Informacja Patentowa | 24.5.2018

Kreatywnie o własności intelektualnej

Jesteś kreatywny? Piszesz? Publikujesz? A może projektujesz lub nagrywasz filmy nawiązujące do tematyki ochrony własności przemysłowej? Podziel się swoją pasją i zgłoś swoje prace do jednego z konkursów organizowanych przez Urząd Patentowy.

Informacja Patentowa | 18.4.2018

Prawo własności intelektualnej dla przedsiębiorców

Podczas warsztatów wyjaśnimy, czym właściwie jest prawo własności intelektualnej, jak działa, ile kosztuje korzystanie z zapewnianych przez nie uprawnień i przede wszystkim dlaczego jego znajomość może być kluczowa dla funkcjonowania firmy.

Informacja Patentowa | 14.3.2018

Patent na sukces - seminarium

Urząd Patentowy RP oraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia zapraszają na seminarium „Patent na sukces”, poświęcone szeroko rozumianej problematyce własności intelektualnej.

Informacja Patentowa | 11.10.2017

Nieuczciwa konkurencja - jak się bronić?

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej zaprasza na warsztaty poświęcone ochronie przed czynami nieuczciwej konkurencji.

Informacja Patentowa | 22.8.2017

Bezpłatne konsultacje rzecznika patentowego

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT zaprasza na wakacyjną edycję bezpłatnych konsultacji rzecznika patentowego Anny Kwapich.

Informacja Patentowa | 3.7.2017

Bezpłatne konsultacje rzecznika patentowego

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT zaprasza na wakacyjną edycję bezpłatnych konsultacji rzecznika patentowego Anny Kwapich.

Informacja Patentowa | 19.4.2017

Weź udział w konkursie Urzędu Patentowego RP

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w organizowanych przez siebie konkursach, których głównym tematem jest ochrona własności intelektualnej.

Informacja Patentowa | 6.9.2016

Fundusze unijne na własność przemysłową - jak napisać wniosek o wsparcie?

Zdobądź dofinansowanie z UE na ochronę własności przemysłowej. Dowiedz się, jak wypełnić wniosek i jakie projekty mogą liczyć na finansowe wsparcie z Unii.

Informacja Patentowa | 28.7.2016

Własność intelektualna w początkującym biznesie - zapraszamy na bezpłatne, indywidualne konsultacje w ROIP

Masz ciekawy pomysł na biznes, a może oryginalne, innowacyjne rozwiązanie? Czy wiesz, które aspekty Twojego przedsięwzięcia podlegają lub mogą podlegać ochronie? Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje prawa do własności intelektualnej.

Informacja Patentowa | 7.7.2016

Wynalazki, wzory, znaki towarowe - jak je chronić?

Czy pomysł da się opatentować? Czym się różni wzór użytkowy od wzoru przemysłowego? Czy nazwa mojej firmy lub marka produktu nadają się do rejestracji w kategorii znaku towarowego? Zapraszamy na konsultacje do ROIP.

Informacja Patentowa | 2.6.2016

Znaki towarowe – poznaj nową procedurę

15 kwietnia nastąpiły przełomowe zmiany w systemie zgłaszania znaków towarowych do polskiego urzędu patentowego. Poznaj szczegóły nowej procedury i dowiedz się, jak chronić swoją markę.

Informacja Patentowa | 2.5.2016

Wynalazki w branży biotechnologicznej i farmaceutycznej

Zapraszamy na kolejne szkolenie w dziedzinie life-science. Tym razem zajmiemy się ochroną wynalazków, w szczególności tych w dziedzinie biotechnologii i farmacji.

Informacja Patentowa | 29.4.2016

Własność intelektualna w startupie

"Własność intelektualna w startupie" - zapraszamy na bezpłatne indywidualne konsultacje w ROIP

Informacja Patentowa | 2.3.2016

Jak korzystać z literatury patentowej?

Poznaj nowinki techniczne, zanim pojawią się na rynku. Sprawdź, nad jakimi rozwiązaniami pracuje konkurencja. Znajdź poszukiwany dokument patentowy. Chcesz wiedzieć, jak poruszać się w bazach patentowych? ROIP zaprasza na warsztaty.

Informacja Patentowa | 18.1.2016

Ochrona rozwiązań technicznych

Tajemnica przedsiębiorstwa, patent, czy może wzór użytkowy? Jak najlepiej chronić innowacyjne rozwiązania techniczne, nowe technologie? Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza na szkolenie.

Informacja Patentowa | 10.11.2015

Innowacje, badania, ochrona własności przemysłowej – fundusze UE na lata 2014 – 2020.

Zdobądź dofinansowanie z UE na badania i rozwój, wdrożenia, ochronę własności przemysłowej. Zapraszamy na spotkanie dot. funduszy europejskich na lata 2014-2020.

Informacja Patentowa | 8.10.2015

Spory o wzory

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza na kolejne szkolenie. Tym razem zajmiemy się wzorami przemysłowymi, a w szczególności kwestią zakresu ochrony, naruszeniami praw do wzoru i sprawami spornymi.

Informacja Patentowa | 2.9.2015

Informacje poufne. Prawne sposoby zabezpieczania poufności informacji

Jak zabezpieczyć informacje poufne? Jak napisać umowę o zachowaniu poufności? Chroń swoje rozwiązania już od etapu „pomysłu”. Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza na szkolenie.

Informacja Patentowa | 10.6.2015

Konsultacje prawne: ochrona danych osobowych w praktyce

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza na ostatnie przed wakacjami indywidualne konsultacje prawne. Porad udzielać będzie Pan Mateusz M. Woźniak - ekspert ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii.

Informacja Patentowa | 10.6.2015

Konsultacje prawne: umowy z zakresu ochrony własności intelektualnej

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza na indywidualne konsultacje prawne. Porad udzielać będzie Pan Mateusz M. Woźniak - ekspert ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii.

Informacja Patentowa | 3.6.2015

Prawo autorskie. Chroń swoją twórczość! cz. II

Jak chronić twórczość i jak z niej korzystać nie naruszając cudzych praw wyłącznych? Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza 16 czerwca na kolejne szkolenie z zakresu prawa autorskiego.

Informacja Patentowa | 22.5.2015

Własność intelektualna w umowach – konsultacje

W związku z dużym zainteresowaniem tematyką poprzedniej edycji, Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza 27 maja na kolejne konsultacje prawne w zakresie przygotowania umów, których przedmiotem jest własność intelektualna.

Informacja Patentowa | 8.5.2015

Prawo autorskie. Chroń swoją twórczość! cz. I

Jak chronić twórczość i jak z niej korzystać nie naruszając cudzych praw wyłącznych? Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza 19 maja na szkolenie z zakresu podstaw prawa autorskiego.

Informacja Patentowa | 14.4.2015

Prawo IT - konsultacje

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza 22 kwietnia na indywidualne konsultacje prawne w zakresie szeroko rozumianego prawa IT.

Informacja Patentowa | 26.3.2015

Ochrona danych osobowych w praktyce – konsultacje

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza 8 kwietnia na konsultacje prawne w zakresie ochrony danych osobowych.

Informacja Patentowa | 25.3.2015

Szkolenie: Ochrona wzorów przemysłowych

Co można chronić wzorem przemysłowym? W jaki sposób dokonać rejestracji wzoru? Na te i inne pytania związane z ochroną wzorów przemysłowych uzyskacie odpowiedź podczas szkolenia organizowanego przez Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT.

Informacja Patentowa | 16.3.2015

Aspekty prawne rejestrowania i użytkowania domen internetowych - konsultacje

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza 25 marca na indywidualne konsultacje prawne w zakresie prawnych aspektów rejestrowania i użytkowania domen internetowych.

Informacja Patentowa | 26.2.2015

Własność intelektualna w umowach – konsultacje W PPNT Gdynia

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej zaprasza na prawne konsultacje w zakresie przygotowania umów, których przedmiotem jest własność intelektualna.

Informacja Patentowa | 5.2.2015

Chroń swoją markę! – cz.II

Wykorzystujesz w swojej działalności znaki, oznaczenia? Nie naruszaj cudzych praw wyłącznych! Naucz się, gdzie i w jaki sposób szukać informacji o zgłoszonych do ochrony i chronionych znakach towarowych.

Informacja Patentowa | 29.1.2015

Chroń swoją markę! – cz.I

Chciałbyś zgłębić zagadnienia dotyczące ochrony marki? Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej zaprasza na pierwsze z cyklu szkolenie pt."Ochrona znaków towarowych", które odbędzie się 27 stycznia o godz. 10:00.

Informacja Patentowa | 5.11.2014

Spotkanie: Programy komputerowe w prawie autorskim

Programy komputerowe w prawie autorskim czyli o tym, co warto wiedzieć, aby skutecznie chronić oprogramowanie, będzie można dowiedzieć się w PPNT Gdynia 20 listopada 2014 o godz. 10:00.

Informacja Patentowa | 5.11.2014

Patent Information Conference 2014 – w tym roku w Warszawie!

Ponad 400 specjalistów w dziedzinie informacji patentowej z 48 krajów świata obraduje właśnie w Warszawie podczas dorocznej, międzynarodowej konferencji EPOPIC.

Informacja Patentowa | 17.10.2014

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej zaprasza na szkolenie: Postępowanie przed Urzędem Patentowym RP

Jak wygląda postępowanie przed Urzędem Patentowym RP od podszewki dowiedzą się Państwo podczas spotkania organizowanego przez Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia w czwartek, 23 października br. o godz. 10:30.

Informacja Patentowa | 30.9.2014

V edycja indywidualnych konsultacji biznesowych

Strefa Startup Gdynia zaprasza 8 października br. w godz. 9:00-20:00 na piątą edycję bezpłatnych konsultacji biznesowych.

Informacja Patentowa | 29.8.2014

O patentach i nie tylko

Wynalazek, wzór przemysłowy, znak towarowy - dowiedz się, jak chronić swoje rozwiązania. Zapraszamy do Sali Lazurowej w Hali Łukowej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia w godz. 10:00-14:00.