Innowacje Społeczne | 29.3.2016

Rower jaki jest, każdy widzi” – wiosenne warsztaty rowerowe z cyklu „Miasto jest przyjemne"!

Z okazji powitania wiosny i otwarcia sezonu rowerowego, zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu „Miasto jest przyjemne”. Tym razem będzie o najbardziej ergonomicznym i przyjemnym miejskim środku lokomocji – czyli o rowerze.

Kiedy: 5.04.2016 (wtorek), godz. 17:00 – 19:00/20:00
Gdzie: Pracownia Laboratorium Innowacji Społecznych, budynek IVA, PPNT Gdynia (wejście od strony SKM Redłowo)
Wstęp: wstęp wolny, obowiązują zapisy dostępne poprzez stronę: www.rowerlis.evenea.pl 

Warsztaty przeznaczone są dla osób pełnoletnich.

Podczas warsztatów „Rower jaki jest, każdy widzi”, podzielonych na część teoretyczną i praktyczną, najpierw porozmawiamy o typach rowerów, ich właściwym doborze oraz o technice jazdy, a następnie w 3-osobowych grupach przećwiczymy w praktyce jak przygotować rower do sezonu i jak dokonywać rozmaitych drobnych napraw, by w razie usterki podczas jazdy móc sobie z nią poradzić. Wszystko po to, aby jazda po mieście (i nie tylko!) była przyjemniejsza.

Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących, nieposiadających jeszcze wiedzy na temat przygotowania roweru do sezonu i napraw.

Prowadzący: Łukasz Rąpała, pracownik Laboratorium Innowacji Społecznych, koordynator Wymiennikowni i zapalony cyklista, na rowerze jeździ cały rok. Najbardziej lubi jeździć po lesie, meandrując po górkach i pagórkach. Bierze udział w maratonach MTB, czasem biega J . Rower traktuje jako środek transportu, przyrząd treningowy, pasję, formę wypoczynku.