EXPERYMENT | 29.1.2015

Wykłady z dowodem - punkty za odkurzanie, czyli jak wykorzystać gamifikację w domu

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza na cykl wykładów skierowanych dla osób dorosłych pt. "Wykłady z dowodem".

Zapraszamy na cykl wykładów skierowanych do osób dorosłych pt. Wykład z dowodem. 31 stycznia odbędzie się inaugurujący cykl wykład dr hab. prof. UG Joanny Mytnik-Ejsmont oraz dr Wojciecha Glaca. Dotyczyć będzie arcyciekawego tematu gamifikacji i jego przełożenia na podział obowiązków wśród domowników.

Wykładowcy opowiedzą jak zachęcić swoje dziecko do nauki i wykonywania obowiązków domowych. Jak poprzez wykorzystanie mechanizmów znanych z gier możemy dostarczyć dzieciom frajdę z wykonywania czynności dotychczas dla nich nieprzyjemnych. Gry wyzwalają motywację graczy przez możliwość łatwego uzyskiwania nagrody. Systemem mózgowym odpowiedzialnym zarówno za odczuwanie przyjemności (nagrody), jak i motywację jest układ nagrody. Sprawia on, że wybieramy szybkie i łatwe do osiągnięcia nagrody.

Gamifikacja stwarza środowisko, w którym nagroda, oddalona w czasie i kojarzona z trudnością, staje się stosunkowo łatwo osiągalna i nie jest bezpośrednio kojarzona z obowiązkami, ale jednocześnie daje dzieciom powód do dumy i satysfakcji. Wydaje się, że gamifikacja jest narzędziem, które wpisuje się w sposób funkcjonowania ludzkiego mózgu.

Dr hab. prof. UG Joanna Mytnik-Ejsmont, dr Wojciech Glac
Uniwersytet Gdański
Pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Gdańskiego, biolodzy. Ich pasją jest uczenie.

Poszukują sposobów na motywowanie studentów do aktywnej nauki, wprowadzają innowacyjne metody nauczania szeroko wykorzystując gamifikację. Obok prowadzenia zajęć akademickich i badań naukowych, angażują się w popularyzację nauki. Prowadzą wykłady i warsztaty dla nauczycieli z zakresu aktywnych metod uczenia przedmiotów przyrodniczych. Organizatorzy ogólnopolskiej Konferencji Dydaktyki Akademickiej na Uniwersytecie Gdańskim.

Kiedy: 31.01 2015 (sobota), godz. 16.00
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III, sala kinowa.
Wstęp: Wolny