Innowacje Społeczne | 16.3.2016

Warsztaty ogrodnicze „Pierwszy dzień wiosny – zaczynamy sezon”

Z okazji Pierwszego dnia wiosny zapraszamy na warsztaty dotyczące miejskiego ogrodnictwa inaugurujące cykl „Miasto jest przyjemne”! Podczas spotkania dowiemy się dlaczego warto uprawiać rośliny jadalne w mieście oraz od czego zacząć.

Kiedy: 21.03.2016 (poniedziałek), godz. 17:00-19:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek IV A, Pracownia Laboratorium Innowacji Społecznych
Wstęp: obowiązują zapisy www.miejskieogrodnictwolis.evenea.pl. Liczba miejsc jest ograniczona

Podczas serii spotkań na temat miejskiego ogrodnictwa w ramach cyklu "Miasto jest przyjemne" wspólnie nauczymy się jak założyć i pielęgnować swój własny mini ogród warzywny, a także jak tworzyć kompozycje roślinne oparte na uprawie współrzędnej oraz jakimi naturalnymi środkami chronić uprawy. Warsztaty podzielone będą na część teoretyczną i praktyczną. Podczas części praktycznej każdy z uczestników samodzielnie rozpocznie przygodę z wysiewaniem warzyw i kwiatów jadalnych. Na warsztatach zostaną zapewnione materiały.

Warsztaty poprowadzi RUTA Urban Garden.

Wszystkie wydarzenia organizowane przez Laboratorium Innowacji Społecznych są bezpłatne. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych - dzieci mogą w nich uczestniczyć jako osoby towarzyszące, natomiast organizator nie zapewnia opieki nad dziećmi na czas warsztatów.​