPNT | 14.3.2018

Poranna Czarna - Spring edition

Powracamy z Poranną Czarną - spotkaniami networkingowymi dla firm parkowych i pozaparkowych.

PPNT | 7.3.2018

Kolejna edycja konkursu "Do pracy jadę rowerem"

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią sezon rowerowy. Dlatego już pora, by zaprosić wszystkich aktywnych Parkowiczów do udziału w VII edycji konkursu „Do pracy jadę rowerem”.

PPNT | 6.3.2018

Parkowicze z Portman Custom Lights z tytułem Młoda Firma Roku

5 marca 2018 w gdańskim Teatrze Wybrzeże zakończyła się gala finałowa plebiscytu „Pomorskie Sztormy”. W kategorii Biznes: Młoda Firma Roku triumfowali Parkowicze z Portman Custom Lights z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

PPNT | 13.2.2018

Ruszyły testy płetw przyszłości

Nasi Parkowicze z Exotech, którzy stworzyli najnowocześniejsze płetwy świata, rozpoczęli prace nad produktem dla rynku cywilnego.

PPNT | 9.2.2018

Testy obciążenia rampy promu

Innowacyjne testy obciążenia rampy promu Mont St Michel przeprowadziła parkowa firma Hansa Loadtest Baltic. Badanie udźwigu odbyło się w Gdańskiej Stoczni Remontowej.

PPNT | 7.2.2018

Start rakiety Falcon Heavy w PPNT Gdynia

Spotkanie z byłym inżynierem NASA, barwne opowieści gdyńskich konstruktorów rakiet i w końcu widok samochodu Tesla Roadster szybującego w stronę Marsa przy dźwiękach „Space Oddity”. Tak po krótce wyglądało Space Night w PPNT Gdynia.

PPNT | 18.1.2018

Parkowicze z Andervision w finale prestiżowego konkursu Chivas the Venture!

Chivas the Venture to III polska edycja globalnego konkursu, poszukującego przedsiębiorców odpowiedzialnych społecznie z całego świata.

PPNT | 15.1.2018

Ruszają zapisy na TEDxGdynia

Szósta edycja konferencji TEDxGdynia odbywać się będzie pod hasłem "Włącz się!". Inspirujące historie usłyszymy już 15 lutego 2018 w PPNT Gdynia.

PPNT | 4.1.2018

60 mln zł z Pomorskiego Funduszu Rozwoju 2020+ na działalność badawczo-rozwojową pomorskich firm

Towarzystwo Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych S.A. otrzymało kolejne środki z ogólnej puli 600 mln zł, które województwo pomorskie przeznaczyło na instrumenty zwrotne dla firm. Tym samym na wsparcie innowacyjności firm na Pomorzu trafi 60 mln.

PPNT | 4.1.2018

Studiujesz? Zgłoś Pomysł! Ruszył „Gdyński Biznesplan”

Startuje 16. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”. Tym razem Miasto Gdynia zaprasza do udziału tylko studentów. Na zwycięzcę czeka 30 tysięcy złotych i inne cenne nagrody.

PPNT | 18.12.2017

Nagrody Lidera PPNT przyznane!

Jak co roku, uhonorowaliśmy tych Parkowiczów, którzy najbardziej wyróżnili się w mijających dwunastu miesiącach. Po pełnym emocji głosowaniu tytuł Lidera przyznany został w czterech kategoriach: Debiut, Produkt-Usługa, Wydarzenie oraz Osobowość.

PPNT | 15.12.2017

Parkowicze z Portman Custom Lights wyróżnieni za międzynarodowy debiut!

Efekt pracy projektantów Portman Lights doceniło Jury Konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion, przyznając firmie wyróżnienie w kategorii „Debiutant na rynkach zagranicznych”.

PPNT | 13.12.2017

Kolejny projekt dotyczący elektromobilności zaczyna się w PPNT Gdynia

Greenway Infrastructure Poland wraz z Miastem Gdynia otworzy w piątek, 15 grudnia 2017 r., nowy rozdział rozwoju elektromobilności w Polsce.

PPNT | 12.12.2017

MADKOM nagrodzony za Produkt Roku 2017

Jak w cyberświecie tworzyć superprodukty? Wiedzą to nasi parkowicze z firmy MADKOM S.A. Ich System Automatycznej Weryfikacji Podpisu Elektronicznego (skr. SAWPE) został właśnie nagrodzony przez czytelników miesięcznika „IT w Administracji”.

PPNT | 11.12.2017

PPNT Świątecznie 2017

Spotkanie świąteczne dla firm parkowych już w najbliższy piątek!

PPNT | 30.11.2017

W Gdyni powstaje dron-karetka

Specjaliści z firmy AirPas Machines w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia rozpoczęli prace nad dronem, który już wkrótce ma zrewolucjonizować sposób, w jaki służby będą mogły udzielać pomocy zaginionym i poszkodowanym w wypadkach.

PPNT | 28.11.2017

Pomorskie Dni Druku 3D Med

Od 4 do 5 grudnia potrwa największe wydarzenia poświęconego drukowi 3D na Pomorzu: Pomorskie Dni Druku 3D-MED! Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie wykorzystanie trójwymiarowych wydruków w medycynie i protetyce.

PPNT | 28.11.2017

Zgłoś swojego LIDERA PPNT!

Jak co roku, chcemy nagrodzić tych Parkowiczów, którzy na przestrzeni 2017 roku osiągnęli wyjątkowy sukces oraz wyróżnili się swoją aktywną działalnością. Znasz taką osobę? Czekamy na Twojego kandydata!

PPNT | 22.11.2017

10 lat Novae Res

Historia Wydawnictwa Novae Res sięga roku 2007, kiedy to Krzysztof Szymański i Wojciech Gustowski, koledzy ze szkolnej ławki, postanowili założyć wydawnictwo.

PPNT | 17.11.2017

Forum Ekspansji Internetu Rzeczy

Podczas Forum wystąpi 30 ekspertów, którzy podzielą się wiedzą na temat technologii w ramach Internetu Rzeczy. Natomiast podczas Gali Forum ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw.

PPNT | 16.11.2017

Duże zmiany w składkach ZUS

Wraz z Nowym Rokiem nadchodzi rewolucja w opłacaniu składek do ZUS przez przedsiębiorców.

PPNT | 15.11.2017

Nasi Parkowicze nagrodzeni na gali Red Dot Award 2017

Unikatowe stoisko zaprojektowane przez naszych Parkowiczów z MOA Masters of Arts dla niemieckiej firmy OKA - producenta mebli biurowych - zdobyło nagrodę RED DOT w kategorii Communication Design/Fair Stands.

PPNT | 9.11.2017

Gdynia Design Days z nominacją do Design Alive Award 2017

Kapituła prestiżowego konkursu magazynu Design Alive ogłosiła nominacje. Wśród wyróżnionych znalazły się Ewa Janczukowicz-Cichosz i Paulina Kisiel, odpowiedzialne za koncepcję, program i rozwój festiwalu Gdynia Design Days.

PPNT | 6.11.2017

Startuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Jak stworzyć skuteczny model biznesowy lub jak wycenić technologię? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas Tygodnia Przedsiębiorczości, którego kolejna edycja rusza już w najbliższy poniedziałek (13 listopada).

PPNT | 3.11.2017

Polish Tech Night Berlin

Ruszyła rejestracja dla uczestników oraz aplikacja dla startupów do 3 edycji Polish Tech Night w Berlinie, który odbędzie się 6 grudnia w Halleshes Haus.

PPNT | 3.11.2017

Biblioteka z pasją już otwarta!

Wyobraźcie sobie bibliotekę, w której można mówić głośno. Mało tego, można robić hałas. Twórczy. Bo do dyspozycji czytelników oprócz książek są instrumenty.

PPNT | 24.10.2017

Poranna Czarna vol. 6

Za oknami szaro, a Ty potrzebujesz dodatkowej dawki motywacji do działania? Wiemy o tym - dlatego podczas ostatniego w tym roku spotkania z cyklu „Poranna Czarna” serwujemy podwójną dawkę energii i inspiracji, tym razem pod hasłem #rozwój.

PPNT | 23.10.2017

Znamy już zwycięzców konkursu naukowego E(X)PLORY

Triumfują uczniowie z województwa wielkopolskiego

PPNT | 20.10.2017

Pierwszy w Polsce inteligentny dron powstaje w Gdyni

Producenci dronów z parkowej firmy aiRPAS Machines wspólnie z naukowcami z Politechniki Gdańskiej pracują nad innowacyjnym projektem drona do nawigacji w środowisku pozbawionym dostępu do sygnału GPS.

PPNT | 17.10.2017

Parkowa firma Alte Media w programie Google Elevator

Agencja marketingu internetowego Alte Media – Partner Google – została zaproszona do wzięcia udziału w prestiżowym programie Google Elevator.

PPNT | 13.10.2017

Ultralekka felga, która wpłynie na rozwój elektromobilności

Wykonany z kompozytu węglowego prototyp ultralekkiej felgi waży zaledwie 3,5 kg. Autorem rewolucyjnego projektu jest nowa firma w PPNT Gdynia - Fibratech.

PPNT | 12.10.2017

Gdynia E(x)plory Week rusza 18 października!

W dniach 18-21 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się kolejna edycja święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week.

PPNT | 11.10.2017

Rekrutacja: Weź udział w targach Mobile World Congress 2018

26 lutego – 1 marca 2018 Barcelona, Hiszpania

PPNT | 10.10.2017

Ruszyło Zintegrowane Centrum Druku 3D

Miasto Gdynia i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 10 października br. podpisały umowę, inicjującą współpracę Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w zakresie świadczenia usług druku 3D.

PPNT | 10.10.2017

TriPOLIS

zintegrowany program współpracy inkubatorów przedsiębiorczości i parków naukowo-technologicznych z unijnym dofinansowaniem

PPNT | 6.10.2017

Portman Lights podsumowuje pierwszy rok działalności

Projektują, produkują i sprzedają na całym świecie wyjątkowe lampy sceniczne, przy których grali m.in. Ed Sheeran, Sting i The Prodigy. Portman Lights obchodzi swoje pierwsze urodziny.

PPNT | 5.10.2017

Parkowa firma GES zaangażowana w Unijny Program HORIZON 2020

Z przyjemnością informujemy, że firma General Engineering Solutions Paweł Kapelańczyk rozpoczęła realizację projektu z Programu Ramowego Unii Europejskiej - Horizon 2020.

PPNT | 2.10.2017

Weź udział w Misji gospodarczej do Chin!

Pekin, 18-24 listopada 2017

PPNT | 28.9.2017

Rewolucyjny gadżet wprost z gdyńskiego startupu

Szkodliwy smog i pył unoszący się w powietrzu to zmora dużych miast i niestety naszych czasów. Z pomocą idą wynalazki. Jeden z nich powstał właśnie w startupie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

PPNT | 26.9.2017

Jak eksportować produkty spożywcze do Chin?

seminarium

PPNT | 25.9.2017

Zabytkowy młyn odzyska dawny blask

Jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów Gdańska, zyska dawny blask i zostanie wzbogacony o nowe funkcje za sprawą pracowni architektonicznej z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

PPNT | 15.9.2017

Irlandzki inwestor otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Gdyni

Irlandzka firma Benetel otworzyła swoje pierwsze międzynarodowe biuro oraz centrum działalności badawczo-rozwojowej, wybierając lokalizację w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

PPNT | 15.9.2017

Rusza II edycja konferencji technologicznej Innovation@Amazon

Amazon zaprasza programistów, inżynierów, pracowników naukowych, studentów i fanów nowych technologii na konferencję Innovation@Amazon.

PPNT | 15.9.2017

Spotkanie informacyjne dla firm parkowych, dot. usług telekomunikacyjnych w PPNT Gdynia

Nowa oferta usług internetowych

PPNT | 12.9.2017

Poranna Czarna powraca!

Energetyczne i pobudzające, jak poranna kawa. Wracamy z comiesięczną porcją spotkań networkingowych z cyklu "Poranna Czarna"! Na najbliższe, zapraszamy Was już we wtorek, 26 września.

PPNT | 12.9.2017

Paka dla psiaka

Jeżeli kochasz zwierzęta, chcesz pomóc, a może po prostu masz do oddania rzeczy, które nie są Ci już potrzebne, dołącz do akcji naszych Parkowiczów z MpicoSys.

PPNT | 7.9.2017

Autobus sam Ci powie, kiedy odjeżdża

Nasi Parkowicze z Yoberi sp. z o. o. stworzyli i udostępnili urządzenie, dzięki któremu otrzymacie automatycznie informację o środku komunikacji miejskiej, który nadjedzie, gdy tylko znajdziecie się w pobliżu przystanku.

PPNT | 7.9.2017

Nawigacja rodem z filmów science fiction powstaje w Gdyni

Wyobraź sobie, żeglujesz po pełnym morzu, a jedyny sprzęt, jakiego potrzebujesz do skutecznej nawigacji to okulary. Fikcja? Niekoniecznie. Naukowcy z Gdyni pracują właśnie nad tym, by ta fantazja stała się faktem.

PPNT | 31.8.2017

Młodzi programiści na podbój rynku pracy!

Uczestnicy projektu unijnego poszukują przedsiębiorców chętnych do przyjęcia ich na bezpłatny staż jako etap przygotowania do późniejszego zatrudnienia.

PPNT | 30.8.2017

Szkolenie: niedozwolone postanowienia umowne.

Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" serdecznie zaprasza na szkolenie poświęcone niedozwolonym klauzulom umownym, ze szczególnym uwzględnieniem kredytów walutowych.

PPNT | 28.8.2017

Strefa UX | Narracja UX. Jak projektować rozpoczynając od słów?

Wiemy, że często w procesie przekształcania wymagań biznesowych na kroki w aplikacji wszystko sprowadza się do układania pudełek i guziczków. A co z przekazem? Czy ginie podczas kreacji? A gdyby tak projektowanie zamienić w dialog z użytkownikiem?

PPNT | 23.8.2017

Oferta dla firm poszukujących stażystów

Działająca w PPNT szkoła programowania Software Development Academy przygotowała świetną ofertę dla firm poszukujących stażystów!

PPNT | 21.8.2017

Pomoc finansowa na rzecz poszkodowanych w nawałnicy

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w porozumieniu z Samorządem Województwa Pomorskiego uruchomiło specjalne konto bankowe, na które można wpłacać pomoc finansową dla poszkodowanych w nawałnicy, jaka przeszła przez nasz region.

PPNT | 8.8.2017

Książka "Psychologia osiągnięć dla twórców filmowych" jest już dostępna na rynku

Działasz w zespole filmowym? Film jest tym co Cię pasjonuje i czujesz się jego częścią? Chcesz pewnym krokiem wejść do filmowego świata lub szukasz dobrego sposobu na poradzenie sobie z codzienną presją oraz innymi wyzwaniami?

PPNT | 18.7.2017

Znamy laureatów 16 edycji Konkursu o nagrodę im. Prof. Romualda Szczęsnego

Doktor Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni, przyznał nagrodę i wyróżnienia dla autorów najlepszych prac dyplomowych wykonanych na Politechnice Gdańskiej w zakresie nowoczesnych technologii.

PPNT | 17.7.2017

BRANDSPOT z nagrodami Red Dot Design Awards!

Parkowa firma BRANDSPOT po raz kolejny zdobyła jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu.Tym razem zostali wyróżnieni aż dwoma Red Dotami: za projekt wzorniczy autoklawu mikrofalowego Microjet oraz kompaktowego sterylizatora Steamjet.

PPNT | 13.7.2017

Weź udział w targach CPhI

Targi dla branży farmaceutycznej odbędą się w dniach 24-26 października we Frankfurcie. Ruszyła rekrutacja!

PPNT | 10.7.2017

Międzynarodowa inspiracja biznesowa na wakacyjnym Coffitivity

Chcesz wiedzieć, jak twórczy bunt zainspirował międzynarodowy rozwój lokalnego biznesu?

PPNT | 6.7.2017

Gdańsk Business Run 2017

O co biega w tym biegu? #GBR

PPNT | 30.6.2017

Konkursy PARP

Jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcom? Sprawdź, jak możesz zyskać wsparcie i dofinansowanie działalności.

PPNT | 29.6.2017

Master Telecom wdrożył portal otwartych danych dla Gdyni

Parkowicze z Master Telecom opracowali dla Gdyni portal otwartych danych. www.otwartedane.gdynia.pl zawiera zasoby z danymi publicznymi. Przyda się tym, którzy poszukują informacji potrzebnych do pracy lub rozwijania innowacyjnych pomysłów.

PPNT | 27.6.2017

Lampy Portman zaświecą na Open'er Festival

W miniony weekend zakończył się jeden z największych festiwali na świecie - Glastonbury. Jednym z jaśniejszych punktów festiwalu, który przyciągnął w tym roku dwieście tysięcy fanów muzyki z całego świata były… gdyńskie lampy, zaprojektowane w PPNT.

PPNT | 26.6.2017

Człowiek Nauka Środowisko #6

W dniach 29-30 czerwca 2017 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego będzie miała miejsce szósta edycja Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców CZŁOWIEK NAUKA ŚRODOWISKO (CNŚ).

PPNT | 14.6.2017

ALOHA PARTY - impreza integracyjna dla firm parkowych

Parkowicze, witamy lato w hawajskim stylu!

PPNT | 7.6.2017

Konkurs PPNT na Operatora parkingu

Dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni ogłosił konkurs ofert na pełnienie funkcji Operatora parkingu podziemnego oraz parkingu naziemnego. Jesteś zainteresowany współpracą? Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń.

PPNT | 7.6.2017

Biovico Innowacyjnym Przedsiębiorstwem 2017

Firma Biovico z Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego Gdynia została nagrodzona statuetką Gryfa Gospodarczego w kategorii Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017. Nagrody wręczono 5 czerwca w Dworze Artusa w Gdańsku.

PPNT | 2.6.2017

Półkolonie z Clouzot Lingua

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-13 lat na półkolonie organizowane przez Clouzot Lingua, których tematem przewodnim będzie świat fantasy. Zajęcia przyczynią się do rozbudzenia wyobraźni, rozwiną umiejętności współpracy, wzmocnią pewność siebie.

PPNT | 29.5.2017

Zapraszamy na konferencję biznesową SaaS Meetup

W Campus Warsaw w Warszawie odbędzie się jednodniowa konferencja, która łączy startupy software B2B, mentorów i inwestorów.

PPNT | 25.5.2017

W PPNT Gdynia powstanie "Biblioteka z Pasją"

Nowocześnie zaprojektowana i doskonale wyposażona placówka będzie filią Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ma odpowiadać zarówno na potrzeby mieszkańców Redłowa, jak i pracowników oraz osób korzystających z usług Parku.

PPNT | 24.5.2017

Biovico z szansą na statuetkę Gryfa Gospodarczego 2017

Parkowicze z firmy Biovico zakwalifikowali się do finału konkursu Nagrody Pomorskiej „Gryf Gospodarczy” 2017. To jedna z najbardziej cenionych w regionie nagród gospodarczych.

PPNT | 22.5.2017

Poranna czarna - Summer is coming!

Czy w Polsce można pracować jak w Dolinie Krzemowej? Czy gdyńskie wynalazki będą używane w kosmosie? Tego dowiesz się podczas ostatniego przed wakacjami spotkania „Poranna Czarna”, w czwartek 1 czerwca.

PPNT | 19.5.2017

Bezpłatne warsztaty z automatyzacji procesów biznesowych (RPA)

Wyobraź sobie, że zamiast człowieka przed komputerem siedzi robot, który nigdy nie jest zmęczony, pracuje 7 dni w tygodniu i nie popełnia błędów. Tak najprościej można opisać to czym jest RPA.

PPNT | 18.5.2017

Parkowicze ze Speednet wygrywają globalny Hackathon!

W ubiegły weekend 12-13 maja w Katowicach odbył się pierwszy w Polsce globalny hackathon Grupy ING. Tegoroczną edycję 24H-CodING wygrał zespół z Gdyńskiej firmy SPEEDNET.

PPNT | 16.5.2017

Wpadnij do nas na infoShare!

W dniach 17-19 maja będziecie mogli nas odwiedzić podczas konferencji Infoshare i przy dobrej kawie porozmawiać o działalności Parku, pograć w Dron Hunter oraz zgarnąć kilka gadżetów, które dla Was przygotowaliśmy.

PPNT | 16.5.2017

Pomorskie Spotkania Piwowarów 2017

Pomorskie Spotkania Piwowarów (PSP) to wyjątkowe wydarzenie skierowane do osób związanych z branżą browarniczą.

PPNT | 15.5.2017

Nowy robot z serii palletLine na targach Plastpol 2017

Firma TMA AUTOMATION, zaprezentuje pierwszy serynie produkowany w Polsce robot kartezjański przeznaczony do paletyzowania. Premiera nowego urządzenia nastąpi na Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol w Kielcach.

PPNT | 12.5.2017

Poznaj perspektywy eksportowe na rynkach Ameryki Południowej

Chcesz swoimi produktami lub usługami podbić południowoamerykański rynek? Dowiedz się, jak to zrobić na spotkaniu organizowanym wspólnie przez pomorski ośrodek sieci EEN przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” i międzynarodową agencję ELANBiz.

PPNT | 11.5.2017

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PPNT Gdynia

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty europejskie w Polsce. Jak co roku, w ramach akcji, Pomorski Park Naukowo Technologiczny Gdynia, przygotował szereg bezpłatnych warsztatów i wydarzeń edukacyjnych.

PPNT | 10.5.2017

Firma Biovico na Targach Vitafoods Europe

W dniach 9-11 maja br. w Genewie odbywają się coroczne Targi Vitafoods Europe, które są największymi w Europie targami poświęconymi branży suplementów diety i żywności funkcjonalnej. Nie zabrakło na nich naszej parkowej reprezentacji z firmy Biovico.

PPNT | 28.4.2017

Dołącz do gdyńskiej drużyny European Cycling Challange

Jeździsz rowerem? Dołącz do miejskiego zespołu i pomóż Gdyni zająć jak najlepsze miejsce w kolejnej edycji rowerowej rywalizacji European Cycling Challenge! Do drużyny można się zapisać m.in. w mobilnych punktach promocyjnych.

PPNT | 27.4.2017

Rusza największy w Polsce Dron Festiwal!

Konkurs filmów wykonanych przy użyciu dronów oraz pokazy latających maszyn. Dron Festiwal startuje już 13 maja w PPNT Gdynia!

PPNT | 26.4.2017

Wydawnictwo Novae Res liderem wśród opiniotwórczych wydawnictw książkowych

Po raz szósty wręczono nagrody Polish Businesswomen Awards. W kategorii "Lider wśród opiniotwórczych wydawnictw książkowych” zwyciężyło Wydawnictwo Novae Res.

PPNT | 25.4.2017

Go India! Seminarium o rynku indyjskim

Jeśli jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą i chcesz dowiedzieć się, jak zacząć działalność biznesową na rynku indyjskim, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy na bezpłatne seminarium Go India!

PPNT | 20.4.2017

Pierwszy polski samochód elektryczny powstanie w Gdyni?

Miasto Gdynia oraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny wspólnie z partnerami rozpoczęły prace nad stworzeniem prototypowego samochodu elektrycznego, który ma zrewolucjonizować przemysł transportowy.

PPNT | 20.4.2017

Robot TMA AUTOMATION na targach Hannover Messe 2017

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej – Hannover Messe, 24-28.04.2017.

PPNT | 13.4.2017

Poranna Czarna vol. 3

Jak sprawić, by Twoim klientem stał się Sting lub Ed Sheeran oraz co zrobić, by wyróżnić się wśród kilku tysięcy firm z całego świata?

PPNT | 12.4.2017

PPNT Porządkuje

Posprzątajmy razem Park na wiosnę!

PPNT | 6.4.2017

Konferencja INNOeCAR - samochód elektryczny, jako element struktury miejskiej.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia wraz z partnerami serdecznie zapraszają na konferencję "INNOeCAR - samochód elektryczny, jako element struktury miejskiej".

PPNT | 5.4.2017

Samochody przyszłości powstaną na Pomorzu?

Jeszcze w tym miesiącu na Pomorzu powstanie pierwszy w Polsce klaster elektromobilności. Wkrótce zostanie podpisany list intencyjny w tej sprawie. PPNT Gdynia jest jednym z partnerów tego przedsięwzięcia.

PPNT | 22.3.2017

Firma BRANDSPOT zdobyła prestiżową nagrodę IF Design Award 2017

10 marca w Monachium wręczone zostały jedne z najważniejszych nagród w świecie designu. Od 60 lat niezależne jury wybiera doskonałości projektowe z całego świata. W tym roku oceniało ponad pięć tysięcy zgłoszeń z niemal sześćdziesięciu krajów.

PPNT | 21.3.2017

Targi China Yiwu Imported Commodities Fair

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza na misję gospodarczą do Chin, na targi China Yiwu Imported Commodities Fair, które odbędą się w dniach 6-9 maja 2017.

PPNT | 17.3.2017

Kolejne dofinansowanie dla firmy Biovico

Parkowa firma Biovico otrzymała dofinansowanie na rozwój kwasu hialuronowego z wartością dodaną w ramach programu „szybka ścieżka” NCBiR.

PPNT | 15.3.2017

Poranna Czarna vol. II

Pamiętacie ostatnie spotkanie z „Poranną Czarną?” Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że w najbliższy czwartek, 30 marca, będzie Was jeszcze więcej!

PPNT | 15.3.2017

Przyjdź na Seminarium Eksportowy Prolog

Już 21 marca, o godz. 9:00, w STARTERZE kolejne Creative Morning. Najbliższe spotkanie organizowane jest ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

PPNT | 14.3.2017

Do pracy jadę rowerem. Wystartowały zapisy!

Ponad 500 spalonych kalorii w ciągu godziny, tysiące wytworzonych endorfin szczęścia, niezliczone korzyści dla zdrowia i kondycji – to zalety podróżowania rowerem! Dołącz do kolejnej edycji konkursu „Do pracy jadę rowerem”.

PPNT | 8.3.2017

Weź udział w targach SIAL China 2017

Agencja Rozwoju Pomorza w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy zaprasza przedsiębiorców z branży spożywczej do udziału w targach SIAL China, które odbędą się w dniach 17-19 maja 2017.

PPNT | 7.3.2017

Turniej Parkowy 2017 – rozgrywki gier zręcznościowych

Firmy Parkowe! Rzucamy Wam rękawicę – podejmiecie wyzwanie i weźmiecie udział w kolejnym Turnieju PPNT Gdynia? Czekają na Was piłkarzyki, tenis stołowy, darts, szachy, gry multimedialne. Jesteście gotowi? Turniej już 17 marca!

PPNT | 2.3.2017

Parkowicze z PolTREG S.A. pozyskali inwestorów kapitałowych na komercjalizację Metody TREG - polskiej terapii cukrzycy typu 1 u dzieci

Pozyskany w ten sposób kapitał pozwoli uruchomić na przełomie 2017 i 2018 roku w Gdańsku laboratorium, które zwiększy skalę stosowania terapii.

PPNT | 27.2.2017

Firma z Gdyni z dofinansowaniem za najlepszy projekt badawczo-rozwojowy

Spółka Biovico, działająca na terenie PPNT Gdynia, w branży medycznej i ortopedycznej, otrzymała ponad 8 mln zł dofinansowania unijnego na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych biomateriałów do kompleksowej regeneracji tkanki chrzęstnej.

PPNT | 16.2.2017

Poranna Czarna - Intro

Jak wyjść cało z doliny śmierci? Jak stworzyć produkt, który zainteresuje służby specjalne z Izraela? Tego dowiesz się przy "Porannej Czarnej" w PPNT Gdynia w środę, 22 lutego.

PPNT | 16.2.2017

Znajdź partnerów biznesowych na największych targach przemysłowych Hannover Messe 2017

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. oraz Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu ,,Wolna Przedsiębiorczość" zapraszają do udziału w misji handlowej oraz spotkaniach brokerskich, które odbędą się w dn. 24-28.04 podczas targów Hannover Messe 2017.

PPNT | 16.2.2017

Wspólny wyjazd na targi CeBIT

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza do wspólnego udziału w Targach CeBIT, które odbędą się w dniach 20-24 marca w Hannoverze.

PPNT | 13.2.2017

Ruszyła pierwsza arena wirtualnej rzeczywistości

Lubisz przejażdżki kolejką górską lub chciałbyś ocalić naszą galaktykę od zagłady? Żaden problem! W Trójmieście stanął właśnie pierwszy punkt wirtualnej rzeczywistości. Autorem stoiska jest firma VR Visio z PPNT Gdynia.

PPNT | 31.1.2017

Ruszył drugi nabór zgłoszeń na targi Mobile World Congress w Barcelonie

Chciałbyś zaprezentować najnowsze rozwiązania technologiczne swojej firmy i nawiązać nowe kontakty? Weź udział w targach Mobile World Congress w Barcelonie! Zgłoś swoją firmę - nabór trwa do 6 lutego!

PPNT | 30.1.2017

Bieg urodzinowy Gdyni 2017

Wciąż nie jesteś pewien czy zapisać się na Bieg Urodzinowy Gdyni? Ułatwimy Ci decyzję!

PPNT | 24.1.2017

Finansowanie aktywności eksportowej

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza na organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy seminarium dotyczące finansowanie aktywności eksportowej.

PPNT | 19.1.2017

Chcesz wyjechać na targi CeBIT 2017 w Hannoverze?

Nic prostszego – zapraszamy na spotkania informacyjne w PPNT Gdynia 27 stycznia i 15 lutego!

PPNT | 16.1.2017

Mobile World Congress - targi branży telekomunikacyjnej w Barcelonie. Zgłoś się!

Ruszył konkurs zgłoszeń dla firm zainteresowanych udziałem w targach Mobile World Congress, które odbędą się w Barcelonie w dniach 27.02.-02.03.2017.

PPNT | 13.1.2017

Startuje pierwsza edycja Pomorskich Dni Druku 3D

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i warsztatach „Pomorskie dni druku 3D”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 – 28 stycznia 2017 r. w PPNT Gdynia. Organizatorem konferencji jest firma BIBUS MENOS Sp. z o.o. oraz PPNT Gdynia.

PPNT | 5.1.2017

15.000 zł czeka. Rusza 15. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”

15 000 złotych na rozwój biznesu oraz liczne nagrody rzeczowe. 2 stycznia 2017 r. rusza 15. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”, skierowanego do osób chcących realizować swoje pomysły i rozwijać własną firmę w Gdyni.

PPNT | 3.1.2017

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie rozwoju innowacyjnych projektów w zakresie produktów i usług branży technologicznej.

PPNT | 21.12.2016

Android z Gdyni obroni Ziemię przed inwazją obcych

Tajne zdjęcia NASA, Roswell i inwazja obcej cywilizacji w 2017 roku. To kanwa nowej gry dla wielbicieli wirtualnej rzeczywistości, jaką stworzyła firma VR Visio z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Od dziś gra jest dostępna na rynku

PPNT | 19.12.2016

Deszcz nagród podczas spotkania PPNT Świątecznie

Piąta edycja plebiscytu na Lidera PPNT za nami. Zwycięzców poznaliśmy podczas tegorocznego spotkania świątecznego, które odbyło się 16 grudnia. To jednak nie jedyni zwycięzcy nagrodzeni podczas tej imprezy.

PPNT | 15.12.2016

Trójmiejskie otoczenie startupów - podsumowanie 2016 roku.

Co działo się w trójmiejskim środowisku startupowym w ubiegłym roku? O tym opowiadają przedstawiciele pomorskich instytucji wspierających innowacje i przedsiębiorczość.

PPNT | 12.12.2016

Gdyńska firma SIMPLAR, partner Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, brała udział w tworzeniu pierwszego w Polsce magazynu energii.

28 września br. konsorcjum firm QUMAK, My-Soft, Commener i Trakcja TRKiI przekazało inwestorowi, czyli firmie Energa Operator pierwszy w Polsce magazyn energii elektrycznej. Członkiem zespołu konstruktorów była również gdyńska firma SIMPLAR.

PPNT | 9.12.2016

Głosuj na Lidera PPNT Gdynia

Zagłosuj na swojego Lidera PPNT! Głosowanie trwa do 15 grudnia. Laureatów konkursu poznamy podczas spotkania świątecznego, które odbędzie się 16 grudnia.

PPNT | 6.12.2016

PPNT Świątecznie 2016

Tradycyjne potrawy (w tym ręcznie robione pierogi!), warsztaty kulinarne, nastrojowa muzyka – tak zapowiada się tegoroczne spotkanie świąteczne. Podczas parkowej wigilii poznamy również laureatów konkursu na Lidera oraz rozdamy kosmiczne statuetki.

PPNT | 6.12.2016

Coffitivity #18

Jak stworzyć wyjątkowy produkt, który podbije serca dorosłych i dzieci? Jak wygląda przedsiębiorczość i kreatywność 24/7 – od pomysłu po dystrybucję? Dowiesz się podczas Coffitivity #18 organizowanego przez Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość".

PPNT | 1.12.2016

Firma z PPNT Gdynia nagrodzona w międzynarodowym konkursie dla branży kosmicznej

Firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia zbierają kolejne laury za rozwój innowacyjnych technologii. Tym razem, parkowa firma Endoto została wyróżniona w polskiej edycji prestiżowego konkursu Galileo Masters.

PPNT | 28.11.2016

Trójmiejscy gracze: wirtualne polowanie czas zacząć!

Gdyńska firma VR VISIO, studio wirtualnej rzeczywistości z PPNT Gdynia, wzywa wszystkich zapalonych graczy do udziału we wspólnej walce. Przyjmijcie ich wyzwanie i już w najbliższą sobotę dołączcie do otwartych beta testów „Drone Hunter VR.

PPNT | 25.11.2016

Zgłoś swojego Lidera PPNT 2016!

Jak co roku, chcemy nagrodzić tych Parkowiczów, którzy na przestrzeni ubiegłego roku osiągnęli wyjątkowy sukces oraz wyróżnili się swoją aktywną działalnością. Masz kandydata? Zgłoś go!

PPNT | 25.11.2016

Poszukaj partnerów w Szwecji

Parkowicze - ta oferta jest specjalnie dedykowana dla Was

PPNT | 17.11.2016

Otwarte PPNT 2016 - konkurs!

Lubisz robić zdjęcia? Pokaż nam swoją obecność podczas Dnia Otwartego PPNT Gdynia 2016 na zdjęciu, umieść je na Instagramie, oznacz #otwarteppnt oraz @ppnt_gdynia. My wybierzemy 5 najciekawszych postów i nagrodzimy je paczką Parkowych gadżetów :)

PPNT | 8.11.2016

Startuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Już w najbliższy poniedziałek rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny jest jednym z partnerów tego globalnego wydarzenia, promującego przedsiębiorczość i rozwój biznesowych inicjatyw.

PPNT | 4.11.2016

Obierz kierunek na innowacje!

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia po raz kolejny zaprasza na Dzień Otwarty. 18 listopada, od 10:00 do 18:00, będzie można zwiedzić Park, skorzystać z porad ekspertów i wziąć udział w licznych warsztatach.

PPNT | 26.10.2016

Trójmiejska firma laureatem w prestiżowym konkursie dla najlepszych polskich projektów!

Dobry Wzór to konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który wyłania najlepsze produkty i usługi na polskim rynku. Parkowa firma BRANDSPOT otrzymała nagrodę w kategorii „PRACA” za urządzenie do sterylizacji mikrofalowej Microjet.

PPNT | 25.10.2016

Spółka z o.o. bez tajemnic – seminarium dla przedsiębiorców i nie tylko

Kiedy i dlaczego warto zakładać spółki z o.o.? Czy to zawsze najlepsza opcja prowadzenia biznesu? Jakie niebezpieczeństwa wiążą się z prowadzeniem spółki?

PPNT | 24.10.2016

Biegasz? Zadbaj o dietę!

Biegasz i chcesz dowiedzieć, jak dieta może pomóc Ci w osiąganiu lepszych wyników? A może po prostu chcesz zdrowo się odżywiać? Zapraszamy na kolejne spotkanie PPNT Aktywnie! Diet coach Agnieszka Wierciak opowie jak powinna wyglądać dieta sportowca.

PPNT | 11.10.2016

Rusza festiwal PROGRESSTERON

13. października rozpoczyna się jesienna odsłona jednego z największych kobiecych festiwali.

PPNT | 10.10.2016

Laboratorium i Park pomogą wrócić do pracy

Laboratorium Innowacji Społecznych oraz PPNT Gdynia zapraszają do udziału w drugiej edycji bezpłatnego projektu, którego celem jest wsparcie kobiet na rynku pracy – ze szczególnym uwzględnieniem tych podejmujących aktywność zawodową po przerwie.

PPNT | 10.10.2016

Navigator Przedsiębiorcy

Przewodnik po ofercie gdyńskich instytucji wspierających aktualnych bądź przyszłych przedsiębiorców.

PPNT | 7.10.2016

Bieg Niepodległości z PPNT Gdynia

Aktywni Parkowicze! Przypominamy, że trwają zapisy do Biegu Niepodległości. To ostatni bieg w tym roku, dzięki któremu możecie wziąć udział w zmaganiach o atrakcyjną nagrodę.

PPNT | 7.10.2016

Talent, super marka i sukces handmade, czyli Coffitivity w październiku

Czy w dobie produkcji masowej jest miejsce na rozwój rzemiosła? Jak zdobyć klienta na konkurencyjnym rynku e-commerce? Przyjdź i dowiedz się tego podczas Coffitivity #16 organizowanym przez Parkowiczów ze Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość".

PPNT | 6.10.2016

„Skrzydła Trójmiasta” powstały w Parku

Statuetki „Skrzydła Trójmiasta”, które trafią już dziś do rąk laureatów Konkursu Trójmiasto.pl podczas uroczystej gali w Teatrze Szekspirowskim, powstały w Pracowni 3D Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

PPNT | 4.10.2016

Nagrody dla młodych innowatorów rozdane!

4 października, podczas uroczystej inauguracji Roku Akademickiego na Politechnice Gdańskiej, wręczono główną nagrodę oraz wyróżnienia przyznane w konkursie im. prof. Romualda Szczęsnego, dla autorów najbardziej innowacyjnych prac dyplomowych.

PPNT | 30.9.2016

Spotkanie na temat Funduszu Gwarancyjnego

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie 5. października o godz. 11:00

PPNT | 28.9.2016

SpaceForest: Sukces rakiety Candle 2

Candle 2, rakieta zaprojektowana w ramach projektu DEWI, 17 września 2016 odbyła swój pierwszy lot na pasie taktycznym "Mielno" w obrębie poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim.

PPNT | 27.9.2016

Spotkanie firm parkowych

Serdecznie zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Parkowiczów, które odbędzie się 5 października o godz. 10:00.

PPNT | 19.9.2016

Startup Your Weekend czyli startupy od kuchni

Jak z tworzeniem startupów radzą sobie inni? Gdzie szukają inspiracji? Jak to właściwie wygląda od kuchni? Wraca Startup Your Weekend czyli nasz cykl, podczas którego ponownie zaserwujemy Wam pyszne startupowe smaczki.

PPNT | 19.9.2016

Z PPNT Gdynia na podbój Chin

Parkowa firma VR VISIO konsekwentnie podbija chiński rynek. Efekty pracy gdyńskich specjalistów ostatnio mieli okazję podziwiać widzowie kanału należącego do jednej z największych stacji telewizji satelitarnych Chin – TV Hunan.

PPNT | 15.9.2016

Startuje Pomorski Broker Eksportowy

Zapraszamy do udziału w konferencji inaugurującej projekt „Pomorski Broker Eksportowy”, która odbędzie się 12 października 2016 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, w godz. 09:00-14:30.

PPNT | 2.9.2016

UX writing. Komunikacja z użytkownikami

Zawiłe komunikaty, skróty myślowe lub nieświadome lapsusy słowne...Dowiedz się, jak systemowo podejść do zagadnienia komunikacji. Praktyczny warsztat pisania w GUI posłuży Ci za kompas na morzu językowych wyzwań projektanta.

PPNT | 2.9.2016

O akceleracji pomysłów biznesowych, czyli wrześniowy powrót Coffitivity

Aż cztery piąte startupów upada. Jak zatem złapać przedsiębiorczy wiatr w żagle swojego pomysłu i nie utknąć na biznesowej mieliźnie? Dowiesz się na Coffitivity #15 organizowanym przez Parkowiczów ze Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”.

PPNT | 1.9.2016

Startup Sauna w Trójmieście

Po trzech dniach intensywnych warsztatów w GPNT, Starterze i PPNT Gdynia, 28 września całe trójmiejskie środowisko startupowe spotka się w O4 (Olivia Business Centre), aby spotkać się z fińskim akceleratorem Startup Sauna.

PPNT | 31.8.2016

Odkrywamy gdyńskie stocznie

W sobotę 3 września 2016 r. w godz. 10.00 - 18.00 miłośnicy morskich historii będą mogli legalnie wejść na tereny stoczni, na co dzień zamkniętej dla zwiedzających. Otwarty będzie również Park Konstruktorów.

PPNT | 29.8.2016

Prawne aspekty procesów innowacyjnych

Jeżeli planujesz, realizujesz lub uczestniczysz w pracach mających na celu opracowywanie, rozwijanie lub komercjalizowanie nowych rozwiązań, zapraszamy Cię na spotkanie "Prawne aspekty procesów innowacyjnych".

PPNT | 25.8.2016

Design4Enterprises

Design i projektowanie to obecnie podstawowe punkty odniesienia dla wszystkich nowych produktów i usług i klucz do sukcesu europejskich firm. Zapraszamy do udziału w polskiej edycji ogólnoeuropejskiego programu Design for Enterprises.

PPNT | 25.8.2016

Efektywny instrument wsparcia innowacyjnej aktywności firm z sektora MŚP

Gwarancja Banku Gospodarstwa Krajowego udzielana ze środków Funduszu Gwarancyjnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (FG POIG)

PPNT | 24.8.2016

Konkurs ofert na wynajem powierzchni użytkowej pod automat vendingowy

Oferty należy składać do 12 września 2016 r. do godziny 10.00 w siedzibie PPNT Gdynia.

PPNT | 24.8.2016

Ogłoszenie o wynikach konkursu na wzmocnienie potencjału innowacyjnego Miasta Gdyni

W dniu 4.08.2016 odbyło się posiedzenie Komisji Oceniającej powołanej Zarządzeniem Prezydenta nr 4845/16/VII/M z dnia 12.07.2016. Prezydent Miasta Gdyni przyznał dotację w kwocie 5 250 000 zł dla Fundacji Badawczej Bałtycki Instytut Technologiczny.

PPNT | 19.8.2016

VR VISIO otwiera studio zmiksowanej rzeczywistości

Firma VR VISIO otwiera w PPNT Gdynia pierwsze europejskie studio zmiksowanej rzeczywistości, które pozwala nam przenieść aktorów/prezenterów w dowolną trójwymiarową przestrzeń.

PPNT | 19.8.2016

Trójmiejskie plaże z Bezpiecznymi Strefami Chilaby

Rodzice i opiekunowie coraz częściej stają przed ważnym wyzwaniem zapewnienia maksimum bezpieczeństwa swoim dzieciom. Z pomocą przychodzi innowacyjne rozwiązanie Chilaby, opracowane przez firmę YOBERI.

PPNT | 10.8.2016

SpaceForest: Cel - Jowisz!

SpaceForest został zaproszony przez RUAG Space AB ze Szwecji do współpracy nad projektem JUICE (Jupiter Icy Moon Explorer), którego celem jest zbadanie księżyców Jowisza. Gdyńscy inżynierowie skupią się nad systemem zarządzania danych kontrolnych.

PPNT | 4.8.2016

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia w Berlinie

Fotografie, makiety i specjalnie przygotowane filmy, poświęcone Pomorskiemu Parkowi Naukowo-Technologicznemu są przedmiotem wystawy pt. "Buildings for Science and Culture" prezentowanej w berlińskiej galerii AEDES.

PPNT | 1.8.2016

V Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców

W dniach 23-24 czerwca w audytorium „C” Wydziału Prawa i Administracji UG odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców CNŚ. Organizatorami Konferencji były Pro-Science sp. z o. o., Koło Naukowe Ochrony Środowiska UG oraz PPNT Gdynia.

PPNT | 29.7.2016

Wakacyjny konkurs plastyczny dla dzieci pt. "Dobre maniery”

Jeśli Twoje dziecko ma głowę pełną pomysłów, a jego wyobraźnia nie przestaje zadziwiać, konkurs pt. "Dobre maniery" jest świetną propozycją na wakacyjny czas. Organizatorem konkursu jest fundacja "To co najważniejsze".

PPNT | 28.7.2016

Lista Podmiotów ubiegających się o dotację w konkursie.

Konkurs dotyczy wzmocnienia potencjału innowacyjnego Miasta Gdyni i ma charakter otwarty.

PPNT | 25.7.2016

Gdynianka laureatką na biennale plakatu reklamowego w Hiszpanii

Designerka Angelika Jaglińska z Gdyni zajęła pierwsze miejsce w konkursie biennale plakatu reklamowego - Bienal Internacional De Cartelismo Terras Gauda Concurso Francisco Mantecón, który organizuje producent wina Terras Gauda.

PPNT | 18.7.2016

Innowacyjne pracownie Gdyni

W ostatnich miesiącach rozpoczęły swoją działalność trzy nowe na mapie Trójmiasta ośrodki laboratoryjne: Pracownia Badań Niszczących i Nieniszczących, Pracownia Elektroniczna oraz Pracownia Wzorcowania Przyrządów Pomiarowych.

PPNT | 15.7.2016

SpaceForest partnerem Europejskiej Agencji Kosmicznej

SpaceForest będzie kontynuować prace nad bardzo czystymi generatorami częstotliwości do zastosowań satelitarnych, dzięki programowi Polish Industry Incentive Scheme (PIIS) w ramach Europejskiej Agencji Kosmicznej.

PPNT | 15.7.2016

NAŁADUJ TELEFON…ENERGIĄ SŁONECZNĄ

Tego lata, naładowanie baterii telefonu komórkowego będzie jeszcze łatwiejsze, nawet, jeśli bateria rozładuje się na plaży. Wszystko za sprawą nowych, mobilnych punktów GSM Bike, które pojawiły się właśnie przy trójmiejskich plażach.

PPNT | 11.7.2016

Kultura zaczyna się w Dzielnicy!

16 lipca zapraszamy na teren zielony przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia na dzielnicowe spotkanie z kulturą i zabawą!

PPNT | 11.7.2016

7 urodziny Whizbrand

Whizbrand - jedna z firm parkowych, którą mieliście okazję poznać dzięki #WhizTalk, obchodzi wkrótce swoje 7 urodziny. 7 to liczba magiczna, wyróżniająca się bogatą symboliką, przez wielu uważana za tą, która przynosi szczęście.

PPNT | 6.7.2016

Darboven Idee Grant 2016 - konkurs dla przedsiębiorczych kobiet

Darboven Idee Grant 2016 - konkurs skierowany do kobiet, które wyróżniają się kreatywnością, inicjatywą oraz odwagą do samodzielnego wejścia na rynek. Nagrodą jest grant w wysokości 100 000 zł - na start lub kontynuację innowacyjnej działalności.

PPNT | 6.7.2016

Rutyna kontra rozwój, czyli Coffitivity #14 w lipcu

Chcesz wiedzieć, jak być dobrym przedsiębiorcą i osiągnąć więcej, niż to się wydaje możliwe? Przyjdź na Coffitivity #14, czyli lipcowy networking dla kreatywno-przedsiębiorczych organizowany przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość".

PPNT | 4.7.2016

Technologia MpicoSys w Westminster Abbey

Skonstruowany i wyprodukowany przez MpicoSys system Zifra został ostatnio wykorzystany w krzesłach zaprojektowanych przez firmę Casala dla Westminster Abbey w Londynie. System ten jest oparty o technologię ePapieru.

PPNT | 1.7.2016

Śniadanie z funduszami europejskimi - promocja zagraniczna oraz badania i rozwój

Zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat funduszy europejskich przeznaczonych na promocję zagraniczną oraz prace badawczo-rozwojowe. Poprowadzą je eksperci z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie pozyskiwania dotacji i rozwoju startupów.

PPNT | 1.7.2016

Otwarty Konkurs ofert na wsparcie zad.pub.z zakresu wzmocnienia potencjału innowacyjnego Miasta Gdynia

Prezydent Miasta Gdyni ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie zadania publicznego z zakresu wzmocnienia potencjału innowacyjnego Miasta Gdyni.

PPNT | 23.6.2016

Nowość na rynku pomp ciepła – pompa K18

Gazowa absorpcyjna pompa ciepła Robur K18 to urządzenie dedykowane dla budownictwa jednorodzinnego. Jej działanie opiera się na patencie Alberta Einsteina i Leo Szilarda z 1930 roku. Twórcą tego rozwiązania jest firma Gazuno z PPNT Gdynia.

PPNT | 22.6.2016

Prawnicy i naukowcy z całego świata spotkają się w Gdyni

Naukowcy z ponad 30 krajów spotkają się w Trójmieście, w ramach najbardziej prestiżowego kongresu historyczno-prawnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Patronem honorowym wydarzenia jest m.in. dr Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni.

PPNT | 16.6.2016

Ogłoszenie o konkursie

Konkursu na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję Operatora Specjalistycznych Prototypowni mieszczących się w budynku Biurowo – Laboratoryjnym Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego Gdynia (budynek IV).

PPNT | 10.6.2016

Tablet w ręku każdego ucznia w Polsce to cel Nuadu

Tablet przeznaczony do innych celów niż rozrywka i komunikacja z kolegami? Tak - będący narzędziem pracy. Wypełniony w zasób interaktywnych podręczników i zadań, będzie służył do odrabiania zadań domowych i pisania kartkówek, czy dyktanda.

PPNT | 9.6.2016

Początek lata we włoskim klimacie

Drodzy Parkowicze, na wzór ubiegłego roku, chcemy powitać lato razem z Wami we włoskim stylu! Dlatego już teraz zapraszamy Was na spotkanie w plenerze w ramach drugiej edycji wydarzenia pt. „Włoskie Wianki”.

PPNT | 9.6.2016

Coffitivity #13

Realia życia gospodarczego nie zawsze sprzyjają przedsiębiorczym sukcesom. Chcesz wiedzieć, jak odnaleźć motywację, by pokonać bariery i stworzyć udany biznes? Przyjdź na Coffitivity #13!

PPNT | 9.6.2016

Wystartował SmartTour

Nowy mobilny przewodnik turystyczny działa już w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Wejherowie.

PPNT | 7.6.2016

Trening biegacza dla aktywnych!

Wszystkich aktywnych parkowiczów zapraszamy na zajęcia teoretyczno-praktyczne, które poprowadzi Mistrz Polski w maratonie prof. Wojciech Ratkowski.

PPNT | 7.6.2016

Spark-Lab bada e-liquidy z elektronicznych papierosów

Naukowcy z Laboratorium Analiz Chemicznych Spark-Lab, wspólnie z parkowymi firmami SpecWorks i RiskCE, stworzyli SMOKY-LAB - aparat do generowania i absorbowania aerozolu z e-liquidów, czyli badania szkodliwości elektronicznych papierosów.

PPNT | 3.6.2016

Konkurs Gdyński Biznesplan 2016 rozstrzygnięty

Znamy zwycięzców XIV edycji konkursu Gdyński Biznesplan. Spośród 15 Finalistów wyłoniono laureatów w trzech kategoriach: Open, Innowacyjne Rozwiązania i Technologie oraz Przedsiębiorczy Student. Przyznane zostały również dodatkowe wyróżnienia.

PPNT | 2.6.2016

Spotkanie Firm Parkowych

Przygotuj się na moc atrakcji podczas ostatniego spotkania przed wakacjami.

PPNT | 2.6.2016

Bitcoin dla początkujących

Zapraszamy na konferencję, której celem jest wprowadzenie i wyjaśnienie tematu cyfrowych walut takich jak Bitcoin.

PPNT | 2.6.2016

Wystartuj z PPNT Aktywnie

Aktywni Parkowicze, to już ostatnia szansa na zapisy do Nocnego Biegu Świętojańskiego!

PPNT | 2.6.2016

Nasi Parkowicze z nagrodą Gryfa Gospodarczego!

To już pewne! Nasza parkowa firma TMA Automation Sp. z o.o. została laureatem Gryfa Gospodarczego w kategorii „Mikroprzedsiębiorstwo”.

PPNT | 31.5.2016

Sukces bez granic, czyli jak podbić chiński rynek – międzynarodowe seminarium

W imieniu Parkowiczów z Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zapraszamy do udziału w międzynarodowym seminarium poświęconym rynkowi chińskiemu i możliwościom nawiązania biznesowej współpracy za granicą.

PPNT | 31.5.2016

Kreatywni Polacy z sukcesem za oceanem

Polska młodzież biorąca udział w konkursie kreatywności Odyseja Umysłu właśnie pokazała, że w skali globu niemal nie ma sobie równych. Podczas 37. Finałów Światowych w Stanach Zjednoczonych nasi rodacy zdobyli aż jedenaście najwyższych lokat.

PPNT | 27.5.2016

Konkurs - Operator Pracowni 3D

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję OPERATORA Pracowni 3D.

PPNT | 25.5.2016

Najzdolniejszy student Pomorza pochodzi z Gdyni

Paweł Górecki z Akademii Morskiej w Gdyni jest w tym roku najlepszym studentem Pomorza. To on bowiem został laureatem Czerwonej Róży. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest od kilkudziesięciu lat najlepszym studentom i kołom naukowym.

PPNT | 24.5.2016

Poznamy kandydatów do nagrody im. prof. Romualda Szczęsnego

6 czerwca, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się posiedzenie kapituły konkursu, która przedstawi ranking prac nominowanych do głównej nagrody oraz wyróżnień. Kto zostanie zwycięzcą, okaże się w lipcu.

PPNT | 24.5.2016

Parkowa firma w finale zmagań o prestiżową nagrodę

W finale prestiżowego konkursu o Pomorską Nagrodę Gryfa Gospodarczego znalazło się 12 firm. Wśród nich – parkowa firma TMA Automation sp. z o.o. Do 27 maja br. można również oddawać głosy na TMA Automation w plebiscycie o statuetkę Gryfa Medialnego.

PPNT | 23.5.2016

PPNT Gdynia na szóstkę!

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała działalność Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia prowadzoną w latach 2013-2015. Audyt został przeprowadzony w ramach oceny działalności ośrodków innowacji w Polsce.

PPNT | 20.5.2016

Odwiedź Park Konstruktorów podczas Open House Gdynia

W najbliższą sobotę, 21 maja br., przestrzenie Parku Konstruktorów, będą dostępne dla zwiedzających, w ramach międzynarodowego festiwalu architektury i designu Open House Gdynia.

PPNT | 19.5.2016

Wernisaż - Od sztuki pięknej do sztuki użytkowej

Galeria Sztuki Współczesnej ODDO, Open House Gdynia oraz REC.ON re.newed design zapraszają na wernisaż "Od sztuki pięknej do sztuki użytkowej".

PPNT | 19.5.2016

Konkurs - Operator Pracowni Łączności i Nawigacji

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję OPERATORA Pracowni Łączności i Nawigacji.

PPNT | 19.5.2016

Zgłoś kandydata na prelegenta TEDxGdynia 2016!

Chcesz podzielić się swoimi odkryciami, projektami lub znasz osoby, które warto zaprosić do udziału w wydarzeniu? Wyślij zgłoszenie do 1 czerwca, a już 17 listopada 2016 weź udział w TEDxGdynia.

PPNT | 17.5.2016

InfoShare 2016

18-20 maja odbywa się InfoShare - największa technologiczna konferencja w naszym regionie. Z tej okazji do Gdańska zjadą specjaliści IT, startupowcy i inwestorzy praktycznie z całego świata. Spotkacie tam również mocną reprezentację PPNT Gdynia!

PPNT | 16.5.2016

2,15% powierzchni Gdyni zostanie poddane rewitalizacji

Jednomyślnie, czyli 26 głosami „za”, gdyńscy Radni przyjęli na środowej sesji uchwałę określającą w mieście granice obszaru zdegradowanego i obszarów rewitalizacji.

PPNT | 12.5.2016

Dni Otwarte RICOH

Przyjdź i dowiedz się, jak usprawnić działania organizacji, dzięki rozwiązaniom takim jak oprogramowanie JobRouter, projektorom i tablicom multimedialnym oraz systemom do wideokonferencji.

PPNT | 9.5.2016

Wstęp do Grasshoppera

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie przeznaczone dla osób zainteresowanych projektowaniem 3D.

PPNT | 9.5.2016

Szkolenie - Druk 3D

Bezpłatne szkolenie dla przyszłych i obecnych użytkowników drukarki 3D Zortrax M200.

PPNT | 9.5.2016

Nabór na prelegentów WordCamp Gdynia 2016

Do końca maja trwa nabór na prelegentów WordCampa - zapraszamy do składania swoich zgłoszeń.

PPNT | 5.5.2016

Dron Festiwal po raz drugi w PPNT Gdynia!

Festiwal filmów kręconych z powietrza, konkurs fotografii z lotu ptaka, targi dronów i najnowszych akcesoriów, prelekcje oraz podniebne wyścigi – to najważniejsze elementy tegorocznego Dron Festiwalu, które odbędzie się 14 maja w Gdyni.

PPNT | 4.5.2016

Olimpijska rozgrzewka przed Biegiem Europejskim

Wszystkich parkowiczów, startujących w najbliższym Biegu Europejskim pod szyldem PPNT Aktywnie, zapraszamy na wspólną rozgrzewkę. Poprowadzi ją olimpijczyk i medalista Mistrzostw Świata - Igor Janik.

PPNT | 2.5.2016

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Już po raz trzeci w całej Polsce, w dniach 12-13 maja, odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To doskonała okazja, żeby odwiedzić miejsca popularne i te mniej znane, na co dzień niedostępne, sfinansowane dzięki środkom unijnym.

PPNT | 2.5.2016

Seminarium wymagania / produkty / badania

Zapraszamy na „Seminarium wymagania / produkty / badania”, które odbędzie się 19 maja 2016 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

PPNT | 29.4.2016

GROW with coaching … grow with ICF

Dnia 21 maja 2016 roku w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni, w ramach Międzynarodowego Tygodnia Coachingu, odbędzie się cykl warsztatów rozwoju osobistego pod hasłem: „GROW with coaching … grow with ICF”.

PPNT | 28.4.2016

Parkowa Firma z rakietą badawczą w Brukseli

Specjaliści firmy SpaceForest z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, zaprezentowali w Brukseli postępy w pracach związanych z europejskim projektem badawczym DEWI.

PPNT | 28.4.2016

Sukces, korpo i równowaga, czyli majowe Coffitivity #12 w nowej odsłonie

Jak odnieść sukces w małym i dużym biznesie i co wspólnego mają z tym innowacyjność i edukacja? O tym podczas majowego networkingu organizowanego przez Parkowiczów ze Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”.

PPNT | 27.4.2016

Zbliża się Forum Przedsiębiorstw

Trwa rekrutacja na sesję główną i bloki tematyczne jednej z największych konferencji kierowanych do firm z sektora MSP na Pomorzu.

PPNT | 25.4.2016

Ostatnia szansa na wygraną w tegorocznym konkursie dla młodych innowatorów!

Już niespełna tydzień pozostał na nadsyłanie zgłoszeń prac dyplomowych z zakresu innowacyjnych technologii w Konkursie im. prof. Romualda Szczęsnego. Główna nagroda to 10 000 zł.

PPNT | 22.4.2016

European Cycling Challenge

Zapraszamy wszystkich aktywnych parkowiczów do udziału w rowerowej rywalizacji miast: European Cycling Challenge!

PPNT | 22.4.2016

Od Backendu do Frontendu - prelekcje Rails Girls Tricity

Podczas #1 spotkania społeczności Rails Girls Tricity dowiecie się skąd czerpać pomysły na własną aplikację webową, jak zrobić dobry Backend i zapierający dech w piersiach Frontend, a do tego sprawić, by UX był przyjazny dla użytkownika.

PPNT | 22.4.2016

Kurs Menadżera Bezpieczeństwa Informacji ABI

Szkolenie jednodniowe umożliwiające zdobycie certyfikatu ,,Administrator Bezpieczeństwa Informacji wg ustawy o ochronie danych osobowych GIODO”.

PPNT | 21.4.2016

PPNT Gdynia Aktywnie – konkurs dla biegaczy!

Przypominamy o najbliższym Biegu Europejskim i towarzyszącym mu konkursie dla naszych Parkowiczów.

PPNT | 18.4.2016

StructView FRAME for City

Gdynia InfoBox udostępniła aplikację GdyniaCityBox stworzoną przez parkową firmę StructView. Aplikacja wspiera edukację przestrzenną dzieci i młodzieży. Została dostarczona jako element oferowanej przez firmę platformy StructView FRAME for City.

PPNT | 18.4.2016

O nowoczesnej edukacji podczas konferencji Educational Cha(lle)nge

Zbliża się druga edycja konferencji Educational Cha(lle)nge, której zadaniem jest prezentowanie nowoczesnych metod wspierania edukacji i rozwoju dzieci. Podobnie, jak podczas ubiegłorocznej edycji, partnerem wydarzenia jest PPNT Gdynia.

PPNT | 15.4.2016

Spotkanie Firm Parkowych

To pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego Parkowicza! Weź sąsiadów i zobacz nad jakimi innowacjami pracują inni.

PPNT | 14.4.2016

Plebiscyt Fleet Awards 2016

Z przyjemnością informujemy, że jedna z naszych parkowych firm PasCom sp. z o.o. bierze udział w zmaganiach „Fleet Awards Polska 2016" i „Fleet Derby 2016".

PPNT | 14.4.2016

Ogólnopolskie Forum Innowacyjności. Od imitacji do innowacji

Zapraszamy na konferencję z cyklu Ogólnopolskie Forum Innowacyjności, mającej na celu pomoc w budowie efektywnej platformy dla rozwoju innowacji w Polsce oraz promocję działalności B+R.

PPNT | 13.4.2016

Szkolenie: Import z Chin - Pierwsze Kroki do Sukcesu

Chcesz z sukcesem prowadzić import z Chin ale nie wiesz jak zacząć? Weź udział w szkoleniu organizowanym przez ekspertów ChinskiRaport.pl i poznaj sprawdzone metody handlu z Chinami.

PPNT | 13.4.2016

Forum Przedsiębiorstw 2016

Trwa rekrutacja na bezpłatną konferencję, jedną z największych konferencji kierowanych do firm z sektora MŚP na Pomorzu, na którą Agencja Rozwoju Pomorza serdecznie zaprasza.

PPNT | 11.4.2016

Antropologia nauki i techniki, czyli badacze i technicy jako lud pierwotny Wyższa Szkoła Startupu vol. 2

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wyższa Szkoła Startupu, które poprowadzi dr hab. Radosław Sojak.

PPNT | 8.4.2016

Regulowanie estetyki przestrzeni publicznej - debata

Zapraszamy do debaty towarzyszącej badaniom upodobań estetycznych mieszkańców Gdyni, w którym można wziąć udział na stronie www.gdynia.pl/ankietakrajobrazowa w dniach od 5 do 18 kwietnia.

PPNT | 7.4.2016

Szkolenie: Auditor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji według ISO/IEC 27001:2013

Szkolenie to skierowane jest do osób przygotowujących się, jak i prowadzących już audity wewnętrzne, które są świadome wagi informacji i chcą dbać o ich bezpieczeństwo.

PPNT | 4.4.2016

Konkurs o Nagrodę Pomorską "Gryf Gospodarczy"

Statuetka „Gryfa Gospodarczego" jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród gospodarczych, przyznawaną wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego.

PPNT | 4.4.2016

Rola centrów transferu technologii w procesie komercjalizacji

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w tematyce komercjalizacji w PPNT Gdynia w ramach cyklu „Z uczelni na rynek”. Kwietniowe spotkanie poświęcone będzie roli, jaką w procesie komercjalizacji pełnią uczelniane centra transferu technologii.

PPNT | 31.3.2016

WordUp Trójmiasto #5

WordUp to spotkania społeczności WordPressa na całym świecie. Podczas piątego Trójmiejskiego WordUpa odbędzie się 5 półgodzinnych prezentacji dotyczących naszego ulubionego CMSa.

PPNT | 31.3.2016

Znaki towarowe, a nazwy leków

Zapraszamy na pierwsze z dwóch szkoleń w dziedzinie life-science. Dowiedz się, jak w oparciu o prawo własności przemysłowej chronić oznaczenia produktów leczniczych i nie naruszać cudzych praw wyłącznych.

PPNT | 31.3.2016

O startupowaniu przy kawie i małym co nieco, czyli Coffitivity

Chcesz wiedzieć, na czym polega kreatywność w branży IT i co zrobić, żeby pomysł na biznes wypalił? Przyjdź koniecznie na kwietniową edycję trójmiejskiego networkingu dla przedsiębiorczych, organizowanego przez Parkowiczów z SWP.

PPNT | 31.3.2016

Konkurs: Operator Pracowni Łączności i Nawigacji

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję OPERATORA Pracowni Łączności i Nawigacji.

PPNT | 24.3.2016

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Niech czas Wielkiej Nocy oraz budząca się wiosna wniesie optymizm i energię do wprowadzenia codziennych, innowacyjnych zmian w sprawach dużych i tych mniejszych.

PPNT | 24.3.2016

25. Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu w Gdyni

Uczestnicy największego w historii i zarazem jubileuszowego 25. Finału Ogólnopolskiej Odysei Umysłu spotkają się w Gdyni. Mistrzowie kreatywności potrafią twórczo wykorzystać wiedzę szkolną w praktyce i nie boją się złożonych problemów.

PPNT | 23.3.2016

Szkolenie „Oscyloskop przenośny FLUKE 125 – podstawy i aplikacje pomiarowe”

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie organizowane przez firmę TESPOL Sp. z o.o. – Partnera PPNT Gdynia

PPNT | 23.3.2016

Gdynia nagradza młodych za innowacyjność!

Jesteś absolwentem Politechniki Gdańskiej? Napisałeś ciekawą pracę magisterską lub inżynierską z zakresu nowoczesnych technologii i obroniłeś ją z wynikiem bardzo dobrym? Zgłoś ją do konkursu o Nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego i wygraj 10000 zł!

PPNT | 22.3.2016

Konkurs: Operator Pracowni Elektronicznej

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję OPERATORA Pracowni Elektronicznej.

PPNT | 18.3.2016

Sukces bez granic, czyli jak podbić niemiecki rynek – międzynarodowe seminarium

W imieniu Parkowiczów z Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zapraszamy do udziału w międzynarodowym seminarium poświęconym rynkowi niemieckiemu i możliwościom nawiązania biznesowej współpracy za granicą.

PPNT | 11.3.2016

Social Media & Online Marketing

Potrafisz napisać tekst, tak że chce się go czytać? Social Media nie mają dla Ciebie tajemnic? Wiesz, co to call to action, SEO copywriting? Dołącz do zespołu PPNT Gdynia.

PPNT | 4.3.2016

Konkurs o puchar ogólnopolskiej akademii programowania - edycja II

Stowarzyszenie Talent działające w PPNT Gdynia zaprasza młodzież do udziału w zawodach programistycznych „Konkurs o Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania Edycja II", które odbędą się 12.03 br. w dwudziestu ośrodkach na terenie całej Polski.

PPNT | 3.3.2016

Mini Gdynia OPEN - zgłoś się do konkursu!

Zapraszamy dzieci i młodzież z Gdyni do udziału w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Mini Gdynia OPEN" , który odbędzie się w dniach 4-7 kwietnia 2016.

PPNT | 3.3.2016

Spotkanie firm parkowych

Zapraszamy na kolejne spotkanie Parkowiczów. W tym odcinku, odwiedzimy Strefę Startup Gdynia i pracujących tam Coworkerów.

PPNT | 1.3.2016

Laboratorium Innowacji Społecznych - nowa jednostka Gdyni

Innowacje Społeczne, stanowiące dotąd dział Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, od 1 marca 2016 funkcjonują jako Laboratorium Innowacji Społecznych – jednostka budżetowa Miasta Gdyni.

PPNT | 1.3.2016

Szykujcie się na „Kolosy”

Przez trzy dni, od 11 do 13 marca, w Gdynia Arena oraz w PPNT Gdynia odbędzie się blisko sto prezentacji, pokazów zdjęć oraz filmów, przedstawiających najbardziej interesujące polskie dokonania podróżnicze 2015 roku.

PPNT | 25.2.2016

Kawa, karotki i komputery, czyli powrót Coffitivity

Chcesz wiedzieć co wspólnego mają marchewki z programowaniem? Przyjdź na pierwsze w tym roku Coffitivity – trójmiejski networking dla przedsiębiorczych i kreatywnych organizowany przez Parkowiczów z SWP.

PPNT | 24.2.2016

Dron Festiwal w Gdyni po raz drugi!

Festiwal filmów i konkurs fotografii z lotu ptaka, targi dronów i najnowszych akcesoriów, prelekcje oraz podniebne wyścigi – to najważniejsze elementy tegorocznego Dron Festiwalu, które odbędzie się 14 maja w Gdyni.

PPNT | 24.2.2016

Festiwal PROGRESSteron

Wiosenna edycja trójmiejskiego Festiwalu PROGRESSteron odbędzie się w dniach 4-6 marca 2016 w PPNT Gdynia. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest: „Ta jedna rzecz, która ma wpływ na moje życie” #tajednarzecz.

PPNT | 17.2.2016

Gdyńskie technologie na Mobile World Congress w Barcelonie

Gdyńskie innowacje zaprezentujemy na Mobile World Congress w Barcelonie. Razem z nami będą: JIT Solutions, Riversoft, Wolves Summit, qb-mobile, Smart Media, TeleMobile, Amplituda. Wspieramy młode obiecujace firmy w podboju rynków międzynarodowych.

PPNT | 16.2.2016

Gdyński Biznesplan 2016 - za nami I etap

Cukiernia z technologią 3D czy ubranka dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry, to tylko przykłady innowacyjnych pomysłów, jakie pojawiły się w tegorocznej edycji konkursu. Teraz przed uczestnikami II etap czyli pisanie biznesplanów. ​

PPNT | 16.2.2016

Startuje V edycja konkursu Literacki Debiut Roku

Wydawnictwo innowacyjne NovaeRes z PPNT Gdynia po raz kolejny zaprasza do nadsyłania zgłoszeń w konkursie Literacki Debiut Roku. Ta niebanalna inicjatywna ma na celu odświeżenie polskiego rynku literackiego i pobudzenie wzrostu czytelnictwa w Polsce.

PPNT | 15.2.2016

Staż w zespole komunikacji PPNT Gdynia

Masz wyjątkową okazję stać się częścią naszego zespołu. Sprawdź, może szukamy właśnie Ciebie!

PPNT | 15.2.2016

Konkurs: przyjazna przestrzeń publiczna 2016

Zapraszamy do udziału w konkursie na działania z zakresu kształtowania przyjaznej przestrzeni publicznej w 2016 roku.

PPNT | 10.2.2016

Konkurs „Do pracy jadę rowerem” – trwają zapisy do drużyny PPNT

Zapraszamy wszystkich Parkowiczów do udziału w tegorocznej edycji konkursu "Do pracy jadę rowerem” pod wspólną egidą PPNT. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 10.03!

PPNT | 4.2.2016

IX Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Świat wokół nas"

Szkoła Podstawowa 34 z Oddziałami Integracyjnymi w Gdyni oraz PPNT Gdynia zapraszają uczniów i nauczycieli pomorskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w IX Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Świat wokół nas”.

PPNT | 4.2.2016

Spotkanie firm parkowych. Wersja 2.0

To pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego Parkowicza.

PPNT | 20.1.2016

Grand Prix Gdyni 2016 - Wypełnij ankietę!

Parkowiczu! Pozwól nam jeszcze lepiej przygotować reprezentację PPNT Gdynia Aktywnie do startów w gdyńskich biegach.

PPNT | 18.1.2016

Konkurs: Operator Pracowni Badań Niszczących i Nieniszczących w Parku Konstruktorów

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję Operatora Pracowni Badań Niszczących i Nieniszczących w nowo powstałym Parku Konstruktorów.

PPNT | 7.1.2016

Gdyński Biznesplan 2016

Pokaż swojego ducha przedsiębiorczości! Zapraszamy do udziału w czternastej edycji Konkursu „Gdyński Biznesplan”!

PPNT | 4.1.2016

Konkurs: Operator Pracowni Wzorcowania Przyrządów Pomiarowych w Parku Konstruktorów

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję Operatora Pracowni Wzorcowania Przyrządów Pomiarowych w nowo powstałym Parku Konstruktorów.

PPNT | 22.12.2015

Wesołych Świąt!

Drodzy Parkowicze i Przyjaciele! Życzymy Wam Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, zasłużonego odpoczynku, a w nadchodzącym Nowym Roku, mnóstwa inspiracji i wytrwałości w realizacji wszystkich celów i marzeń oraz wielu innowacyjnych pomysłów!

PPNT | 21.12.2015

Lider PPNT Gdynia 2015

W piątek, 18 grudnia, podczas spotkania świątecznego ogłosiliśmy wyniki plebiscytu Lider PPNT Gdynia 2015. Wyróżnia on Parkowiczów o niebanalnych osiągnięciach oraz aktywnej działalności na przestrzeni mijającego roku.

PPNT | 18.12.2015

Nagroda Popularyzator Nauki 2015 dla Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki EXPERYMENT zostało laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2015, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce i resort nauki. Wyniki 11. edycji konkursu ogłoszono w czwartek w Warszawie.

PPNT | 17.12.2015

Konkurs: Operator Pracowni Badań Niszczących i Nieniszczących w Parku Konstruktorów

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję Operatora Pracowni Badań Niszczących i Nieniszczących w nowo powstałym Parku Konstruktorów.

PPNT | 16.12.2015

Binocle Planning - innowacyjny system do budżetowania

Parkowa firma - Bilander, stworzyła system, który usprawnia proces budżetowania i pozwala zaoszczędzić tysiące godzin pracy. Sprawdza się nawet w największych grupach kapitałowych.

PPNT | 11.12.2015

Memo - innowacyjny projekt dla seniorów

MEMO to projekt, którego celem jest stworzenie multimedialnego, czyli wykorzystującego różne techniki audio-wizualne, urządzenia dedykowanego seniorom (65+).

PPNT | 10.12.2015

PPNT Świątecznie, 18.12.2015

Warsztaty kulinarne, jasełka, plebiscyt Lider PPNT, poczęstunek, koncert i wiele innych atrakcji czeka na was podczas tegorocznego spotkania świątecznego.

PPNT | 9.12.2015

Projektowanie to wyzwanie, czyli ostatnie Coffitivity… w tym roku

Świetny pomysł to dopiero początek dobrego biznesu. Na sukces składają się również motywacja, ciężka praca i efekt końcowy, czyli jakość. Będzie więc o pasji, funkcjonalnym designie i przedsiębiorczym pragmatyzmie.

PPNT | 8.12.2015

Licealiści wymyślili lek na antybiotykoodporność

Marcin, Filip, Olga, Natalia i Olgierd – mają po osiemnaście lat, pochodzą z Trójmiasta i działają pod opieką prof. Michała Obuchowskiego z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUM, w Laboratorium PPNT Gdynia.

PPNT | 7.12.2015

Wdrażanie Unijnego kodeksu celnego oraz ułatwienia celne dedykowane przedsiębiorcom zaangażowanym w wymianę towarową z państwami spoza UE

Wspólnie z Izbą Celną w Gdyni zapraszamy na szkolenie z zakresu ułatwień celnych dedykowanych przedsiębiorcom oraz wchodzących w połowie przyszłego roku zmian w unijnym prawie celnym.

PPNT | 7.12.2015

Narzędzia Google w e-marketingu i ich efektywne wykorzystanie w biznesie – poziom ZAAWANSOWANY

Zapraszamy firmy z PPNT Gdynia oraz z regionu na bezpłatne, jednodniowe szkolenie.

PPNT | 3.12.2015

Internet rzeczy w inteligentnym mieście. Edycja 2015

Zapraszamy do udziału z konkursie Internet rzeczy w inteligentnym mieście, którego celem jest wybór najlepszych rozwiązań z kategorii internet rzeczy, które mogą być wykorzystywane w ramach działań tzw. smart cities / inteligentnych miast.

PPNT | 3.12.2015

Konsultacje biznesowe dla przedsiębiorców

Zapraszamy na ostatnie w tym roku konsultacje biznesowe powadzone przez naszego eksperta Józefa Balickiego.

PPNT | 1.12.2015

Konkurencja nie śpi, czyli szkolenie o zmaganiach z nieuczciwą konkurencją

Zgodnie z polskim prawem każdy uczestnik rynku – klient i przedsiębiorca – może żądać ochrony swoich interesów.

PPNT | 27.11.2015

Bookcrossing w PPNT

W czytelni przy recepcji w budynku IV pojawiło się ostatnio ponad 200 publikacji. Mamy nadzieję, że to dopiero początek akcji uwalniania książek!

PPNT | 27.11.2015

Turniej Gier Zręcznościowych o Puchar PPNT 2015

W czwartek, 3 grudnia, zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Turnieju Gier Zręcznościowych o Puchar PPNT Gdynia 2015.

PPNT | 25.11.2015

TEDxGdynia 2015

W ostatni czwartek listopada dowiemy się wielu inspirujących opowieści "Między gatunkami".

PPNT | 24.11.2015

riskCE rzeczoznawcą unijnym

riskCE został zatwierdzony przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gdańsku jako rzeczoznawca w zakresie unijnych przepisów dotyczących wyrobów budowlanych.

PPNT | 20.11.2015

Wystawa dotycząca czystości wód Bałtyku

Przed wejściem do budynku III można oglądać objazdową wystawę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku „Czysta woda i ochrona Zatoki Gdańskiej. Jak fundusze unijne zmieniły nasz region?”.

PPNT | 17.11.2015

Park Konstruktorów gotowy

18 listopada otworzyliśmy Park Konstruktorów, nowy obiekt na terenie byłej Stoczni Gdynia, który oferuje przestrzeń dla kreatorów, projektantów i inżynierów, w której mogą rozwijać zaawansowane projekty technologiczne „od koncepcji do produktu".

PPNT | 16.11.2015

Kawa, networking i przepis na sukces, czyli Coffitivity #8

Z prosperującą firmą jak z potrawą – potrzebne są dobry chef i odpowiednie składniki. Będzie więc o przedsiębiorczym powołaniu, ekologii i wellness w biznesie.

PPNT | 14.11.2015

Professor Ninja, mobilna aplikacja edukacyjna

Parkowa firma MSM Studio, producent treści multimedialnych, animacji i oprogramowania edukacyjnego, wydała nową aplikację mobilną "Professor Ninja English", dostępną na urządzenia iPhone, iPad oraz iPod Touch.

PPNT | 10.11.2015

Szkolenie: Horyzont 2020 – jak zdobyć dotacje na innowacje

Parkowicze z ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zapraszają na szkolenie, które odbędzie się we wtorek 24 listopada br., o godz. 10:00.

PPNT | 9.11.2015

Rejestracja na TEDxGdynia

Różnorodność i unikatowość stanowią wspólny mianownik nie tylko ziemskiej biosfery, są także hasłem przewodnim tegorocznej edycji TedxGdynia.

PPNT | 5.11.2015

Budżet Obywatelski Gdyni rozstrzygnięty

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone w drugiej edycji Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym wzięło udział aż 47.612 osób, czyli 20 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców Gdyni.

PPNT | 4.11.2015

Konferencja: Coaching dla Biznesu

International Coach Federation Polska zaprasza na Konferencję Coaching dla Biznesu, dedykowaną ludziom biznesu: zarządom i właścicielom firm, menedżerom i specjalistom oraz pracownikom działów zarządzania zasobami ludzkimi.

PPNT | 2.11.2015

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w PPNT Gdynia

PPNT Gdynia już po raz kolejny włącza się w ogólnoświatową akcję na rzecz wspierania i promowania przedsiębiorczości – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Od 16 do 22 listopada odbędzie się z tej okazji szereg praktycznych wydarzeń. Zapraszamy!

PPNT | 28.10.2015

PPNT Gdynia z nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

PPNT otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za Innowacyjne i Naukowe Działania. Parkowe firmy Trineo i Voice Lab otrzymały natomiast Medal Mercurius Gedanensis za najlepszy wdrożony produkt prezentowany na Targach Technicon Innowacje.

PPNT | 28.10.2015

Rekrutacja do Konkursu Naukowego E(x)plory 2016

Ruszyła rekrutacja do Konkursu Naukowego Młodych Naukowców E(x)plory 2016. Zapraszamy młodzież w wieku 13-20 lat. Najlepsze prace zostaną nagrodzone stypendiami oraz możliwością reprezentowania Polski na zagranicznych konkursach naukowych.

PPNT | 26.10.2015

Głosuj w Gdyńskim Budżecie Obywatelskim

179 projektów, ponad 4,5 mln zł i 11 dni – to jedne z wielu liczb dotyczących tegorocznego gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Głosowanie rozpoczęło się w niedzielę, 25 października i potrwa do środy, 4 listopada.

PPNT | 22.10.2015

Szkolenia, które usprawnią Twój biznes - listopadowa oferta PPNT Gdynia

Komunikacja, prezentacje, e-marketing i negocjacje - rozpoczynamy kolejną turę szkoleń w PPNT Gdynia. Zapraszamy do jak najszybszego zgłaszania się osób zainteresowanych udziałem.

PPNT | 22.10.2015

Jak skonstruować fajny biznes, czyli kawa i networking na Coffitivity #7

Cykl Coffitivity organizowany przez Parkowiczów z SWP to wydarzenia dla ludzi kreatywnych, miłośników dobrej kawy i networkingu. Październikowe spotkanie odbędzie się pod hasłem: „To są roboty, których szukacie” albo jak skonstruować fajny biznes.

PPNT | 22.10.2015

Ogólnopolskie Sympozjum pt. "Wyprawa II w Sporcie Pozytywnym - Droga na Biegun Mistrzostwa”

Wydarzenie skierowane jest do zawodników, trenerów, rodziców, psychologów, studentów interesujących się psychologią sportu, dziennikarzy, managerów, działaczy sportowych i innych. Poświęcone będzie różnym aspektom osiągania Mistrzostwa Sportowego.

PPNT | 20.10.2015

Gdyńskie innowacje na Targach Technicon

Gdyńskie wynalazki prezentowane są na Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technicon-Innowacje 2015. W tym roku w silnej reprezentacji Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia znalazło się aż siedem innowacyjnych firm.

PPNT | 12.10.2015

Konferencja „Od Matematyki do Automatyki”

Parkowicze z TMA-Automation zapraszają do Słupskiego Inkubatora Technologicznego na spotkanie firm z branży przemysłowej oraz przedstawicieli świata nauki z największych uczelni wyższych z województwa Pomorskiego.

PPNT | 6.10.2015

Szkolenie: Co Ty wiesz o lojalności, czyli zakaz konkurencji w umowach

Przy stale rosnącej konkurencji w świecie biznesu coraz częściej mamy do czynienia z umowami lojalnościowymi i klauzulami o zakazie konkurencji. Kiedy dochodzi do naruszenia takiego zakazu? Jakie konsekwencje grożą za naruszenie?

PPNT | 5.10.2015

Dzień Otwarty PPNT Gdynia

Dzień Otwarty PPNT Gdynia to najlepsza okazja, aby dowiedzieć się co kryje się w największym parku naukowo-technologicznym w Polsce.

PPNT | 1.10.2015

Spark-Lab rozwija swoją ofertę o nową aparaturę analityczną

Zespół badawczy parkowego Laboratorium Analiz Chemicznych Spark-Lab zachęca do korzystania z potencjału najnowszej aparatury analitycznej, która zdecydowanie wzbogaciła i poszerzyła zakres usług przedsiębiorstwa.

PPNT | 30.9.2015

XIII Konferencja Generalna Związku Miast Bałtyckich

W dniach 27-30 października 2015 zapraszamy na XIII Konferencję Generalną Związku Miast Bałtyckich „Budowanie Inteligentnych Miast w Regionie Morza Bałtyckiego”, organizowaną wspólnie przez Miasto Gdynia oraz Związek Miast Bałtyckich.

PPNT | 28.9.2015

Spektakl audiowizualny IBIDEM'40

IBIDEM'40 to projekt kompozytora i reżysera Łukasza L.U.C Rostkowskiego. Powstał w ramach cyklu multimedialnych spektakli historycznych ZROZUMIEĆ POLSKĘ, za które artysta nagrodzony został m.in. Paszportem Polityki.

PPNT | 21.9.2015

Najbliższe szkolenia w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Spotkanie przedsiębiorczych kobiet pt. „Sukces na szpilkach”, kwestie podatkowe i Fundusze Unijne dla przedsiębiorczość – Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenia.

PPNT | 18.9.2015

Polska Pięknieje dzięki Gdyni!

PPNT Gdynia wspólnie z Centrum Nauki Experyment zdobyły nagrodę publiczności w konkursu Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich. Statuetkę z rąk Minister Infrastruktury i Rozwoju, Marii Wasiak odebrał wiceprezydent Gdyni, Michał Guć.

PPNT | 16.9.2015

Coffitivity #6

Lubisz inspirujące spotkania przy dobrej kawie? Zapraszamy na Coffitivity! Tematem przewodnim wrześniowego networkingu organizowanego przez Parkowiczów z SWP będzie: Otoczenie ma znaczenie, czyli o aranżowaniu przestrzeni i relacji w biznesie.

PPNT | 10.9.2015

Archi Spacer po PPNT w ramach Weekendu Architektury

27 września o godz. 10:00 zapraszamy na Spacer po obiektach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia w ramach tegorocznego Gdyńskiego Weekendu Architektury.

PPNT | 8.9.2015

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015

Forum Gospodarki Morskiej to cykl konferencji skupiających się na najistotniejszych aspektach rozwoju społeczno-gospodarczego. W Gdyni co roku debatują czołowi przedsiębiorcy, naukowcy i eksperci o kluczowych dla rozwoju Europy zagadnieniach.

PPNT | 8.9.2015

Literacki Debiut Roku

W sobotę, 5 września podczas uroczystej gali finałowej poznaliśmy laureatów konkursu Literacki Debiut Roku organizowanego przez parkowe Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PPNT | 7.9.2015

Piąte urodziny riskCE

W sierpniu tego roku minęło pięć lat od powstania biura konsultingowego riskCE, które od samych swych początków za swoją siedzibę obrało Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia. Z tej okazji powstała nowa strona i nowa usługa.

PPNT | 2.9.2015

Delipair - innowacyjny serwis dla miłośników wina

Szukasz odpowiedniego wina, które wzbogaci smak rodzinnej kolacji lub spotkania w gronie przyjaciół? Teraz technologia zrobi to za ciebie. Delipair to serwis stworzony przez pasjonatów wina, programistów i biotechnologów - parkowy zespół W4F.

PPNT | 20.8.2015

Skanowanie 3D w katalogu usług parkowej firmy TMA

Parkowa firma TMA zaprasza do skorzystania z innowacyjnych i kompleksowych usług skanowania 3D w Pracowni Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych TMA LABS.

PPNT | 20.8.2015

Control Solutions projektuje linię produkcji silników Forda

Parkowicze z Control Solutions projektują linię produkcyjną silników Forda w Indiach. Jest to kolejny projekt polskiej firmy dla czołowych producentów samochodów na świecie.

PPNT | 10.8.2015

Konsultacje biznesowe z ekspertami dla firm

W ramach indywidualnych konsultacji biznesowych serdecznie zapraszamy wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą na dyżury ekspertów w PPNT Gdynia.

PPNT | 10.8.2015

„Biznes nie ma wakacji” – zapraszamy na spotkanie

Wspólnie z Pomorskim Klubem Biznesu zapraszamy na spotkanie, podczas którego eksperci z Firm Członkowskich PKB zainspirują Was do stosowania nowych rozwiązań w biznesie. Poruszą też tematykę biznesowych kompetencji miękkich.

PPNT | 31.7.2015

Gravity flow – rewolucyjna technologia od A&A Biotechnology

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Naukowcy z parkowej firmy A&A Biotechnology w swoim nowym produkcie postanowili użyć naszego naturalnego sprzymierzeńca – siły grawitacji – aby znacznie uprościć i przyspieszyć proces izolacji DNA.

PPNT | 22.7.2015

To już rok z #WhizTalk!

Mija właśnie rok odkąd parkowa firma Whizbrand zaskakuje, motywuje i wywołuje uśmiechy na ustach poprzez charakterystyczne, białe napisy pojawiające się w oknach ich biura. A czy Ty wymyśliłeś już własne hasło?

PPNT | 21.7.2015

Polska Pięknieje - zagłosuj na Gdynię

PPNT Gdynia, razem z Centrum Nauki Experyment, zostały nominowane w prestiżowym konkursie "Polska Pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich" organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Zachęcamy was do głosowania online już teraz.

PPNT | 16.7.2015

Wszyscy blogerzy spotykają się w Gdyni

W dniach 25-26 lipca, Gdynia już po raz trzeci będzie gościć największe gwiazdy polskiej blogosfery.

PPNT | 15.7.2015

TechCrunch przyjeżdża do Gdyni!

Spotkanie TechCrunch Let's Meet in Gdynia to szansa dla dynamicznych startupów, aby pokazać się szerszej publiczności, wziąć udział w konkursie na najlepszy pitch i zwrócić uwagę potencjalnych inwestorów. Wydarzenie odbędzie się w PPNT 28 lipca.

PPNT | 13.7.2015

Konsultacje biznesowe dla firm

W ramach indywidualnych konsultacji biznesowych dla parkowych firm zapraszamy na dyżury eksperckie. Konsultacji udzielają Katarzyna Huńko, Janusz Iwanowski oraz Józef Balicki.

PPNT | 2.7.2015

Sukces Master Telecom i Systemu VCC Studio

Integrated Solutions (IS), wyspecjalizowany integrator ICT należący do Orange Polska, podpisał umowę partnerską z parkową firmą Master Telecom, dostawcą systemu Visual Contact Center Studio.

PPNT | 2.7.2015

TMA AUTOMATION zaprasza na szkolenia specjalistyczne

Parkowicze z firmy TMA AUTOMATION Sp. z o.o. zapraszają na szkolenia specjalistyczne z zakresu zagadnień automatyki, robotyki, systemów wizyjnych oraz inżynierii odwrotnej/skanowania3D/metrologii.

PPNT | 30.6.2015

Firma FLOWIAIR w prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa 2015

Na uroczystej gali w hotelu Radisson Blu w Gdańsku wręczono Diamenty Forbesa 2015. Otrzymały je firmy z województwa pomorskiego, które osiągnęły największy przeciętny wzrost wartości w latach 2011-2013. Wśród nich parkowa firma FLOWAIR.

PPNT | 30.6.2015

Wspieranie międzynarodowej aktywności w PPNT Gdynia

Projekt Let’s EXPO! to jeden z podstawowych elementów wieloletniego planu wsparcia rozwoju pomorskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych, który realizujemy od lat.

PPNT | 22.6.2015

Akcja „Polaku Zaoszczędzisz” nauczy jak mieć więcej i lepiej za mniej

Pora na odczarowanie niewdzięcznego wizerunku oszczędzania, kojarzącego się z mozołem i wyrzeczeniami. Akcja społeczna „Polaku Zaoszczędzisz” pokaże jak robić to sprawnie i z głową. Patronuje jej PPNT Gdynia.

PPNT | 21.6.2015

Konkurs „Europa to My”

Chcesz wygrać europejską podróż marzeń, fantastyczny koncert  i promocję telewizyjną dla Twojej miejscowości? Weź udział w konkursie „Europa to My” i pokaż, jak zmienia się Twoja okolica!

PPNT | 18.6.2015

GDYNIA PLAYGROUND 2015: inter:AKCJA!

GDYNIA PLAYGROUND 2015: inter:AKCJA! to piąta edycja letniej imprezy Gdynia Playground, której celem jest promocja designu w przestrzeni publicznej poprzez instalację interaktywnych projektów artystycznych.

PPNT | 17.6.2015

Włoskie Wianki, czyli rozpoczęcie lata w PPNT Gdynia

Drodzy Parkowicze, tym razem lato i sezon grillowy zacznie się w Parku, we włoskim stylu! Aby wzmocnić integrację naszej parkowej społeczności, szykujemy dla Was specjalny program rozrywkowy, integracyjny i kulinarny.

PPNT | 15.6.2015

Spotkanie na temat OWASP

Zapraszamy na spotkanie grupy inicjatywnej Open Web Application Security Project. Spotkanie przygotowane wspólnie z firmą parkową Online Ahead Sp. z o.o oraz OWASP Polska.

PPNT | 11.6.2015

Gepard Biznesu dla JIT Solutions

Instytut Nowoczesnego Biznesu od 10 lat przyznaje Gepardy Biznesu dla najszybciej rozwijających się firm informatycznych. W tym roku, spośród 612 przeanalizowanych firm, pierwsze miejsce zajęła parkowa firma JIT Solutions.

PPNT | 3.6.2015

Pomorskie innowacje na Expo w Mediolanie

1 czerwca na wystawie światowej Expo 2015 w Mediolanie rozpoczął się Pomorski Tydzień. W stolicy Lombardii zaprezentują się miasta i firmy naszego regionu. Wśród nich nie mogło zabraknąć projektów z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

PPNT | 2.6.2015

Konkurs Gdyński Biznesplan 2015 rozstrzygnięty!

Znamy zwycięzców XIII edycji konkursu Gdyński Biznesplan. Finałowa gala odbyła się w poniedziałek, 1 czerwca 2015 r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

PPNT | 29.5.2015

Wystawa: Innowacje Firm Parkowych - trwa nabór

Zapraszamy wszystkich Parkowiczów do udziału w wystawie promującej innowacyjne produkty i usługi firm działających w ramach PPNT Gdynia. Wystawa zostanie zaprezentowana podczas festiwalu Gdynia Design Days 2015.

PPNT | 27.5.2015

See Bloggers - trzecia edycja

W wakacje blogerzy będą mocno trzymali się swoich klawiatur. See Bloggers zatrzęsie blogosferą po raz trzeci. Letnia edycja będzie gościć aż 600 ludzi Internetu.

PPNT | 27.5.2015

InteliWISE uruchamia spin-off – help desk

Parkowa firma InteliWISE uruchamia start-up, dodający warstwę inteligencji do tworzącej się, polskiej specjalności - usług outsourcingu help desk.

PPNT | 27.5.2015

Control Solutions laureatem Gryfa Gospodarczego 2015!

Parkowa firma Control Solutions Patryk Smok zwyciężyła w konkursie na mikroprzedsiębiorstwo roku (zatrudniające mniej niż 10 pracowników) i otrzymała Gryfa Gospodarczego 2015! Ogromne gratulacje!

PPNT | 23.5.2015

Nocny Bieg Świętojański 2015

Jeszcze nie opadły emocje po Biegu Europejskim, a już zapraszamy Was do udziału w kolejnym biegu z cyklu PKO Grand Prix Gdyni 2015. Nocny Bieg Świętojański wystartuje w nocy z 19 na 20 czerwca.

PPNT | 22.5.2015

Piknik rowerowy - finał European Cycling Challenge 2015 w PPNT Gdynia

W niedzielę, 31 maja, PPNT Gdynia, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni oraz Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia zapraszają na na wielki finał rywalizacji European Cycling Challenge 2015. W jego ramach odbędzie się wspólny przejazd rowerowy oraz piknik rodzinny.

PPNT | 21.5.2015

Generator azotu – z Gdyni do Bangladeszu

Parkowa firma HPE 8 Sp z o.o. zaprojektowała oraz uruchomiła swój pierwszy generator azotu, który już niedługo trafi do… Bangladeszu.

PPNT | 18.5.2015

"Houston mamy problem!"... czyli o dobrych i złych praktykach rozwiązywania sporów

Czy mediacja przerywa bieg przedawnienia? Ile kosztuje mediacja? Czy każdy może być mediatorem? Kiedy warto skorzystać z tej formy rozwiązywania sporów? Dowiesz się w trakcie spotkania 26 maja w Gdyni.

PPNT | 18.5.2015

X Pomorskie Forum Przedsiębiorczości - ostatnie wolne miejsca

Pozostało niewiele czasu, aby zgłosić udział w wydarzeniu. Na forum m.in. o możliwości wsparcia działalności przedsiębiorstw, zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, HR, eksporcie i wiele innych ciekawych warsztatów.

PPNT | 12.5.2015

Unitest zrealizuje belgijski kontrakt rządowy

Symulatory siłowni okrętowych tworzone przez parkową firmę działają już w ponad 60 krajach. Belgijski kontrakt dotyczący nabywania nowych kwalifikacji zawodowych przez osoby bezrobotne i zagrożone utratą pracy jest jednak największy.

PPNT | 11.5.2015

Sea City for Public Activity – Community Planning Workshop / Konsultacje społeczne na modelu StructView FRAME

Do 17 maja trwa nabór uczestników na majowe warsztaty skierowane do projektantów, architektów i badaczy miejskich “Sea City for Public Activity - Community Planning Workshop” w Strefie Startup Gdynia.

PPNT | 7.5.2015

Prawne aspekty komercjalizacji wiedzy - konsultacje

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza 13 maja na indywidualne konsultacje prawne dotyczące procesów transferu i komercjalizacji wiedzy/technologii.

PPNT | 7.5.2015

X Pomorskie Forum Przedsiębiorczości - trwa rekrutacja

Agencja Rozwoju Pomorza już po raz dziesiąty organizuje Pomorskie Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się w nowoczesnych przestrzeniach Pomorskiego Parku Naukowo –Technologicznego, 21 maja 2015.

PPNT | 6.5.2015

Międzynarodowy Tydzień Coachingu w PPNT

International Coach Federation, Trójmiejski Komitet ICF, Agencja Rozwoju Pomorza oraz PPNT Gdynia zapraszają w dniach 19-21.05 na warsztaty i wykłady w ramach Międzynarodowego Tygodnia Coachingu.

PPNT | 5.5.2015

Letni Uniwersytet HOLIS – rusza II edycja!

Zapraszamy studentów i absolwentów (do trzech lat po studiach) do udziału w letnim projekcie HOLIS Summer University 2015. Obóz odbędzie się w terminie 4–12 lipca na Węgrzech. Jednym z trzech polskich Partnerów projektu jest PPNT Gdynia.

PPNT | 4.5.2015

Educational Cha(lle)nge. Nowoczesne metody wspierania edukacji i rozwoju dzieci

Czy zastanawiałeś się kiedyś jaki wpływ miała edukacja na to, kim jesteś? Czy myślałeś o tym, czy szkoła wykształciła u Ciebie kompetencje kluczowe dla obecnego rynku pracy? I czy współczesny system edukacji nadąża za dynamicznymi zmianami wokół nas?

PPNT | 30.4.2015

TechKlub Gdynia! #13

Zapraszamy do udziału w spotkaniu gdyńskiego TechKlubu - tym razem będziemy rozmawiać m.in. o nowoczesnym fundraisingu czyli sposobach na zbieranie środków, które mają służyć dobru wspólnemu!

PPNT | 28.4.2015

Zaprezentuj swoją firmę na EXPO 2015!

Zapraszamy do reprezentacji województwa pomorskiego na Konferencji i Giełdzie Kooperacyjnej: Potencjał Gospodarczy Pomorza w ramach światowej wystawy EXPO 2015. Skorzystaj z szansy spotkania partnerów biznesowych z najbogatszego regionu Włoch!

PPNT | 24.4.2015

Product Camp 2015 – dwudniowy festiwal UX & Design thinking

W dniach 29-30 maja w PPNT Gdynia odbędzie się ‪Product Camp 2015. Ponad 50 prelekcji, 3 całodzienne warsztaty, światowej klasy prowadzący i oczywiście wieczorna impreza na plaży w Sopocie - UX Tequilas. Zapraszamy!

PPNT | 24.4.2015

Rzeczpospolita i PPNT Gdynia zapraszają na szkolenie z cyklu „Rewolucje MŚP”

13 maja zapraszamy na bezpłatne certyfikowane szkolenie społeczno-edukacyjne z cyklu „Rewolucje MŚP. Nowe technologie jako źródło przewagi konkurencyjnej”.

PPNT | 24.4.2015

Już niedługo rusza gdyński Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski to niebagatelna szansa na to, aby gdynianie wzięli sprawy związane z przestrzenią publiczną w swoje ręce!

PPNT | 22.4.2015

Dni Otwarte Funduszy Europejskich – Poznaj PPNT Gdynia

Od 7 do 10 maja w całym kraju będą miały miejsce liczne atrakcje prezentujące efekty oddziaływania Funduszy Europejskich. To niepowtarzalna okazja, aby poznać Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i skorzystać z szerokiej oferty wydarzeń.

PPNT | 20.4.2015

Podejmij wyzwanie! Dołącz do Gdyńskiej drużyny European Cycling Challenge.

Trwają zapisy do European Cycling Challenge 2015 - rowerowej rywalizacji miast. Zapraszamy wszystkich Parkowiczów, którzy w codziennych podróżach korzystają z jednośladów, do włączenia się do konkursu pod egidą Gdyni i PPNT.

PPNT | 15.4.2015

Reprezentacja PPNT w Biegu Europejskim Gdyni 2015

Zapraszamy do udziału w Reprezentacji PPNT Gdynia Aktywnie w drugim biegu z cyklu PKO Grand Prix Gdyni organizowanym z okazji Dnia Europy.

PPNT | 13.4.2015

Wolves Summit od 14 do 16 kwietnia w PPNT!

Wolves Summit to konferencja dla startupów i inwestorów. Miejsce łączące miłośników nowych technologii, sprzedaży i marketingu. Wydarzenie dedykowane dla uczestników, którzy są głodni sukcesu i są gotowi, aby upolować swoją przyszłość.

PPNT | 9.4.2015

Bioseco laureatem Pomorskiego Sztormu w kategorii Młoda Firma Roku 2014!

8 kwietnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbyła się finałowa gala Pomorskich Sztormów, plebiscytu Gazety Wyborczej Trójmiasto i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Jeden ze Sztormów trafił w ręce parkowej firmy – Bioseco!

PPNT | 3.4.2015

W co warto zainwestować? Spotkanie z BIZ Bankiem w PPNT Gdynia

Jesteś przedsiębiorcą lub zamierzasz uruchomić własny biznes? 21 kwietnia zapraszamy na bezpłatne spotkanie z cyklu BIZ Polska. Jego organizatorem jest Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza przy współpracy z FM Bankiem.

PPNT | 26.3.2015

Zgłoś firmę do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2015!

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, którego celem jest nagradzanie właścicieli mikrofirm prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes, zakorzeniony w lokalnych społecznościach. Zgłoszenia do bieżącej edycji przyjmowane są do 20 kwietnia.

PPNT | 25.3.2015

Psychologia w biznesie na wyciągnięcie ręki

Firmy Smart Performance, Champion Consulting oraz Fundacja Sportu Pozytywnego prowadzą konsultacje ze sportowcami, organizują coaching biznesowy i life coaching dla klientów indywidualnych oraz firm. Do współpracy zapraszają również Parkowiczów!

PPNT | 24.3.2015

Gdynia E(x)plory Week

Pasjonaci nauki w każdym wieku już po raz czwarty będą mieli możliwość wzięcia udziału w jedynym tego typu naukowym wydarzeniu w Polsce – Gdynia E(x)plory Week.

PPNT | 22.3.2015

Silicon Valley przybywa do Gdyni!

14 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia rozpoczyna się jedna z największych technologicznych konferencji w Europie - Wolves Summit.

PPNT | 20.3.2015

Młodzieżowe obrady ONZ zagościły w PPNT Gdynia

TriMUN, czyli Tricity Model United Nations to symulacja obrad ONZ prowadzona przez młodzież według zasad przyjętych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W dniach 19-20 marca Trójmiejscy licealiści obradować będą w PPNT Gdynia.

PPNT | 18.3.2015

Firmy PPNT Gdynia nominowane do Sztormów Roku „Gazety Wyborczej Trójmiasto”!

Wspaniała wiadomość! Aż cztery parkowe firmy otrzymały nominację do Sztormów Roku – w kategorii Firma i Młoda Firma Roku 2014!

PPNT | 17.3.2015

Konkurs o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy”

Razem z Pomorską Radą Przedsiębiorczości zapraszamy liderów pomorskiej przedsiębiorczości do udziału w konkursie o prestiżową statuetkę „Gryfa Gospodarczego” 2015.

PPNT | 13.3.2015

PPNT Gdynia na targach CeBIT 2015

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia już dziesiąty rok z rzędu organizuje wspólne wyjazdy, stoiska targowe oraz zagraniczną promocję na największe targi branży ICT dla najbardziej obiecujących młodych firm z Pomorza.

PPNT | 13.3.2015

Konkurs: Literacki Debiut Roku 2015

Wydawnictwo innowacyjne NovaeRes z PPNT Gdynia po raz kolejny wystąpi w roli organizatora konkursu Literacki Debiut Roku. Ta niebanalna inicjatywna ma na celu odświeżenie polskiego rynku literackiego i pobudzenie wzrostu czytelnictwa w Polsce.

PPNT | 12.3.2015

Kongres E(x)plory 2015. Innowacje w Polsce: Dzisiaj i Jutro.

Fundacja Zaawansowanych Technologii zaprasza do udziału w Kongresie E(x)plory 2015. Innowacje w Polsce: Dzisiaj i Jutro. Kongres odbędzie się w dniach 26-27 marca 2015 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

PPNT | 9.3.2015

riskCE z kompletną usługą dla ABB

Biuro konsultingowe riskCE wykonało pierwszą w Polsce kompleksową usługę, która pozwoliła międzynarodowemu gigantowi ABB wdrożyć nowe unijne przepisy.

PPNT | 5.3.2015

Kolosy i Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów są najbardziej prestiżową imprezą podróżniczą w Polsce. Organizowane są co roku w marcu, a ich zwieńczeniem jest ceremonia wręczania nagród Kolosów przyznawanych w pięciu kategoriach.

PPNT | 4.3.2015

Powstaje Bałtycki Klaster Turystyki Zdrowotnej

11 marca zapraszamy na inaugurację działalności Bałtyckiego Klastra Turystyki Zdrowotnej z udziałem marszałka województwa pomorskiego, pana Mieczysława Struka.

PPNT | 27.2.2015

Trwa nabór wniosków do Projektu Grupowego PG

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z PPNT do zgłaszania firm zainteresowanych współpracą z Politechniką Gdańską przy realizacji tzw. projektów grupowych.

PPNT | 27.2.2015

FoxyTasks na konferencji TFM&A 2015

W dniach 23-27 lutego Parkowa firma Offiserv (FoxyTasks) bierze udział w konferencji Technology for Marketing & Advertising, jednym z największych kreatywnych przedsięwzięć w Europie, skupiających nowe technologie i ich wykorzystanie w marketingu.

PPNT | 25.2.2015

Konkurs na operatora parkingu naziemnego

Parking naziemny na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia czeka na przedsiębiorczego operatora.

PPNT | 24.2.2015

Transmisja ng-conf na żywo w PPNT!

Ng-conf to największa na świecie konferencja dotycząca JavaScript'owego frameworku MVC Angular JS, która odbywa się w Salt Lake City. Jeżeli chcesz posłuchać największych specjalistów w tej dziedzinie – weź udział w transmisji tej konferencji w PPNT!

PPNT | 23.2.2015

Gdyńskie technologie podbijają świat

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia już dziesiąty rok z rzędu organizuje wspólne wyjazdy, stoiska targowe oraz zagraniczną promocję na największe targi branży ICT dla najbardziej obiecujących młodych firm z Pomorza.

PPNT | 20.2.2015

TeleMobile podpisało postanowienia Memorandum UKE

Jako firma świadcząca usługi w zakresie pomiarów radiokomunikacyjnych sieci mobilnych oraz twórca produktów wspomagających takie pomiary, TeleMobile Sp. z o.o. przystąpiła do Memorandum na rzecz podnoszenia jakości usług na rynku telekomunikacyjnym.

PPNT | 17.2.2015

Gdynia E(x)plory Week

Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodzieży w wieku 14-20 lat z całej Polski. Jego wielki finał - kilkudniowy Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory, odbędzie się po raz kolejny w PPNT Gdynia!

PPNT | 12.2.2015

Multirejestrator ratuje ptaki na farmach wiatrowych PGE

Multirejestrator, urządzenie do automatycznego śledzenia ptaków zapewni bezpieczeństwo na farmach wiatrowych w całej Polsce. To pierwsze na świecie, rewolucyjne urządzenie stworzyła firma Bioseco działająca w PPNT Gdynia.

PPNT | 9.2.2015

Uroczysta sesja Rady Miasta z okazji urodzin Gdyni w PPNT

10 lutego wielkie święto Gdyni – 89 rocznica nadania praw miejskich. Z tej okazji na mieszkańców i przyjaciół naszego miasta czeka wiele atrakcji. Obchody nie ominą również PPNT Gdynia, gdzie odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta.

PPNT | 6.2.2015

Konkurs "Do pracy jadę rowerem"

Drodzy Parkowicze, czas zmotywować się i wraz ze zbliżającą wiosną jeszcze bardziej zadbać o kondycję, a przy okazji przysłużyć środowisku!

PPNT | 30.1.2015

Konkurs: przyjazna przestrzeń publiczna!

Zapraszamy do udziału w konkursie na działania z zakresu kształtowania przyjaznej przestrzeni publicznej w 2015 roku.

PPNT | 26.1.2015

Bieg Urodzinowy Gdyni - dołącz do reprezentacji PPNT!

Ruszamy z kolejną edycją PPNT Gdynia Aktywnie. Od 26 stycznia miłośnicy biegania mogą zapisywać się na Bieg Urodzinowy i dołączyć do reprezentacji pod egidą Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego!

PPNT | 23.1.2015

Sales Hero – zostań bohaterem sprzedaży!

Sprzedaż to jedna z ważniejszych umiejętności w Twoim życiu. Wiele osób tworzy rewelacyjne produkty i usługi, ale nie wie, jak zdobyć klientów i rozwijać swoją sprzedaż. Czas poznać techniki i sposoby na zdobycie lojalnych klientów.

PPNT | 23.1.2015

Parkowe firmy Madkom SA i Master Telecom nawiązują współpracę

MADKOM SA rozbudowuje swoje centrum kontaktu z klientami wdrażając oprogramowanie VCC Studio parkowej firmy Master Telecom. Firmy zawarły również umowę partnerską, która może przynieść obydwu stronom wiele wymiernych korzyści.

PPNT | 22.1.2015

Bioseco mierzy skuteczność reklam zewnętrznych

Wraz z nowym rokiem parkowa Bioseco przedstawia kolejne rozwiązanie – tym razem przyjdzie ono z pomocą marketingowcom i przeanalizuje „skalę rażenia”, jaką mają zewnętrzne nośniki reklamowe.

PPNT | 22.1.2015

Andervision – patent na mur beton

Andervision to startup, który w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym działa już od kilku lat. Na początku tego roku do firmy dotarł „spóźniony prezent świąteczny” – kolejny już w jej dorobku patent!

PPNT | 22.1.2015

PERFECT COLL – innowacyjne technologie w trosce o zdrową skórę

PERFECT COLL to firma, która wdraża zaawansowane zdobycze biotechnologii i bioelektroniki dla piękna i zdrowia. Zajmuje się wytwarzaniem kolagenu jak również kosmetyków, urządzeń kosmetologicznych i suplementów.

PPNT | 20.1.2015

Dron Festiwal, pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce!

Konkurs filmów wykonanych przy użyciu dronów, pokazy zdjęć i maszyn, a na deser wielki wyścig w parkingu podziemnym. Dron Festiwal już 16 maja w PPNT Gdynia!

PPNT | 20.1.2015

Open Coffee już w najbliższy czwartek

22 stycznia (czwartek) o godz. 8:30 zapraszamy Was na poranną kawę w innych niż zwykle okolicznościach.

PPNT | 20.1.2015

Noworoczne innowacje w PPNT Gdynia

Firmy wchodzące w skład PPNT Gdynia w nowym roku nie zwalniają tempa.

PPNT | 19.1.2015

I Ty możesz zostać programistą! Ruszyła druga edycja CODE 2.0

W PPNT Gdynia rozpoczęła się druga edycja CODE 2.0 – pierwszego w Polsce programu kształcenia kadr dla branży ICT, podczas którego szkoleni od podstaw uczestnicy przygotowywani są do pracy w roli programistów zgodnie z zapotrzebowaniem pracodawców.

PPNT | 15.1.2015

Zaplanuj ferie EKO i LOGICZNIE z EXPERYMENTEM!

Feeria aktywności podczas experymentalnych ferii zimowych. Dwa tygodnie gier, warsztatów, majsterkowania i codziennie odnawialnej, pozytywnej energii. Od 31.01 do 15.02, W tygodniu w godz. 9:00-18:00, a w weekendy od 12:00-15:00.

PPNT | 15.1.2015

Piąta edycja Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych "Wyjdź w Świat"

Rusza piąta edycja Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych "Wyjdź w Świat". W roli organizatora niezmiennie: Hufiec ZHP Gdynia, sponsora - miasto Gdynia, a koordynatorów - Karina i Marcin Stencel.

PPNT | 15.1.2015

Artystyczne ferie w Wymiennikowni

Ferie zimowe już za pasem! Z tej okazji Wymiennikownia, innowacyjna przestrzeń współpracy na rzecz młodzieży, zaprasza na cykl bezpłatnych zajęć artystycznych.

PPNT | 15.1.2015

PPNT Gdynia partnerem konkursu "Gdyński Biznesplan" 2015!

Po raz kolejny PPNT Gdynia patronuje najsłynniejszemu konkursowi dla młodych przedsiębiorców na Pomorzu. To już 13. edycja konkursu "Gdyński Biznesplan". Zgłoszenia można nadsyłać do 31 stycznia.

PPNT | 5.1.2015

Wystawa HOME!?, czyli sztuki wizualne w PPNT Gdynia

Biznes, szkolenia, konferencje, spotkania, ale również… sztuka. W Parku nie zamykamy się na żadne pomysły. Zapraszamy na wystawę pt. "HOME!?” autorstwa Marti Wolowik (Volovique).

PPNT | 29.12.2014

Liderzy PPNT 2014 wybrani

W piątek, 19 grudnia, podczas spotkania świątecznego zostały ogłoszone wyniki plebiscytu Lider PPNT 2014. Wyróżnia on parkowe firmy i ludzi o niebanalnych osiągnięciach oraz aktywnej działalności na przestrzeni mijającego roku. Znamy zwycięzców!