Innowacje Społeczne | 24.9.2015

Twórcze rodzicielstwo – cykl spotkań dla rodziców w LIS

Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na październikowy cykl wydarzeń dla rodziców i osób spodziewających się lub planujących potomstwo. Spotkania pod hasłem „Twórcze rodzicielstwo” zainauguruje… dyskoteka dla ciężarnych!

Laboratorium Innowacji Społecznych (w skrócie LIS) działające przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia to parkowe okno na miasto. To wyjątkowa przestrzeń, w której mile widziane są wszystkie osoby zainteresowane tematyką społeczną, miejską, przedsiębiorczości czy nauki.

We wrześniu w LIS wystartowały specjalne cykle dotykające różnych aspektów życia w mieście, współuczestniczenia w życiu społecznym oraz samorozwoju. Jednym z takich cykli jest „Twórcze rodzicielstwo”, które swoją premierę będzie miało już 2 października. Tanecznym krokiem wprowadzi ono w serię swobodnych, piątkowych spotkań dla mam, ojców i dziadków, które poprowadzą doświadczeni psychologowie, położne i specjaliści.

W programie:

 • 2 października godz. 18:00–20"00 
  „Taniec brzucha… czyli dyskoteka w ciąży”. Wszystkie pary w ciąży zapraszamy na dyskotekę – wydarzenie muzyczne, podczas którego w tańcu, w rytm dobrej muzyki, będzie można pokołysać się wraz z maluszkiem…. i porozmawiać o radości płynącej z rodzicielstwa. Dla najlepiej tańczących par – nagrody!

 

 • 9 października godz. 18:00-20:00
  „Spotkanie dla nowoczesnych babć i dziadków”. W kwestiach wychowania i opieki nad dziećmi pojawiają się coraz to nowsze trendy i badania – warto być na czasie! Z okazji gdyńskich „dni bliskości” zapraszamy dziadków oraz babcie na wspólne rozmowy o bliskości w relacji. Obalimy wiele mitów i podzielimy się doświadczeniem, jak stać się dla dziecka niezwykłym przewodnikiem po życiu. Czekamy zwłaszcza na te osoby, które już za chwilę dołączą do grona babć i dziadków.

 

 • 16 października godz.18:00-20:00
  „Tatą być… O co w tym chodzi?”. Zapraszamy ojców – tych z dużym doświadczeniem, świeżo upieczonych i tych, którzy niebawem nimi zostaną. Porozmawiamy o tym, co w byciu ojcem jest najważniejsze, dlaczego warto i dlaczego czasem jest tak trudno. Jakie są wyzwania ojcostwa i wyzwania bycia mężem mamy? Tematyczną podróż po „tacierzyństwie” poprowadzi min. Michał Guć – ojciec z 15 letnim stażem.

 

 • 23 października godz. 18:00-20:00
  „Rodzicielstwo śpiewająco”. Zapraszamy na warsztat wokalny dla kobiet w ciąży, podczas którego nauczą się one tajników prawidłowego oddychania przeponą. A przy okazji będzie to okazja do poznania najładniejszych piosenek dla dzieci – w repertuarze śpiewnika tradycyjne polskie kołysanki i nie tylko.

Kiedy: 2/9/16/23.10.2015 (każdy piątek miesiąca), godz. 18:00-20:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek IVA, Laboratorium Innowacji Społecznych
Zapisy: Telefonicznie: 58 698 22 91
Wstęp: na wszystkie zajęcia jest wolny. Na każde wydarzenie obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: www.facebook.com/LaboratoriumIS