Innowacje Społeczne | 16.8.2016

Wypromuj swój wniosek do Budżetu Obywatelskiego

Jak skutecznie promować swój wniosek do Budżetu Obywatelskiego to temat spotkania, na które zapraszamy w poniedziałek, 22 sierpnia, do Sali Kinowej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Kiedy: 22.08.2016 (poniedziałek), 17:00 – 19:30
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, Sala Kinowa
Wstęp: wolny, obowiązuje rejestracja: e-mail: bo@gdynia.pl
lub telefonicznie: 58 698 23 01.  Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku, 19 sierpnia.

Ubiegłoroczna edycja gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego była niezwykła nie tylko z powodu bezprecedensowej w skali kraju frekwencji – głosowało 20 proc. mieszkańców – ale także z powodu aktywności autorów wniosków, którzy prześcigali się w pomysłach na promocję swoich projektów. Naszą uwagę przyciągały filmy, zdjęcia, strony na portalach społecznościowych, ulotki, plakaty.

Teraz tym, którzy mają już doświadczenie w  podobnych przedsięwzięciach chcemy podpowiedzieć, jak prowadzić je jeszcze lepiej a tym, którzy w Budżecie Obywatelskim stawiają pierwsze kroki pokazać, jak można skutecznie komunikować się z potencjalnymi głosującymi.

Porozmawiamy o tym, w jaki sposób zachęcać mieszkańców do głosowania na zgłoszone przez Państwa projekty. Wspólnie zastanowimy się, jak robić to skutecznie nie tylko z użyciem tradycyjnych sposobów (jak plakaty czy ulotki), ale również w Internecie (np. za pośrednictwem serwisów społecznościowych). Spotkanie podzielimy na dwie główne części.

W pierwszej z nich odbędzie się panel dyskusyjny „Historie sukcesu: Jak zrobić skuteczną kampanię projektu?” Dyskusję z udziałem autorów trzech projektów do ubiegłorocznego BO poprowadzi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Druga część będzie miał charakter typowo szkoleniowy: jak skutecznie promować swój projekt w serwisach społecznościowych, na jakie wsparcie można liczyć ze strony Laboratorium Innowacji Społecznych oraz instytucji miejskich.