Innowacje Społeczne | 21.6.2018

Budżet Obywatelski i Przyjazna Dzielnica 2018: GŁOSUJEMY!

Do 2 lipca gdynianie wybierać będą spośród 97 projektów. Łączna pula tegorocznego BO to 5 898 400 Zł. Budżetowi Obywatelskiemu towarzyszy głosowanie na Przyjazną Dzielnicę – z pulą środków 550 tys. zł.

Innowacje Społeczne | 23.10.2017

Wróć do pracy z LIS i PPNT

Bezpłatne szkolenia, sesje coachingowe oraz spotkania – to wszystko czeka na kobiety, które z różnych powodów nie mogą znaleźć zatrudnienia.

Innowacje Społeczne | 22.9.2017

Dołącz do Inkubatora Innowacji Społecznych

Nowatorskie pomysły na to, jak ułatwić życie osobom zależnym – poszukiwane. Mogą to być aplikacje mobilne, usługi, urządzenia, procedury lub inne, bowiem forma jest dowolna. Nabór trwa do 25 października.

Innowacje Społeczne | 18.9.2017

Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim i Przyjaznej Dzielnicy!

Głosowanie trwa do 2 października za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl.

Innowacje Społeczne | 19.5.2017

Posłowie rozmawiali w Gdyni o polityce senioralnej

Niecodziennych gości mieli seniorzy, podopieczni gdyńskich placówek i instytucji. Odwiedzili ich członkowie sejmowej Komisji Polityki Senioralnej wraz z Elżbietą Bojanowską, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Innowacje Społeczne | 26.4.2017

Wróć do pracy z LIS i PPNT. Podsumowanie II edycji

Pewność siebie. Wiedza. Odwaga – to zaledwie początek listy korzyści, które uczestniczki „Wróć do pracy z LIS i PPNT” wyniosły z udziału w projekcie. Właśnie zakończyła się druga edycja programu. Panie, jak same przyznają, teraz są gotowe do powrotu.

Innowacje Społeczne | 18.4.2017

Ponad 160 projektów w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2017

Place zabaw, remonty chodników, ale też zakup defibrylatorów czy remont samolotu – znamy już listę projektów, które mieszkańcy Gdyni złożyli pod tegoroczne głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Innowacje Społeczne | 7.3.2017

Budżet Obywatelski 2017

17 marca rozpoczyna się składanie wniosków w czwartej edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie na projekty, które przejdą pomyślną weryfikację - we wrześniu. Pula środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski 2017 to 5 310 198 zł.

Innowacje Społeczne | 13.2.2017

Trwa nabór projektów do Inkubatora pomysłów

Masz pomysł, który może pomóc osobom zależnym i ich opiekunom w codziennym życiu, a do tego chcesz go rozwijać i spróbować wdrożyć? Teraz możesz otrzymać wsparcie ekspertów i grant finansowy na prototypowanie tej inicjatywy.

Innowacje Społeczne | 12.1.2017

Konsultacje społeczne dotyczące programu rewitalizacji Gdyni

W środę, 11 stycznia, rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Gdyni. Tego dnia dokument zostanie oficjalnie upubliczniony, każdy gdynianin będzie mógł się z nim zapoznać i zgłosić swoje uwagi.

Innowacje Społeczne | 4.11.2016

Oceń Budżet Obywatelski i wypełnij ankietę

Laboratorium Innowacji Społecznych przygotowało ankietę, dzięki której każdy mieszkaniec Gdyni może wypowiedzieć się o tegorocznym Budżecie Obywatelskim oraz zaproponować zmiany w kolejnej edycji.

Innowacje Społeczne | 5.10.2016

Innowacje społeczne prosto z Gdyni

10 października rozpoczyna się nabór projektów w ramach inkubatora innowacji społecznych. Pierwsze spotkanie wszystkich zainteresowanych pracą nad poszukiwaniem nowych rozwiązań problemów społecznych – 20 października w gdyńskim LIS.

Innowacje Społeczne | 6.9.2016

Zagraj w filmie promującym gdyński Budżet Obywatelski!

Bierzesz udział w gdyńskim Budżecie Obywatelskim – czy to wybierając spośród projektów zgłoszonych, czy też zgłaszając własny? Chcesz pomóc w promocji głosowania, które rozpoczyna się w poniedziałek, 12 września?

Innowacje Społeczne | 16.8.2016

Wypromuj swój wniosek do Budżetu Obywatelskiego

Jak skutecznie promować swój wniosek do Budżetu Obywatelskiego to temat spotkania, na które zapraszamy w poniedziałek, 22 sierpnia, do Sali Kinowej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Innowacje Społeczne | 17.5.2016

Budżet Obywatelski 2016

Środki przeznaczone na Budżet Obywatelski 2016 wyższe niż w poprzednim roku, metoda głosowania polegająca na rankingowaniu projektów, powołanie Rady ds. Budżetu Obywatelskiego - to najważniejsze nowości, jakie wprowadza uchwała przyjęta 9 marca 2016.

Innowacje Społeczne | 19.4.2016

Jeszcze wiecej innowacji społecznych z Gdyni

Prawie 3 mln złotych wynosi wartość projektu, którego jednym z realizatorów będzie Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. Ministerstwo Rozwoju rozstrzygnęło właśnie konkurs na inkubację innowacji społecznych. Początek działań – już w czerwcu.

Innowacje Społeczne | 29.3.2016

Rower jaki jest, każdy widzi” – wiosenne warsztaty rowerowe z cyklu „Miasto jest przyjemne"!

Z okazji powitania wiosny i otwarcia sezonu rowerowego, zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu „Miasto jest przyjemne”. Tym razem będzie o najbardziej ergonomicznym i przyjemnym miejskim środku lokomocji – czyli o rowerze.

Innowacje Społeczne | 18.3.2016

Będzie więcej zrewitalizowanych obszarów w Gdyni

Prezydent Miasta Gdyni uwzględnił uwagi mieszkańców zgłoszone podczas konsultacji i zgodził się na rozszerzenie Gminnego Programu Rewitalizacji oraz na zwiększenie granic zaproponowanych wcześniej obszarów rewitalizacji.

Innowacje Społeczne | 16.3.2016

Warsztaty ogrodnicze „Pierwszy dzień wiosny – zaczynamy sezon”

Z okazji Pierwszego dnia wiosny zapraszamy na warsztaty dotyczące miejskiego ogrodnictwa inaugurujące cykl „Miasto jest przyjemne”! Podczas spotkania dowiemy się dlaczego warto uprawiać rośliny jadalne w mieście oraz od czego zacząć.

Innowacje Społeczne | 24.2.2016

Budżet Obywatelski Gdyni zbliża się wielkimi krokami

W tym roku rozpoczynamy działania wcześniej gdyż miasta: Gdynia, Sopot, Gdańsk i Rumia przyjęły wspólny terminarz Budżetu Obywatelskiego - składanie wniosków będzie się odbywało między 1-30 kwietnia, a głosowanie w dniach 12-25 września 2016 r.

Innowacje Społeczne | 5.2.2016

"Twórcze Rodzicielstwo -  szyjemy poduszki do karmienia dla gdyńskiego szpitala”

Zapraszamy na kolejny kreatywny warsztat z cyklu "Twórcze Rodzicielstwo", podczas którego wspólnie uszyjemy poduszki do karmienia dla gdyńskiego szpitala ułatwiające karmienie maluszka.

Innowacje Społeczne | 3.2.2016

Świętuj 90. urodziny Gdyni w Laboratorium Innowacji Społecznych

Laboratorium Innowacji Społecznych włącza się w obchody 90 rocznicy nadania Gdyni praw miejskich w dniu 10 lutego i zaprasza na dwa spotkania z zupełnie nieznaną dotąd historią Gdyni.

Innowacje Społeczne | 21.1.2016

Rozpoczęcie konsultacji społecznych

Konsultacje dotyczą projektu uchwały Rady Miasta Gdyni w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Gdyni.

Innowacje Społeczne | 19.1.2016

Warsztaty robienia eko podkładek

Laboratorium Innowacji Społecznych PPNT Gdynia oraz Kolektyw Twórczy MAMYWENE zapraszają na kolejne kreatywne warsztaty plastyczne.

Innowacje Społeczne | 13.1.2016

Strefa Psyche Extra - Jak działa motywacja?

Tym razem zapraszamy wszystkich chętnych na warsztat o motywacji. Podczas spotkania odpowiemy na pytanie co sprawia, że rozpoczynamy działania? Co sprawia, że je kończymy? Jakie czynniki warunkują słabą wolę?

Innowacje Społeczne | 4.1.2016

Żywa biblioteka w PPNT Gdynia

Nie ocenia się książki po okładce, a po historii, którą zawiera.

Innowacje Społeczne | 7.12.2015

Zapytanie ofertowe w postępowaniu, do którego nie stosuje się ustawy Prawo zamówień publicznych na usługę dostarczenia narzędzia internetowego wspomagającego badanie i diagnozę przestrzeni publicznej dzielnicy Witomino Radiostacja

Narzędzie ma umożliwić przeprowadzenie badania przestrzeni publicznej w oparciu o model 3D terenu wraz z zabudową.

Innowacje Społeczne | 3.12.2015

Mikołajkowe warsztaty dla dzieci w LIS - szyjemy świątecznych skarpety na prezenty!

Mikołajki tuż, tuż! W związku z tym Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami bądź dziadkami na warsztaty szycia świątecznych skarpet.

Innowacje Społeczne | 1.12.2015

Wróć do pracy z PPNT Gdynia - program dla kobiet powracających na rynek pracy

Laboratorium Innowacji Społecznych Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni przygotowało bezpłatny projekt, którego celem jest wsparcie kobiet na rynku pracy – ze szczególnym uwzględnieniem tych podejmujących aktywność zawodową po przerwie.

Innowacje Społeczne | 19.11.2015

Taniec brzucha… czyli Andrzejkowa dyskoteka w ciąży – w ramach cyklu "Twórcze Rodzicielstwo"

W ramach cyklu „Twórcze Rodzicielstwo”, który od października ruszył w Laboratorium Innowacji Społecznych, wszystkie pary w ciąży zapraszamy na drugą już dyskotekę – tym razem w klimacie Andrzejkowym!

Innowacje Społeczne | 5.11.2015

„Wykorzystać konflikt” – wykład Katarzyny Stryjek

Jakie są przyczyny powstawania konfliktów? Czy sytuacja konfliktowa może przynieść korzyści? W jaki sposób osiągnąć porozumienie w trudnych sytuacjach? Na te i wiele innych pytań odpowie podczas Strefy Psyche Ekstra pedagog i mediator.

Innowacje Społeczne | 30.10.2015

Co kobiece, co męskie - o stereotypach

4 listopada o godzinie 17:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu wydarzeń o tematyce społecznej, dotykającej mechanizmów psychologicznych

Innowacje Społeczne | 29.10.2015

Kluby Malucha i Kluby Mam

Aktywna sobota, czyli Kluby Mam i Kluby Malucha w PPNT Gdynia to nowa propozycja w ramach cyklu „Twórcze rodzicielstwo”.

Innowacje Społeczne | 16.10.2015

Młodzi Architekci - cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży z Fundacją Architektura Plus

Zapraszamy dzieci i młodzież na cykl sześciu warsztatów pt. Młodzi Architekci prowadzonych przez Fundację Architektura Plus. Ich celem jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami związanymi z architekturą, zrównoważonym budownictwem i designem.

Innowacje Społeczne | 24.9.2015

Twórcze rodzicielstwo – cykl spotkań dla rodziców w LIS

Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na październikowy cykl wydarzeń dla rodziców i osób spodziewających się lub planujących potomstwo. Spotkania pod hasłem „Twórcze rodzicielstwo” zainauguruje… dyskoteka dla ciężarnych!

Innowacje Społeczne | 15.9.2015

Zmieniaj swoje otoczenie z akcją Masz Głos, Masz Wybór!

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, partner akcji Masz Głos, Masz Wybór oraz Innowacje Społeczne zapraszają na bezpłatny warsztat „Zawsze jest ich zbyt mało – rzecz o tym, jak angażować mieszkańców”.

Innowacje Społeczne | 10.9.2015

Strefa Psyche Extra - Rozmowy o seksualności człowieka

14 września zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Strefa Psyche Extra w PPNT Gdynia poświęcone psychoseksuologii pt. „Rozmowy o seksualności człowieka”.

Innowacje Społeczne | 4.9.2015

Panel dyskusyjny: „Partycypacja obywatelska i innowacje społeczne – nowy wymiar partnerstwa miast"

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnych rozwiązań dla młodzieży i seniorów do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym organizowanym w ramach obchodów 30-lecia współpracy miast siostrzanych Gdyni i Kilonii.

Innowacje Społeczne | 24.8.2015

Co słychać w Budżecie Obywatelskim?

Potrzeby zidentyfikowane, pomysły opracowane, wnioski złożone – mieszkańcy Gdyni „odrobili” już dużą część zadań związanych ze zgłaszaniem swoich projektów do Budżetu Obywatelskiego. Ale jakie są dalsze losy zakwalifikowanych w Budżecie wniosków?

Innowacje Społeczne | 22.7.2015

Sierpniowe zajęcia dla młodzieży w Wymiennikowni

Doskwiera Ci wakacyjna nuda? Chciałbyś wykorzystać wolny czas na naukę nowych umiejętności i poznać ciekawych ludzi? Zapraszamy młodzież na wakacje z Wymiennikownią! Czeka na Was 5 tygodniowych bloków zajęć poświęconych różnym dziedzinom.

Innowacje Społeczne | 29.6.2015

Gdynianie złożyli swoje wnioski do Budżetu Obywatelskiego

22 czerwca upłynął termin składania projektów do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Łącznie wpłynęły 222 wnioski.

Innowacje Społeczne | 3.6.2015

Czy stać cię na marnowanie talentów? Równouprawnienie kobiet i mężczyzn

17 czerwca zapraszamy do Laboratorium Innowacji Społecznych na wykład dotyczący równouprawnienia kobiet i mężczyzn w biznesie.

Innowacje Społeczne | 3.6.2015

Strefa Psyche w Gdyni – dzień z psychologią dla każdego

Uniwersytet SWPS i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia zapraszają 13 czerwca 2015 r. do Gdyni na Strefę Psyche. To całodzienne wydarzenie z psychologią i o psychologii dla każdego – od małego do dużego!

Innowacje Społeczne | 13.4.2015

Trwa Europejski Konkurs na Innowacje Społeczne

W Gdańsku zainaugurowano trzecią edycję Europejskiego Konkursu na Innowacje Społeczne. Jego organizatorem od 2012 roku jest Komisja Europejska. Trzy zwycięskie projekty otrzymają nagrody w wysokości 50 tysięcy euro na ich realizację!

Innowacje Społeczne | 7.4.2015

Gdynia zaprezentuje najlepsze wzorce innowacji społecznych na Pomorskim Kongresie Obywatelskim

18 kwietnia na Politechnice Gdańskiej odbędzie się VIII Pomorski Kongres Obywatelski. Jego hasłem przewodnim będzie Jakość życia Pomorzan. W organizowanym w jego ramach Forum Jakości Życia udział wezmą gdyńskie Innowacje Społeczne.

Innowacje Społeczne | 20.2.2015

Energia przestrzeni publicznych Nowego Jorku

W środę, 25 lutego, Laboratorium Innowacji Społecznych oraz Strefa Startup Gdynia zapraszają na spotkanie z Karoliną A. Kaczmarek – architektką z Gdyni, która od wielu lat mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

Innowacje Społeczne | 20.10.2014

Otwieramy Wymiennikownię!

Władza nad nowym gdyńskim miejscem kulturalnym w rękach młodzieży! W najbliższy piątek (24.10) o godzinie 17:00 nastąpi otwarcie nowego, długo wyczekiwanego miejsca - Wymiennikowni.

Innowacje Społeczne | 11.9.2014

Badanie młodzieży – Oceń Gdynię i Wymiennikownię

W ramach prac nad Strategią Rozwoju Gdyni na lata 2015-2030, gdyński samorząd analizuje kwestie związane z polityką młodzieżową.

Innowacje Społeczne | 1.9.2014

Konferencja dla młodzieży: Wymiennikownia - włącz aktywność

Zapraszamy do udziału w dwudniowej konferencji młodzieżowej organizowanej w dniach 12-13 września w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Innowacje Społeczne | 13.8.2014

Porozmawiajmy o Budżecie Obywatelskim w Gdyni

Ostatnim z baterii badań Modułu Innowacji Społecznych jest telefoniczne badanie sondażowe.

Innowacje Społeczne | 29.7.2014

Szwajcaria w Gdyni

Druga edycja Weekendu Szwajcarskiego zbliża się wielkimi krokami! W sobotę i niedzielę, 9 i 10 sierpnia, w godzinach 12-16.30, na terenie PPNT Gdynia odbędzie się druga edycja imprezy, która rok temu przyciągnęła setki gdynian.